آموزش افزایش هارد در سرور مجازی لینوکس CentOS

هارد سرور، حافظه ای درون سرور بوده که تمامی داده ها و اطلاعات درون شبکه بر روی آن نگهداری می شود. این کامپیوتر همیشه روشن ، علاوه بر سرعت پردازشی بالا ، از ظرفیت حافظه قابل توجه ای نیز باید برخوردار باشد . میتوان نتیجه گرفت که این کارایی بالا، زمان تاخیر کم و مصرف برق پایین در SSD ها، مزایای بسیاری را برای اپلیکیشنهایی فراهم میکنند که قبلا از ظرفیت بالای HDD ها برای افزایش کارایی استفاده میکردند. با وجود رنگ در انواع هارد وسترن دیجیتال فرصت مطرح شدن بیشتر این برند افزایش مییابد (مثلا محتواهایی باید تولید شود تا تفاوت این رنگها را توضیح دهند) در حالی که ممکن است تفاوت ناچیزی با هم داشته باشند. سوالاتی درباره ریکاوری اطلاعات وجود دارد که ممکن است چیزی در مورد آنها نشنیده باشید. علت نارنجی شدن چراغ هارد سرور hp این است که درایو شما که زیرمجموعه یک یا چند لاجیکال درایو است، در آستانه خرابی یا Fail Soon قرار دارد و باید هرچه سریعتر تعویض شود. پس اگر گرمای تولیدی آنها روی سیستم شما تاثیرگذار است، به این نکته توجه کنید. فایل سیستم (File System) چیست؟

فایل سیستم ساختار ذخیره سازی اطلاعات به روی هارد است که برای کنترل نحوه ذخیره فایلها توسط سیستم عامل استفاده میشود. در هنگام شماره گذاری ریدها باید نحوه شماره گذاری به نحوی باشد که شماره روی دیسکها با آنچه داخل سیستم رید است، یکی باشد. برای کامپیوترهای دسکتاپی و All-in-One، نوت بوک و هارد اکسترنال (در داخل انکلوژر) مناسب است، برای RAID مناسب است، امکان دادن پسورد و تامین امنیت بیشتر دارد و تاکنون نقطه ضعفی نداشته است. و ذخیره سازی hyper-converged تبدیل به یک راه حل مناسب برای VMware Vsan، Microsoft storage spaces direct، و nutanix شده است. درایو در حال ReBuild شدن است یعنی یک RAID داریم که با عوض کردن هارد و درایو، Rebuild روی آن در حال انجام است. • حجم کاری انترپرایزی: هارد دیسکهای انترپرایزی یعنی SAS 15K & 10K دارای بالاترین سطح از کارایی و قابلیت اطمینان هستند. 6. سطح RAID مورد استفاده را شناسایی کنید. چنانچه کنسول کارت و یا کنترلر رید با نمایش پیام خطا، هشدار خرابی داد و یا صداهای غیر مکانیکی از هارد خود شنیدید باید فورا اقدام به تعویض هارد کنید.

کنترلر معیوب RAID ممکن است دادهها را به شکل اشتباه یا ناقص روی دیسکهای RAID بنویسد، مانع دسترسی به دادهها میشود و در نهایت باعث خرابی هارد و از بین رفتن دادهها هارد سرور اچ پی 600gb 6g sas 15k میشود. توجه کنید بازسازی یا Rebuild کردن raid میتواند سبب از دست رفتن اطلاعات و دادههای ذخیره شده روی آن باشد. هارد معیوب را به درستی تعویض کنید. بسیاری از اسلات های مربوط به توسعه و کارت های توسعه در عقب سرور بلا استفاده می مانند. معمولا برای توصیف یک نوع هارد دیسک، معمولا 10K یا 15K SAS استفاده می شود. هارد دیسک یا HDD به طور کلی به یک دستگاه ذخیره سازی اشاره دارد که از یک پلاتر چرخان استفاده میکند که دارای یک پوشش مغناطیسی است که باعث میشود سیگنالها به طور مغناطیسی ذخیره شوند. همان طور که گفتیم، HPE SSD ها کاملا تست شده و باکیفیت هستند و با سرورهای پرولیانت اچ پی، HPE Synergy و راهکارهای HPE BladeSystem سازگارند. Rotating Green: اگر به رنگ سبز به صورت چرخشی دیده شود به معنی Drive Activity یا همان فعالیت درایو و هارد است. استفاده ما از HDD برای کار شخصی است یا حرفهای؟ رتبهبندی انواع هارد در زمینه کارایی، به این ترتیب است: اول SSD، دوم SSHD و سوم HDD.

در این برنامه میتوان پیامهای متنی، چت و تماسهای صوتی و تصویری برقرار کرد؛ دیسکورد به این ترتیب به گیمرها اجازه میدهد تا حین اجرای بازی با دوستان خود ارتباط داشته باشند و استراتژیهای خود را برای آنها مطرح کنند. چرا که در بسیاری مواقع تعداد هارد خراب با پیغام های خطا وجود دارد، که شما با یاداشت ترتیب زمانی خراب شدن آنها میتوانید خرابی و مشکل را را کدگذاری کنید، تا دیگر مشکلی پیش نیاید. چرا که این درایو زیرمجموعهای از یک لاجیکال درایو است که با خارج کردن آن با وضعیت Solid White، اطلاعات شما از بین میرود. بهعنوان مثال، اگر دستگاه USB شما در ترتیب راهاندازی بایوس وجود داشته باشد، میتوانید از یک فلش درایو استفاده کرده و بوت را از این طریق انجام دهید. که امروزه با وجود امکانات سرویسهای ابری و نیز امکان ذخیرهسازی به صورت آنلاین این مشکل تا حدود زیادی رفع شده است.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد هارد سرور sas بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.