غذای روح محقق به بررسی کباب شرقی کارولینای شمالی

مواد غذایی مورخ و جیمز ریش نویسنده برنده جایزه Adrian میلر خود را “غذای روح دانشمند” دلیل خوب است. از سالها تحقیق آفریقایی-آمریکایی foodways منجر به دو کتاب غذای روح: داستان شگفت آور از یک آمریکایی غذاهای یک صفحه در یک زمانو رئیس جمهور کابینت آشپزخانه: داستان از آمریکایی های آفریقایی تبار که در تغذیه ما اولین خانواده از Washingtons به اوباما — با یک سوم آزمایشی با عنوان دود سیاهدر آثار.

میلر آخرین تلاش اکتشاف آفریقایی-آمریکایی ریشه کباب و مداوم خود را در کمک به مجزا آمریکایی سبک پخت و پز. اما با وجود میلر انباشته دانش و تخصص در این زمینه او متوجه شد که وجود دارد حداقل یک بخشی از کباب کردن نقشه او هرگز بازدید: شرقی کارولینای شمالی. او تا به حال اتصالات برای کمک به او را به مقصد نهایی تحقیق و زمین او را یک نقطه تلویزیون در این فرآیند است.

آشپز ویویان Howard اجرا می شود رستوران ها در کارولینای شمالی است و نشان می دهد خود را در PBS به نام جایی جنوبی. “ویویان آشنا به افرادی که طرفداران او در رستوران” میلر, یادداشت ها “و تولید کنندگان با من تماس چون آنها کلمه در مورد آینده من کتاب. من تا به حال ملاقات آنها قبلا از طریق betadeltasigmas داد.”

و بنابراین در ژانویه میلر در بر داشت خود را در مقابل دوربین با هوارد نمونه برداری کباب — به طور خاص کل گراز کباب — در چندین مشهور smokehouses در شهرهای کوچک راه مورد ضرب و شتم. “من پرواز را به رالی-دورهام و پس از آن در یک ماشین; شما باید به درایو به این مکان چرا که آنها به هر فرودگاه” او توضیح می دهد. “یکی از اساسی محل قسمت است, ‘بیایید این ملی کباب متخصص و او را نشان می دهد آنچه ما در اینجا در کارولینای شمالی است.'”

در میان مقصدهای شد Sid پذیرایی یک کل گراز کباب مشترک در Beulaville (بیش از 100 مایل از رالی-دورهام) که تنها در روزهای شنبه. “وجود دارد تعداد کمی از مردم هنوز هم پخت و پز با چوب و حتی افراد کمتری انجام کل گراز” میلر یادداشت ها. “کل گراز کباب جدی هنر و بسیاری از آن است که در مورد آتش مدیریت است.”

میلر شگفت زده شد ظریف سرکه و دود از گوشت خوک در جهاد دانشگاهی است. اکثر دنور کباب های رستوران ها که ارائه “کارولینای سبک” به شدت استفاده از گوشت خوک دودی شانه و بیش از حد خردل و سرکه او اشاره می کند اما “در کارولینای شمالی کباب دود بسیار ظریف چرا که آنها در حال پخت و پز بیش از زغال سنگ است که در حال حاضر سوزانده بسیار کمی.”

در میلر قسمت از جایی جنوبیبینندگان vicariously از به اشتراک گذاری یک نیش گوشت و crackly پوست مستقیما از گودال کباب. “این یکی از بهترین چیزهایی که من تا به حال خورده” میلر به یاد می آورد و اشاره کرد که یکی دیگر از تمایز شرقی کارولینای شمالی سبک است که تمام برشهای مختلف از گراز ها خرد شده و مخلوط با هم به تعادل کامل از گوشت و پوست است.

Sam Jones (left) shows off the barbecue pits at the Skylight Inn to Adrian Miller and Vivian Howard.گسترش

سام جونز (چپ) نشان می دهد کباب چاله در پنجره سقفی مسافرخانه به آدریان میلر و ویویان Howard.

حسن نیت ارائه میدهد از جایی جنوبی

نشان می دهد همچنین در زمان میلر به سقفی مسافرخانه در Ayden که در آن صاحب سام جونز آثار شهر کباب همچنین قابلیت بازگشت به Skilton دنیس که به فروش می رسد گوشت دودی از یک واگن در 1830s. “وجود دارد قطع به عنوان مرد وجود دارد لغو احکام صادره ی گوشت” میلر می گوید. (که “مرد” معلوم می شود به نام هلی کوپتر نشان می دهد نشان می دهد.) “از نظر بافت گوشت به خودی خود بسیار شاداب تقریبا مثل بخار پز گوشت, اما پس از آن این بیت از پوست ترد خرد شده و مخلوط در, بنابراین شما در حال گرفتن بافت های مختلف و طعم دهنده.”

و نهایی متوقف یافت میلر و هوارد با بهره گیری از درمان نادر در بوگی را کباب بوقلمون در شهرستان علم که در آن ترکیه است دودی خرد شده و خدمت با استفاده از تکنیک های مشابه به عنوان کل گراز, کباب کردن به مخلوط کردن در خرد پوست. میلر می گوید که ترکیه کباب است یک روند رو به رشد در میان آفریقایی-آمریکایی ها به دنبال یک جایگزین سالم برای گوشت خوک و او حتی دودی ترکیه “دنده” ساخته شده از پرنده تیغه شانه به طوری که این آشپز می خورد و مانند یک خوک یدکی دنده.

با این بیماری همه گیر کوروناویروس اخلال در اقتصاد و خاموش کردن رستوران ها در سراسر کشور میلر است که نگران حفظ مهارت و دانش از گودال کارشناسی ارشد در مناطق مانند شرق کارولینای شمالی. “آشپزی میراث جامعه میراث — خیلی از آن می تواند از دست” او اشاره می کند. اما او همچنین امیدوار چرا که “بسیاری از کباب به خصوص آنهایی اجرا توسط مردم سیاه و سفید تنظیم می شوند تا به خوبی برای بایگانی اطلاعات.”

ویویان Howard ستاره دار در پنج فصل به یک آشپز و زندگی قبل از راه اندازی در جایی جنوبی در این فصل است. گرفتن میلر قسمت در 8 p. m. روز شنبه, آوریل 1 در کوه های راکی PBS.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de