قاهره — روزنامه نگاری در مصر به طور موثر تبدیل شدن به یک جرم بیش از چهار سال گذشته به عنوان مقامات سرکوب رسانه ها و پوزه مخالفت سازمان عفو بین الملل گفت: در یک گزارش منتشر شده در روز یکشنبه ،

به عنوان تعدادی از coronavirus عفونت در مصر همچنان به افزایش, دولت با تقویت کنترل خود را بر اطلاعات لندن-بر اساس حقوق گروه گفت: به جای حفظ شفافیت در طول بحران بهداشت عمومی.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œThe مقامات مصری را ساخته اند آن را بسیار روشن است که هر کسی که چالش های رسمی روایت به شدت مجازات خواهد شد” گفت: فیلیپ لوتر عفو را در شرق میانه و شمال آفریقا با مدیر.

عفو مستند 37 مورد از روزنامه نگاران بازداشت شده در دولت را افزایش سرکوب آزادی مطبوعات بسیاری از اتهام œspreading اخبار نادرست’� یا “œmisusing رسانه های اجتماعی’� تحت پهن 2015 قانون مبارزه با تروریسم که گسترش یافته تعریف از ترور شامل انواع مخالفت.

مصر افسر مطبوعات نیست پاسخ دادن به تماس های متعدد به دنبال نظر اما مقامات قبلا تکذیب نقض حقوق و توجیه بازداشت را به دلیل امنیت ملی.

پس به طور کلی-تبدیل-رئیس جمهور عبد فتاح ال-Sissi افزایش به قدرت در سال 2013 بیشتر از مصر برنامه های تلویزیونی و روزنامه ها گرفته اند موقعیت دولت و هدایت روشن از انتقاد و یا دیگری ناپدید شد. بسیاری از خصوصي مصر از رسانه های خبری شده اند بی سر و صدا به دست آورد توسط شرکت های وابسته به این کشور سرویس های اطلاعاتی.

                                                                                                                                                                                                                       

اما حتی یک طرفدار دولت صدای نشده در امان 12 روزنامه نگاران کار برای دولتی رسانه ها که فرود در زندان برای بیان های مختلف خصوصی نمایش در رسانه های اجتماعی این گزارش گفت:.

یکی از آنها این است که عاطف Hasballah, editor-in-chief از AlkararPress سایت. زمانی که او به چالش وزارت بهداشت را coronavirus مورد تعداد در Facebook صفحه در ماه گذشته او بی درنگ به همراه یک ون پلیس و بازداشت به ظن ‘œjoining یک سازمان تروریستی است.’�

مصر دادستان عمومی هشدار داد و در بیانیه اخیر که کسانی که در گسترش ‘œfalse اخبار’� در مورد کوروناویروس ممکن است تا پنج سال حبس و جریمه تند. حداقل 12 نفر گرفتار شده اند تا در COVID-19-انگیزه كردم تا کنون با توجه به عفو. ماه گذشته مقامات مسدود محلی اخبار سایت است که تماس های تحت پوشش توسط فعالان برای آزادی زندانیان سیاسی بیش از ترس از coronavirus در مصر شلوغ زندانها. به طور جداگانه مصر اخراج یک خبرنگار برای روزنامه گاردین بیش از یک مقاله که نشان داد coronavirus ميزان عفونت ممکن است به بالاتر از رسما گزارش شده است.

روزنامه نگاران در مصاحبه با سازمان عفو گزارش به طور فزاینده مداخله مستقیم دولت در پوشش خود. بسیاری از کار برای دولتی یا تراز مقالات گفت: آنها دریافت دستورالعمل های خاص از طریق واتساپ بر روی آنچه که به گزارش و به حذف. برای مثال یک دستورالعمل در مورد نحوه رسیدگی به رئيس جمهور تهمت پیشنهاد برای پایان دادن به مناقشه اسرائیل و فلسطین در این سال خواسته خبرنگاران به ذکر است این طرح را نقض دیرینه عرب سیاست به عنوان تهمت و ال-Sissi باید کشت روابط نزدیک.

کسانی که نمی بتراشیم رسمی خط مانند ستایش شرایط زندان و لکه دولت, مخالفان سیاسی ‘œlost شغل خود بودند بازجویی یا زندانی,’� یک روزنامه نگار به نقل شد. ‘œI حتی نمی توانید تصور کنید که کسی می تواند امتناع کند.’�

مارک روز جهانی آزادی مطبوعات سازمان عفو خواست مقامات مصری به توقف خود را سانسور و آزار و ارعاب روزنامه نگاران و آزادی افراد بازداشت شده ‘œsolely برای انجام کار خود را.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de