وسواس آمریکا در مورد قهوه از کافی شاپ ها و کافه ها به خانه های ما مهاجرت کرده است و نتیجه آن این است که افراد بیشتری به نکات دقیق تر ایجاد این نوشیدنی پرانتز توجه بیشتری می کنند. همه چیز از سرخ کردن لوبیا گرفته تا روش دم کرده ترجیحی ، به عنوان منبع ترجیحی ، تحت بررسی دقیق قرار گرفته است.

برای کسانی که آرزوی طیف گسترده ای از روش های لذت بردن از قهوه را دارند ، یک دستگاه اسپرسو تنوع بیشتری را ارائه می دهد. و در حالی که فکر یک اسپرسو صبحانه چشمگیر یا بعد از ظهر آرامش بخش کاپوچینو می تواند جذاب باشد ، خرید دستگاه اسپرسو می تواند مرعوب کننده باشد.

چه نوشیدنی هایی با اسپرسو ساخته می شوند؟
نگاهی گذرا به عقب
بهترین اسپرسو ساز خانگی دلونگی
روش های گرمایش
انواع دستگاه اسپرسو
کلمه ای در مورد بخار
اسپرسو دقیقاً چیست؟
استخراج اسپرسواسپرسو ، قبل از هر چیز ، روش تولید دم است. این یک نوع لوبیا ، کباب یا مخلوط قهوه نیست. ایجاد آن توسط میل به یک فنجان کافه سریع تحریک شده است ، زیرا در روز ممکن است 5 دقیقه طول بکشد تا یک وعده واحد تولید شود. “- به مطبوعات بیان” و همچنین اسپرسو می تواند به معنای “ساخته شده به سرعت” بلکه “به صراحت – برای شما” A عملی و همچنین عاشقانه تعریف، اما پس از آن، آن است ایتالیایی.

بیایید نگاهی گذرا به اسپرسو و تعدادی از بسیاری از نوشیدنی های تخصصی اسپرسو بپردازیم.

نوشیدنی های بدون شیر

راهنمای نوشیدنی اسپرسو Quench Essentialsاسپرسو – 1 اونس. فنجان
Doppio – 2 اونس. فنجان (شلیک دوتایی)
Ristretto – ¾ oz. فنجان ، آب کمتری – شدیدتر
لونگو (قهوه بلند) – 3 اونس. فنجان ، آب بیشتر – شدیدتر
Caffe Americano – 2 اونس. اسپرسو با 3 اونس. آب گرم
با شیر می نوشید

کافه لاته – 2 اونس. اسپرسو با 10 اونس. شیر بخارپز
کافه مکشیاتو – 2 اونس. اسپرسو با شیر یخ زده (مقدار اولویت)
کاپوچینو – 2 اونس. اسپرسو ، 2 اونس. شیر بخارپز ، 2 اونس. شیر یخ زده
موچا – 2 اونس. اسپرسو ، 2 اونس. شکلات ، 1 اونس. شیر بخارپز
سفید تخت – 2 اونس. اسپرسو ، 4 اونس. شیر بخارپز
نگاهی گذرا به عقب
اطلاعات فشرده تاریخی هدف این مقاله نیست و منابعی برای علاقه مندان به راحتی پیدا می شود. کافی است بگوییم که 19 هفتم قرن سن بخار بود، پس از آن اجتناب ناپذیر بود که باید آن را اعمال دستگاه های اسپرسو – طراحی اصلی و نوع اهرمبه یک روش سریع تر از قهوه دم. متأسفانه ، کنترل دستگاه اول با توجه به درجه حرارت مناسب ، میزان آب و تحویل مشکل بود ، بنابراین دم کرده حاصل تلخ بود و به راحتی می توانست barista را بسوزاند.

ارتقاء به این دستگاه اولین بار در اوایل 20 ساخته شده بودند هفتم قرن و بیشتر از طریق صاحبان مختلف ثبت اختراع تصفیه شده تا درست بعد از جنگ جهانی دوم یک اونس “شات” اسپرسو، با کرما مشخصه آن، با استفاده از یک دستگاه اهرم فشار دم شد. از آن زمان دستگاههای اسپرسو از افزایش تکنولوژی بهره مند شده اند و اکنون میزبان بسیاری از گزینه ها به مصرف کنندگان ارائه می دهند. و در آن مشکل نهفته است …

چگونه یک دستگاه اسپرسو کار می کند؟
اصولاً اسپرسو هنگامی تولید می شود که آب گرم (190-196 درجه فارنهایت) تحت فشار حداقل 9 میله فشار از طریق قهوه ریز خرد شده که به آن فشار داده شده است (وارد شده باشد). این با استفاده از 1 از 3 روش پمپ ، اهرم یا بخار حاصل می شود. این روزها اصطلاح دستگاه اسپرسو به طور کلی برای کلیه دستگاههای اسپرسو پمپ مورد استفاده قرار می گیرد که شامل انواع مختلفی از عملکرد خودکار است. به دستگاههایی که از اهرم دستی استفاده می کنند ، فقط گفته می شود: “دستگاه های اهرم اسپرسو” یا بعضی اوقات “ماشین های اسپرسو پیستونی”. سازندگان اسپرسو که از بخار برای ایجاد فشار برای ایجاد فشار برای تزریق قهوه زمین با آب استفاده می کنند ، “گلدان های موکا” نامیده می شوند.

آوردن روی حرارت
صحبت از گرما ، دستگاههای اسپرسو معمولاً از یکی از سه نوع سیستم گرمایش استفاده می کنند. سیستم های دیگ بخار می توانند از یک دیگ بخار منفرد یا دوتایی استفاده کنند – مهمترین تفاوت این است که ناراحتی در انتظار کشیدن بین عکس گرفتن یا بخار شیر و قیمت آن وجود ندارد. سیستم های تبادل گرما از یک دیگ بخار استفاده می کنند که در دمای بخار نگه داشته می شود. اینها نسبت به دیگهای بخار تنها هزینه دارند اما نسبت به سیستم های دیگ بخار دوگانه ارزان تر هستند. سیستم های ترموبلاک از یک عنصر گرمایشی استفاده می کنند که “فلاش” را آب گرم می کند ، در نتیجه زمان گرم شدن سریع و بدون انتظار برای کف شیر یا عکس های اضافی وجود دارد. با این حال آنها با توجه به دمای استخراج که به عکس هایی تا حدودی متناقض تبدیل می شوند ، می توانند ناپایدار باشند.فنجان اسپرسو با سؤال مارک

انواع دستگاه اسپرسو
هرکسی که “دستگاه اسپرسو” Googled را بداند می داند فقط هزاران نفر برای انتخاب وجود دارند. سوال واقعی این است که “چگونه می توانم از دستگاه اسپرسو استفاده کنم؟” به عبارت دیگر ، چه چیزی برای شما مهم است. آیا سهولت کار و تمیز کردن ، هزینه ، ردپای فضای خالی ، سطح قابلیت برنامه ریزی یا سطح درگیری شخصی است. اینها علاوه بر انواع نوشیدنی هایی که می توانند تهیه کنند ، برخی از ملاحظات برای کمک به محدود کردن انتخاب های شما هستند.

در زیر ، تفکیک سریع انواع دستگاه های اسپرسو پمپ از مدل های دستی تا سوپر اتوماتیک ارائه شده است. (به استثنای دستگاههای اهرم و بخار). برای حرکت به اطلاعات خاص مورد نیاز می توانید از لیست استفاده کنید.

کتابچه راهنمای
نیمه خود کار
تمام اتوماتیک
فوق خودکار
کپسول
کتابچه راهنمای
فرایند تولید دم دستی اسپرسوبرای آنهایی که صبر و پشتکار دارند ، یک ماشین دستی کنترل بالایی از شخصی دارد ، اما همچنین چالش برانگیزترین نوع دستگاه اسپرسو است.

آسیاب کردن – از قهوه پیش زمین یا از لوبیای قهوه تازه استفاده کنید.
Portafilter با فیلترها – نیاز به اندازه گیری در یک فیلتر و دست زدن به قهوه زمین دارد.
مقدار آب دستی – کنترل ساده روشن / خاموش برای تعیین مقدار آب در یک ضربه.
چوب شیرخشک – در هنگام ایجاد شیر بخارپز یا سرخ شده از دستگیره شماره گیری استفاده می کند.
بعضی از ماشینهای دستی شامل فیلتر مخصوص استفاده از غلافهای ESE هستند که غلافهای از پیش بسته بندی شده قهوه ای هستند که از پرتفیلتر استفاده می شوند. با کپسول ها اشتباه گرفته نشود.

توجه: دستگاه های اهرم Espresso Lever شامل تمام مراحل یکسان هستند اما از کشش واقعی اهرم برای ایجاد فشار برای استخراج اسپرسو استفاده می کنید ، و نحوه ساختن عبارت “کشیدن یک شات” است. این کار به کمی قدرت و مهارت کمی برای رسیدن به عکسبرداری کامل نیاز دارد.

نیمه خود کار
دستگاه اسپرسو نیمه اتوماتیک DeLonghiدستگاههای اسپرسو نیمه اتوماتیک اساساً حدس می زنند که از مقدار صحیح آب برای یک شات تک یا دوتایی از اسپرسو استفاده کنند. در حالی که شما نیاز به خرد کردن ، اندازه گیری و خمیر قهوه دارید ، بر اساس مهارت خود در آن مناطق ، این ماشین ها هر بار همان عکس اسپرسو را تولید می کنند. بیشتر آنها شامل آب گرم ، و یک گره شکننده است که به صورت دستی اداره می شود. این گزینه مناسب برای کسانی است که می خواهند شلیک مداوم داشته باشند ، اما از استفاده از انواع قهوه ها و ایجاد شیر مخصوص شیر خود لذت می برند.

تمام اتوماتیک
برای کار کمی کمتر ، یک دستگاه اسپرسو کاملاً اتوماتیک جایگزین مناسبی است و علاوه بر دستگیره های سرخ کن یکپارچه و دکمه های تک یا دوتایی ، می تواند شامل برخی از ویژگی های اضافی خوب نیز باشد.

چرخ یکپارچه برای قهوه تازه خرد شده. برخی شامل یک دود جداگانه برای قهوه پیش زمین هستند.
توزیع آب داغ برای دم کشیدن چای یا شکلات داغ.
اندازه نوشیدنی قابل برنامه ریزی برای تعداد مشخصی اونس. تنظیم را می توان برای استفاده بعدی ذخیره کرد.
Cup Warmer پیش از گرم کردن لیوان اسپرسو شما را گرم می کند.
سینی قطره ای قابل جابجایی اجازه می دهد تا با افزودن ترخیص فنجان ، قهوه طولانی دم کنید.
این ماشین ها معمولاً می توانند غلاف ESE را بپذیرند.

فوق خودکار
برای راحتی لوبیا به فنجان ، یک دستگاه اسپرسو سوپر اتوماتیک ویژگی های اضافی موجود در یک اتوماتیک کاملاً اتوماتیک را ارائه می دهد ، اما همچنین شامل دو ویژگی یکپارچه اصلی برای بیشترین انعطاف پذیری و راحتی است.

دستگاه اسپرسو اتوماتیک فوق العاده اتوماتیک و یکپارچه چرخچرخ یکپارچه قهوه تازه تازه را فراهم می کند.
یک سیستم ترکیبی شیر یکپارچه شامل یک برنج یکپارچه است که به طور خودکار شیر یک نوشیدنی خاص را بخارپز می کند.
Selection Drink Selection نوعی نوشیدنی مخصوص را به طور خودکار ایجاد می کند.
قابلیت برنامه ریزی این مؤلفه های اسپرسو:
تنظیمات دقیق و ظریف را برای هر نوع لوبیا خرد کنید.
تنظیم قدرت دم ، نسبت آب به زمینهایی را که برای نوشیدنی استفاده می شود تعیین می کند.
مقدار کافی آب برای قهوهای بلند و همچنین عکسهای تک و دوتایی قابل تنظیم است.
مقدار شیر برای نوشیدنی های تخصصی سفارشی.
دمای آب برای قهوه داغ قابل برنامه ریزی است.
پروفایل های کاربر را می توان برای افراد خاص ایجاد کرد و تنظیمات نوشیدنی فردی را می توان برای هر نوع و یا همه نوشیدنی های ویژه دستگاه ایجاد می کند. ( توجه: همه ماشین ها این ویژگی را ندارند.)
خاموش / روشن خودکار دارای یک تایمر است که می تواند از پیش تنظیم شود.
هشدارهای ویژوال برای انواع یادآوری یا شماره.
سیستم های تصفیه آب برای افرادی که دارای آب سخت هستند ، بعضی از آنها شامل آزمایش سختی آب هستند.
تمیز کردن خودکار یا سیستم شستشوی اتوماتیک که نظافت را آسان تر می کند.
تمیز کردن در هنگام استفاده از سیستم تولید شیر یا سیستم شیر ، نیاز به چرخه تمیز کردن دارد.
پروفایل کاربری ماشین اسپرسو فوق اتوماتیک

کپسول
DeLonghi EN520 Nespresso Capsule Espresso Macxhineیک کنترل یک دکمه ای کم هزینه تر برای ایجاد انواع نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو ، دستگاه اسپرسو کپسولی است. این دستگاه ها از کپسول های بسته بندی شده قهوه قهوه مشابه بسته شده ، اما کوچکتر از K-cup استفاده می کنند. آنها با کارافی شیر و قابلیت شستشوی اتوماتیک ، چرخه های تمیز خودکار و مجموعه ای از نوشیدنی های ویژه کاملاً همراه هستند. اگرچه آنها به ترجیحات شخصی قابل تنظیم نیستند ، اما یک فنجان ساده و ارزان اسپرسو برای عاشق قهوه بدون سر و صدایی فراهم می کنند.

کلمه ای در مورد بخار
همانطور که قبلاً گفته شد ، راه دیگر برای ساخت اسپرسو استفاده از بخار با استفاده از Moka Pot یا ماچ اسپرسو بخار است. اگر چه این است که گاهی اوقات به عنوان “قهوه ایتالیایی،” اسپرسو است CAFFE ایتالیایی. برای دوستداران کافئین که علاقه ای به افزودن شیر به آن را ندارید ، یک موکا گلدان راهی آسان و راحت برای ایجاد اسپرسو است.

انتخاب اصلی شما اندازه گلدان (1 تا 12 فنجان) و اینکه آیا آن روی پایه الکتریکی است یا اجاق گاز است. این واقعاً روشی قدیمی برای تولید اسپرسو است. اگر ایده ساده نوشیدن و لذت بردن از نوشیدنی های شیر را دوست دارید ، برای ایجاد آنها به یک بخار جداگانه / برادر احتیاج دارید.

در خلاصه
در حالی که بسیاری از دستگاه های اسپرسو بر اساس ویژگی ها در یکی از این دسته ها قرار می گیرند ، همیشه بعضی از آنها وجود دارد که شامل همه آنها می شود اما نه همه ، بنابراین بهتر است قبل از شروع به کار بردن دستگاههای خاص ، این ویژگی را انتخاب کنید که مهمترین آنها برای شما باشد. بسیاری از آنها حتی ویژگی های بیشتری مانند روشنایی فنجان و قطعات ایمنی ماشین ظرفشویی را نیز شامل می شوند که در انتخاب دستگاه مناسب برای شما نیز می تواند مورد توجه باشد. بنابراین ، ادامه دهید – یک عکس بگیرید!