خرید نهال گردو و کسب درآمد دلاری!

گردو تویسرکان در اکثر مناطق کشور قابل کشت می باشد ، ارتفاع آن به بیش از ۳۰ متر میرسد و بعد از سال پنجم به بار مینشیند و از مرغوبترین گردوهای ایرانی است. بعد از سال پنجم به بار مینشیند و از مرغوبترین گردوهای ایرانی است گل های ماده این رقم بصورت تکی و غالبا بصورت گردوهای چهار تایی و در برخی ژنوتیپ ها خوشه ای می شود.قوداقوز به اسراعیلی نیز معروف است. هوشیارفرد با تأکید بر اینکه شناسایی ژنوتیپهای برتر سازگار موجود در منطقه(خصوصاً دیرگل و بسیار دیر گل یا دیر برگده)، پژوهشهای موثر در زمینه تولید نهال پیوندی و بذری و تکثیر پایه و ارقام مقاوم گردو به سرما به روش کشت بافت، استفاده از روشهای موثردر کنترل آفات(خصوصاً روشهای بیولوژیک مانند تلههای فرمونی) و بیماریها، تأمین اعتبارات لازم برای جوانسازی و اصلاح و احیاء باغات قدیمی گردو با ارقام پربازده و تجاری(نهالهای پیوندی گردو در برابر سرمای دیررس بهاره کاملاً مقاوم هستند)و سرشاخه کاری و تعویض تاج درختان قدیمی(ابتدا تاج درختان گردوی نامرغوب را قطع کرده و بجای آن از ارقام مرغوب که بیشتر از نوع گردوهای مرغوب و بومیاند پیوند زده می شود) باعث برداشت محصول بیشتر و با کیفیت و سالم خواهد شد، گفت: باید باغداران از روشهای نوین باغداری برای افزایش برداشت با کیفیت این محصولات استفاده کنند.

قیمت نهال گردو جمال
همچنین لازم است قبل از احداث باغ به خواندن جدید ترین مقالات احداث باغ گردو بپردازید زیرا باغداری سالانه تغییرات زیادی را به خود می بیند که با برسی بیشتر متوجه می شوید از این ویژگی های بارز اگر دو چندلر زودبازه بودن و باردهی در شاخه های جانبی و همچنین گل بودن که باعث می شود در فصل بهارکه اغلب باغات گردوی کشورمان دچار سرمازدگی میشوند این رقم مقاومت خوبی در برابر سرمای بهاره از خود نشان داده است . نهال گردو چندلر.نهال گردو پیوندی چندلر در نهالستان خاورمیانه بصورت بذری و پیوندی در اندازه های ۳۰ سانتیمتر الی دومتر قابل عرضه میباشد. چندلر پیوندی یکی از برجسته ترین مورد کشت در کالیفرنیا است و یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام گردو در جهان محسوب می شود.ارقام گردو چندلر بخاطر کیفیت بالای مغز گردو و شفافیت ان به شدت با ارزش است.برداشت گردو چندلر از اواسط تا اواخر فصل زراعی می باشد.

نهال گردو چندلر برای ارتفاعات ۴۰۰ الی ۱۲۰۰ متر بهترین مورد است. ارتفاع کوتاه این درخت است، بذر درخت گردوی خوشهای پس از دو سال و در ارتفاع حداکثر یک متر در گلدان به مرحله باردهی رسیده و میتوان محصول آن را برداشت کرد. گردو پایه کوتاه ضیاء آباد (قوداقوز) بسیار زود بازده بوده است و به دلیل باردهی و فراوانی محصول و عملکرد بالا به نام قوداقوز نامیده شده است. اولین و معتبرترین نهالستان گردو پیوندی چندلر با همکاری و حمایت شبکه سراسری فروش انواع نهال گردو پیوندی ۱۱۸نهالستان پیشرو در تولید انواع نهال گردو در کشور با مجوز رسمی از اداره جهاد کشاورزی و دارای بورد تخصصی فروش بعنوان رتبه ی اول فروش انواع نهال گردو و صادرات نهال به کشورهای همجوار و ارسال و فروش ویژه به شهرهای تهران , مشهد , شیراز , اصفهان , کرمان , ارومیه , میاندواب , قم , یزد , خرم آباد , کردستان , سنندج , همدان , اراک , تبریز , اردبیل , البرز , کرج , ایلام , چهارمحال بختیاری , خراسان جنوبی , خراسان رضوی , خراسان شمالی , مشهد , سمنان , زنجان , سیستان و بلوچستان , قم , قزوین , گلستان , گیلان , لرستان , مازندران , نهال گردو پوست کاغذی مرکزی بصورت سریع در بسته بندی های یونیفرم با گارانتی ویژه اقدام مینماید.

گرده افشانی گردو پدرو پیوندی توسط باد بوده که در زمان دم گربه­ای شدن شاتون­ها انجام می­شود. وی ادامه داد: امسال به هر اصله نهال پیوندی گردو گواهی شده به دلیل تأثیر آن در توسعه کشاورزی پایدار ۲۰ هزار تومان از سوی دولت یارانه اختصاص یافته که فرصت مطلوبی برای باغداران در اقدام به توسعه و اصلاح باغات گردو محسوب میشود. مقاومت بسیار خوب این رقم به هوای سردسیری و دیرگل بودن آن ، امیدی زیادی برای کشاورزانی که به دنبال گردو ، بودند زنده کرده است . همچنین نهال گردو چندلر به بیماریهایی که اغلب درختان مواجه میشوند مبتلا نخواهند شد و اصولا درختی که به بیماریهای متعدد مواجه نشود با سودهی زیادی مواجه است؛ چرا که محصولات آن کمتر از سایر درختان از بین رفته و یا در معرض تخریب قرار میگیرند. این درخت از نظر دیربرگدهی، شبیه چندلر بوده و حدود پانزده روز پس درختان بذری در بهار شروع به رشد می کند.