انواع مختلفی از آب را باید که باید بدانید

آب معدنی، آب چشمه، آب گازدار – اینها برخی اصطلاحات رایج است که ما اغلب با آن‌ها روبرو می‌شویم. با این حال، بسیاری از ما از تفاوت این اصطلاحات اطلاع نداریم. آب دو سوم بدن ما را تشکیل می‌دهد و نقش مهمی در کمک به هضم غذا، از بین بردن یبوست و انتقال اکسیژن به سلول‌های شما دارد. با توجه به این عوامل، درک انواع مختلف آب موجود و استفاده از آن‌ها مهم است. آب با ترکیب، قوام، منشا و فرآوری آن متمایز می‌شود. در این وبلاگ ما در مورد ۷ نوع مختلف آب و اهداف آن‌ها بحث می‌کنیم.

 آب شیر

آبی که مستقیماً از شیر آب دریافت می‌کنید، آب لوله کشی است. آب لوله کشی معمولاً از یک سد یا رودخانه گرفته می‌شود و از طریق خطوط لوله به خانه شما تحویل داده می‌شود. آب لوله کشی برای مصارف خانگی مانند نظافت، باغبانی، آشپزی و لباسشویی مناسب است. با این حال، آب لوله کشی باید مطابق با استانداردهای تعیین شده توسط مقامات محلی شهرداری باشد. آب لوله کشی ممکن است همیشه برای مصارف آشامیدنی مناسب نباشد، به خصوص اگر لوله‌ها قدیمی بوده و نشت داشته باشند. در نتیجه، اگر آب لوله کشی منبع اصلی تأمین آب است، مطمئن شوید که بهترین دستگاه تصفیه آب را برای خانه خود تهیه کرده اید. KENT تصفیه آب RO با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد که آلودگی‌ها و ناخالصی‌های محلول را پاک می‌کند تا آب برای مصرف مناسب باشد.

آب چشمه

همانطور که از نامش پیداست، آب چشمه از چشمه‌های طبیعی ناشی از یک منبع زیرزمینی ناشی می‌شود. آنچه آب چشمه را متفاوت می‌کند این است که آب بازیافت نمی‌شود و شما آن را مستقیماً از منبع می‌گیرید. اگرچه آب چشمه طبیعی از طریق سیستم آبرسانی عمومی جامعه تأمین نمی‌شود، اما از آنجا که از آبهای زیرزمینی تأمین می‌شود برای نوشیدن مناسب است.

آب معدنی، آب بطری

آب بسته‌بندی شده بطری شده
این نوع آب به طور طبیعی حاوی مواد معدنی ضروری است. دلیل آن این است که آب معدنی از منابع زیرزمینی بدست می‌آید، به همین دلیل سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و منگنز است. تمام مواد معدنی اضافی را نمی‌توان به آب اضافه کرد و نمی‌توان آن را پردازش کرد. با این حال، آب معدنی می‌تواند تحت فرآیندهای محدودی مانند کربن شدن یا حذف آهن قبل از بسته‌بندی قرار گیرد. اگرچه بسیاری از افراد آب معدنی بطری شده را ترجیح می‌دهند، اما توصیه می‌شود از نوشیدن آب بطری خودداری کنید زیرا حاوی سموم و میکروارگانیسم‌ها است. به جای آب بطری، بهترین دستگاه تصفیه آب را برای خانه نصب کنید تا صرفه جویی کنید و همچنین ایمن باشید.

آب چاه 

آب چاه در مناطق شهری بسیار رایج نیست، اما منبع اصلی تأمین آب در مناطق روستایی است. آب هنگام باران به پایین جریان می‌یابد و به کانالهای خاک می‌رود. ویژگی اصلی آب چاه این است که مستقیماً از منبع آب تخلیه می‌شود و از طریق یک چاه سوراخ شده برای سطح قابل دسترسی است. آب چاه نیز می‌تواند آلوده شود، به همین دلیل لازم است قبل از استفاده از آب چاه، فرآیند تصفیه را دنبال کنید.

انواع مختلف آب

آب مقطر

آب مقطر چیزی است که برای حذف مواد معدنی و نمکی توسط اسمز معکوس و تقطیر تحت یک فرآیند تصفیه قرار گرفته است. اگرچه آب مقطر یکی از خالص‌ترین اشکال آب است، اما توصیه می‌شود از نوشیدن آب مقطر خودداری کنید زیرا در آن مواد معدنی یا املاح اساسی وجود ندارد.

جوش شیرین

رستوران‌ها اغلب از شما می‌پرسند که آیا آب معدنی یا گازدار را ترجیح می‌دهید؟ اگرچه از آب معدنی آگاهی داریم، اما آب گازدار چیزی است که بسیاری از ما با آن آشنایی چندانی نداریم. آب گازدار چیزی است که تحت کربونیزاسیون قرار گرفته است، در نتیجه مانند نوشیدنی‌های گازدار تار می‌شود. با افزودن دی اکسید کربن می‌توانید آب چشمه، تصفیه شده یا حتی معدنی را به آب گازدار تبدیل کنید.

آب سخت

بیشتر خانه‌های هند آب سخت دریافت می‌کنند. آب معمولی فقط شامل دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن است. با این حال، هنگامی که آب به خانه شما تحویل می‌شود، از سنگ آهک عبور می‌کند و مواد معدنی ناخواسته را در آب به دام می‌اندازد و آن را سخت می‌کند. وجود مقادیر بیش از حد کلسیم و منیزیم، سختی آب را افزایش می‌دهد. در بعضی مناطق، آب سخت ممکن است حاوی آهن، آلومینیوم و منگنز باشد. آب سخت باعث ایجاد تعدادی از مشکلات مانند خشکی پوست، تیرگی مو، خوردگی وسایل لوله کشی می‌شود. تنها راه مقابله با آب سخت نصب نرم کننده آب KENT است. دستگاه جمع و جور بدون استفاده از برق به راحتی آب سخت را به آب نرم تبدیل می‌کند.

آب قلیایی

نوشیدن آب با سطح PH مناسب برای سالم ماندن ضروری است. نوشیدن آب خیلی اسیدی بر سلامتی شما تأثیر منفی می‌گذارد. مرحله

PH آب قلیایی کمتر از آب نرمال است و حاوی مواد معدنی قلیایی و پتانسیل اکسایش منفی (ORP) است. سطح مناسب PH در آب می‌تواند به شما کمک کند اسید اضافی موجود در بدن را خنثی کنید. آب با سطح PH مناسب روند پیری را کند کرده و حتی از سرطان جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید از کوزه فیلتر آب قلیایی KENT برای متعادل‌سازی سطح pH آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

چند کلمه آخر

این ۷ نوع منبع مختلف آب بود. بیشتر منابع آب آلوده هستند، بنابراین اطمینان از تصفیه آب قبل از نوشیدن ضروری است. دستگاه‌های تصفیه آب KENT RO به حذف آلاینده‌ها و میکروارگانیسم‌ها کمک می‌کند تا مناسب برای مصرف باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طیف تصفیه آب از KENT، به وب سایت ما مراجعه کنید.

منبع: به آبی