دیواری ، گوشه ای ، پایه ای ، کفی ، رومیزی … یک سینک ظرفشویی در آنجا وجود دارد که مناسب هر حمام باشد. خواه به حوضه های شیشه ای یا سرامیکی ، حوضه های دو نفره یا تک ، طرح های کلاسیک یا مدرن توجه کنید – یا اگر گزینه ای با صرفه جویی کم را می خواهید – این راهنما به شما در انتخاب صحیح کمک می کند!

ویژگی های مهم
عرض حوضه را بشویید
ارتفاع پایه
نصب اتصالات شیر
مواد حوضه را بشویید
حوضه منفرد / دوتایی
حوضچه های شستشوی ما را بخرید!
انتخاب حوضچه شستشو بر اساس عملکرد و نصب
حوضه شستشوی پایه ، چه به سبک مدرن و چه کلاسیک ، نمی تواند بر روی یک واحد پایه نصب شود.
حوضه های دیواری ساخته شده فضای کف بیشتری را ایجاد می کنند و دسترسی آسان به افرادی که دارای تحرک کم هستند ، می شوند.
حوضه های شستشوی Countertop و Inset برای نصب به یک واحد سینک نیاز دارند .
سینک های یکپارچه با استفاده از همان متریال به عنوان میز ساخته می شوند و بسته به نیاز و اندازه حمام شما می توانند یک حوضه دو نفره یا یکتایی داشته باشند .
نیازهای مراقبت از حوضه شما با انتخاب مواد شما تعیین می شود. بیشترین موارد استفاده از آنها عبارتند از:

سرامیک : تمیز کردن آسان؛
رزین: تمیز کردن آسان؛
شیشه: آسان برای نگهداری.
سنگ: حساس؛
استیل ضد زنگ: تمیز کردن و بهداشتی آسان.
علاوه بر این ، روش نصب شما به نوع حوضه شستشو بستگی دارد:

حوضچه های شستشوی دیواری به استفاده از مته و لنگرهای دیواری احتیاج دارند .
حوضه های اولیه با استفاده از اره منبت کاری شده به قسمت بالای سینک بریده می شوند .
حوضه آشپزخانه نیاز حداقل حفاری با اره سوراخ برای ویژگی های زهکشی.
سینک های پایه باید مانند حوضچه های دیواری به دیوار ثابت شود.
سینک های یکپارچه بسته به مدل ممکن است روی یک واحد نصب شوند یا به دیوار ثابت شوند .
نوع مختلف حوضه شستشو
از سینک های پایه که دارای احساس یکپارچهسازی با سیستمعامل تا طراحی های امروزی تر هستند ، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. برای انتخاب حوضه شستشوی مناسب ، ابتدا باید بر روی نوع مناسب و متناسب با نیازهای خود قرار بگیرید.

حوضه های شستشوی سنتی
انواع مختلفی از حوضه های شستشو به سبک سنتی شامل حوضچه های دیواری ، داخلی و داخلی پایه وجود دارد.

حوضچه های دیواری

سینکهای دیواری

حوضه های شستشوی دیواری در ارتفاع مورد نظر شما در برابر دیوار حمام نصب می شوند . این سینک ها به گونه ای طراحی شده اند که جذاب و آسان برای تمیز کردن آنها هستند. آنها همچنین فضای کمتری نسبت به مدلهای دیگر دارند و با کاهش تحرک هر کسی به راحتی قابل دسترسی است. از آنجا که این حوضچه ها از دیوار آویزان شده اند ، لازم است که لنگرهای مناسب دیوار را انتخاب کنید .

حوضه شستشوی پایه

حوضه شستشوی پایه

حوضه های شستشوی پایه ها بهمراه سینک هایی که در زیر آن قرار دارد برای مخفی کردن زباله ها و لوله کشی ها ، مانند غرق های دیواری به نظر می رسند . حوضچه های پایه پایه احساس پرنعمت تری دارند اما فضای حمام بیشتری را نیز در خود جای می دهند. از آنجا که این ستون در واقع از سینک پشتیبانی نمی کند ، باید اطمینان حاصل کنید که آن به درستی روی دیوار ثابت شده است.

واحدهای حوضه شستشوی معاصر
حوضه های شستشوی معاصر یا کاسه ها معمولاً برای نصب نیاز به یک واحد پایه دارند و عموماً به عنوان انتخابی با روند بیشتر در نظر گرفته می شوند ، زیرا در شکل ها و رنگ های متنوعی قرار می گیرند. آنها همچنین طیف گسترده تری از مواد نوآورانه (به عنوان مثال گرانیت ، چوب ، سنگ مرمر ، سنگ و غیره) نسبت به همتایان کلاسیک خود ارائه می دهند. این حوضه های شستشو به سه دسته تقسیم می شوند: inset ، countertop و یکپارچه.

حوضه های شستشوی اولیه

حوضه های شستشوی اولیه

حوضه های شستشوی اولیه به داخل واحد ادغام شده اند ، بنابراین باید سطح مورد نظر خود را برش دهید. نصب و راه اندازی پیچیده تر از حوضچه countertop ، حوضه های شستشوی داخل لوله ممکن است اتصالات شیر ​​را شامل یا نباشد . حوضه شستشوی کانتر

حوضچه های شستشوی بالا

حوضه های Countertop به راحتی نصب می شوند زیرا به راحتی در یک سرویس بهداشتی یا یک پیشخوان
نصب می شوند – اگرچه برای ویژگی های زهکشی هنوز مجبور به ایجاد برش هستید. سینک های یکپارچه دارای یک پیشخوان و حوضچه ساخته شده از همان مواد ، سینک های یکپارچه می توانند به صورت دیواری نصب شده یا روی یک سطح نصب شوند . از آنجا که حوضه و کانتر یک واحد واحد را تشکیل می دهند ، خطر نشت آب حداقل وجود دارد.

حوضه شستشوی پایه یک تکه

حوضچه های پایه یک تکه پیچ و تاب غیر معمول را در پایه پایه کلاسیک ارائه می دهد. از نظر قاطع مدرن ، از نظر اندازه بزرگ ، آنها را برای حمام هایی با فضای اتاق ایده آل می کند.
پایه های یک تکه ساخته شده از یک واحد واحد ، شیک هستند و به شکل ها و رنگ های مختلفی عرضه می شوند.

میزهای روتختی

کاشی های پیشخوان کاشی

حوضچه های شستشوی اطراف کانتر می تواند کاشی کاری شده یا دارای طرح موزاییکی باشد. این سطوح را می توان برش داد تا به شکل و هر اندازه ساخته شود.

حوضه های شستشوی معاصر و معاصر
در بیشتر مواقع حوضه های شستشوی سنتی و معاصر از نظر طراحی آنها متفاوت است .

حوضه شستشوی معاصر

حوضه شستشوی معاصر
حوضه های شستشوی معاصر در سبک های مختلفی قرار می گیرند و به راحتی می توانند متناسب با سلیقه شما باشند ، اشکال متنوعی (بیضی ، گرد ، مربع ، مستطیل و غیره) و گزینه های رنگی را ارائه می دهند .

هنگام انتخاب یک حوضه مدرن ، واقعاً می توانید اجازه دهید طراح داخلی خود را گم کند و با انتخاب های خود خلاق باشید!
این حوضه های شستشو نیز از نظر نحوه نصب اتصالات شیر آنها با مدل های سنتی متفاوت است . حوضه های معاصر عموماً یک شیر آب مخلوط کن یک یا دو بر روی میز پشت حوضه را نشان می دهند ، در حالی که سینک های کلاسیک معمولاً شیرهای آب را درون خود حوضچه قرار می دهند.

حوضه های شستشوی سنتی

حوضه های شستشوی سنتی
اگرچه ذاتاً سبک یکپارچهسازی با سیستمعامل است ، اما طرح های کلاسیک حوضه شستشو امروزه در مجموعه گسترده ای از شکل ها و رنگ ها قرار گرفته اند. سختگیرانه و دلپذیر برای دیدن ، این حوضه های کلاسیک در هر نوع حمام به خوبی کار می کنند . در حالی که نسخه های مدرن تمایل به ایستادن یک واحد حمام دارند ، طرح های کلاسیک – مانند سینک های پایه ای – فقط هنگام نصب نیاز به یک دیوار دارند.

حوضه های شستشوی گوشه ای راه حل عالی دیگری برای بهینه سازی فضا در حمام های کوچکتر ارائه می دهند. از نظر شکل نامتقارن ، حوضه های گوشه ای به شکل سنتی تر حوضه شستشو می آیند. حوضه های دوتایی از طرف دیگر برای هر نوع سبک سینک (کلاسیک یا مدرن) مناسب هستند و برای زوج هایی که روز خود را همزمان شروع می کنند مناسب هستند. نمای متقارن این حوضه ها نیز با دکوراسیونی به سبک امروزی کاملاً مطابقت دارد.

مزایای انواع حوضه شستشوی مختلف
ویژگی ها و مزایای حوضه شستشو سنتی

ویژگی ها و فواید حوضه شستشوی سنتیدر حالی که تصمیم شما در نهایت به طعم و مزه کاهش می یابد ، هنوز هم مهم است که اندازه حوضه شستشو را در نظر بگیرید. عرض ، عمق و ارتفاع سینک شما باید برای چیدمان حمام شما مناسب باشد. به طور کلی ، حوضه های شستشوی سنتی دارای عرض 60 تا 120 سانتی متر هستند و سینک های پایه ای به طور متوسط ​​حدود 85 سانتی متر است .

حوضچه های دیواری و لامپ برای بهینه سازی فضای یک حمام کوچک ایده آل هستند زیرا می توانند فضای حوله ای را برای حوله ها و لوازم آرایشی فراهم کنند. علاوه بر این ، از آنجا که می توان سینک های دیواری را در ارتفاع مورد نظر شما نصب کرد ، آنها گزینه مناسب تری برای کاربرانی که تحرک محدود دارند ، ارائه می دهند . آنها همچنین دسترسی مستقیمی به سیستم زهکشی / زباله ارائه می دهند . مدل های داخلی از نظر ذخیره سازی بیشترین مزیت را دارند زیرا واحد غرور آنها با راندمان فضا در ذهن طراحی شده است. اگر حمام شما برای هر یک از این گزینه ها خیلی کوچک است ، به دنبال یک سینک گوشه ای بروید !

انواع و ویژگی های حوضه شستشوی معاصر

انواع و ویژگی های حوضه شستشوی معاصر
فضای کمتری در هر جا که فضای محدود باشد ، حوضه های شستشوی سبک معاصر به طور کلی جذاب تر از مدل های کلاسیک هستند و با هر نوع سرویس بهداشتی خوب کار می کنند. بیشتر حوضه ها دارای عرض حدود 60 تا 90 سانتی متر هستند . با این حال، این می تواند به محدوده تا 70 تا 120 سانتی متر سینک ظرفشویی یکپارچه یا دو حوضه .

حوضه های پیشخوان پیشخوان نیاز به استفاده از یک واحد غرور یا یک مخزن موجود دارد. این تصمیم بر عهده شماست که چقدر فضای ذخیره سازی یا فضای کف مورد نیاز خود را انتخاب کنید. سینک های یکپارچه که از یک واحد واحد تشکیل شده اند ، به راحتی نصب می شوند و ظاهری مدرن و حداقلی را به حمام شما می بخشند. مزیت اضافی این حوضه ها این است که هیچگونه اتصالی برای آب بندی ندارند و باعث می شود کاملاً ضد آب و تمیز کردن آنها راحت تر باشد.

مواد حوضه را بشویید
دوام و مراقبت مورد نیاز از شستشو حوضه خود را بر روی مواد شما را انتخاب کنید بستگی دارد.

مواد حوضه شستشوی سنتی
حوضه های شستشوی کلاسیک می توانند در طیف وسیعی از مواد از جمله سرامیک ، فولاد ضد زنگ ، سنگ ، رزین و مواد کامپوزیت قرار بگیرند.

سرامیک

مواد سنتی حوضه شستشو: سرامیک

سرامیک با استفاده از مواد اولیه طبیعی ساخته می شود . سخت و ضد خش ، این ماده به راحتی تمیز می شود و در برابر سنگ آهک و خوردگی شیمیایی مقاوم است.

فولاد ضد زنگ
مواد سنتی حوضه شستشو: فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ فقط با استفاده از مواد شوینده ملایم قابل تمیز است. این ماده در برابر خراش بسیار مقاوم است ، اما مستعد خراش دادن است . دارای ظاهری مدرن و صنعتی است.
سنگ

مواد سنتی حوضه شستشو: سنگ

سنگ به لطف مقاومت در برابر شوک حرارتی یک گزینه محبوب است . با این وجود نسبت به مواد شیمیایی خشن حساس است. کمی آب صابون چیزی است که برای تمیز کردن لازم است . این به طور کلی ماده مورد نظر برای حمام های الهام گرفته از ذن است .

مواد رزین و کامپوزیت

مواد سنتی حوضه شستشو: رزین و کامپوزیت

مواد کامپوزیت ، بر اساس رزین پلی استر ، در طراحی حوضه شستشو ظاهر می شوند. این مواد علاوه بر تمیز کردن آسان (استفاده از آب صابون) ، بالاترین استانداردهای بهداشتی ممکن را ارائه می دهند و در طیف گسترده ای از رنگ ها و شکل ها قرار می گیرند.

موادی که بطور انحصاری در حوضه های معاصر استفاده می شوند
برخی از مواد فقط برای حوضه های سبک مدرن که با واحدهای پایه تهیه می شوند قابل استفاده هستند. بتن جلا

موادی که بطور انحصاری در حوضه های معاصر مورد استفاده قرار می گیرند: بتن مومی

بتن جلا ماده ای با ماندگاری است که ظاهری غیرقابل انکار مدرن و معاصر را به وجود می آورد.
سنگ گرانیت

موادی که بطور انحصاری در حوضه معاصر استفاده می شوند: گرانیت

گرانیت یک ماده به همان اندازه مقاوم است و مقاومت خوبی در برابر شوک حرارتی را نشان می دهد . سنگ مرمر

موادی که بطور انحصاری در حوضه های معاصر استفاده می شوند: سنگ مرمر

سنگ مرمر نسبت به سایر مواد ارائه شده حساس تر است و معمولاً فقط از طراحی حمام با سطح بالا استفاده می شود . نیازهای مراقبت ظریف آن نیاز به استفاده از محصولات تخصصی دارد.
شیشه

موادی که بطور انحصاری در حوضه معاصر استفاده می شوند: شیشه

شیشه همچنین شکننده است اما هر نوع تمیز کننده را تحمل می کند . این بهداشتی ، مدرن است و در رنگهای متنوعی موجود است.

نکات کلی برای در نظر گرفتن
ملاحظات طراحی را کنار بگذارید ، موادی که شما انتخاب می کنید نیز بر قیمت و الزامات مراقبت از سینک شما تأثیر خواهد گذاشت .
سرامیک ارزان ترین و متداول ترین ماده مورد استفاده در تمام گزینه های موجود است.
قیمت به طور کلی شامل نمی اتصالات و یا واحد پایه ، که هر دو به طور جداگانه فروخته .
نکاتی درباره انتخاب حوضه شستشوی مناسب برای حمام شما
با توجه به اینکه هر روز از سینک حمام خود استفاده می کنید ، مهم است که انتخاب درست کنید.

علاوه بر شکل و اندازه حوضه ، باید ویژگی های پایان آن را نیز در نظر گرفت. از همه مهمتر ، باید تصمیم بگیرید که آیا شما نیاز به سرریز دارید یا خیر . این برای تخلیه آب به منظور جلوگیری از جاری شدن سیل استفاده می شود.
جنبه مهمی که باید در نظر داشته باشید فضای پیشخوان در پشت حوضه شستشوی شماست. این منطقه به شما امکان می دهد تا محصولات خود را در پشت حوضه نگه دارید ، دسترسی آسان برای تمیز کردن را فراهم کرده و اتصالات شیر ​​خود را در دسترس قرار می دهد .
حمام شما جایی است که هر روز صبح شروع می شود ، بنابراین باید با دقت فکر کنید و از نظر ظاهری و همچنین عملی بودن. شما نمی توانید برای شروع روز خود در یک حمام زیبا قیمتی بگذارید!
اگر فضا دارید ، به هر حال به سراغ یک حوضه شستشوی مضاعف بروید . حتماً برای نصب باید از سطح حداقل 140 سانتی متر استفاده کنید.
حوضه های داخلی یا یکپارچه معمولاً مجهز به سرریز برای جلوگیری از جاری شدن سیل هستند ، برخلاف حوضه های کانتر که به طور معمول این گزینه را به عنوان گزینه دیگری ارائه می دهند.
کانتر می تواند از مواد مختلفی ساخته شود: چوب اگزاتیک یا لمینت ، استیل ضد زنگ ، سنگ ، سنگ مرمر و غیره. تصمیم خود را بر اساس ترجیحات شخصی خود اتخاذ کنید – اما فراموش نکنید که الزامات نگهداری را در ذهن داشته باشید!
انتخاب اتصالات شیر شما یک کار مهم دیگر است که به دو گزینه کاهش می یابد: یک میکسر تک شیر را برای راحتی بیشتر ، جلوگیری از زباله ، و همچنین ظاهری مدرن تر انتخاب کنید. در غیر این صورت ، میکسر دو شیر را برای یک حمام سبک یکپارچهسازی با سیستمعامل انتخاب کنید.
اگر می خواهید چیزی حتی بزرگتر از بزرگترین حوضچه های شستشو ارائه شود ، به سراغ یک سینک وان بروید !
اطلاعات بیشتر
برای DIYers در حالت نوسازی کامل حمام: توصیه های سردبیران ما را دنبال کنید و سایر راهنماهای آنها را بررسی کنید:

کدام مارک سینک بهتر است

راهنمای خرید مبلمان حمام

راهنمای خرید لوازم جانبی

حمام راهنمای خرید حمام آبگرم

راهنمای خرید وان گرم

راهنمای خرید سونا

راهنمای خرید وان

راهنمای خرید محوطه دوش

راهنمای خرید سینی دوش

صفحه نمایش دوش و راهنمای خرید درب

آیا این راهنما را مفید یافتید؟ آره0 نسخه برتر
حوضچه های شستشوی ما را بخرید!
راهنمای نوشته شده توسط:
هالی ، خودآموز DIYer ، کاردیف 22 راهنماهای اصلی

هالی ، خودآموز DIYer ، کاردیف
باید اعتراف کنم که پیشینه تحصیلی من ربطی به اشتیاق فعلی من ندارد: همه چیزهای DIY. تحصیل در رشته مدیریت ممکن است به من توانایی پیگیری پروژه‌ها را بدهد ، اما در مواجهه با این چشم‌انداز که به یک خانه قدیمی ظاهری جدید و تازه بدهد ، چندان کاربردی نیست.

اشتیاق من به DIY همه از 5 سال پیش شروع شد ، وقتی من و همسرم اولین خانه خودمان را خریدیم. ما بسیار مغرور بودیم … و بعد دیدیم که چقدر کار لازم است انجام شود! از آنجایی که من اساساً بدون هیچ گونه آگاهی از نوسازی خانه شروع کردم ، مجبور شدم همانطور که در کنار هم هستم یاد بگیرم ، و روی پروژه های بزرگ و کوچک کار کنم. شوهرم در ابتدا به من کمک کرد ، اما به زودی ، من به او نشان می دادم که چه کاری انجام دهد!

جایی که ما زندگی می کنیم ، باران باعث می شود باغ ها وحشی شوند ، بنابراین من تا حدودی به متخصص ابزار باغبانی تبدیل شده ام. دوستان و خانواده من وقتی به DIY راهنمایی و مشاوره باغبانی احتیاج دارند به من می آیند. اکنون می خواهم آن دانش را به اشتراک بگذارم – با شما!