راه کارهای ترمیم دندان

می باشد. چناچه پوسیدگی که از بیرون دندان ها شروع می شود، پیشرفت کند و به بافت زنده درون دندان (pulp) برسد، این بافت عفونی می شود و بایستی خارج گردد؛ به این کار اصطلاحا عصب کُشی یا عصب کِشی می گویند که اصطلاح بهتر برای آن درمان ریشه است (Root canal thrapy). لیزر با عمق نفوذ بسیار بالا، تمام باکتری های عفونی درون دندان را از بین می برد.

استفاده از لیزر در زمینه عصب کشی می تواند لایه برجا مانده از تمیز کردن و سائیدن کانال ریشه که معمولا به جا می ماند و مملو از باکتری و ذرات دندان و بافت عفونی است را حذف کند . و شاید حتی این جواب کلیشه ای را به خودتان دادهاید که مگر در دوران گذشته که این آموزشها نبود، کودکان در بزرگسالی چه آسیبهایی دیدهاند؟ ۱. آمالگام طول عمر بالایی دارد و تقریبا ۱۰ تا ۱۵ سال در دهان باقی میماند. طولانی بودن دوره درمان، داشتن درد موقتی، در هر ویزیت و بررسی ارتودنسی احتمال درد موقتی وجود دارد، در صورت عدم بهداشت دندان ها،اثر بریس ها بر روی دندان باقی خواهد ماند، دشواری در غذا خوردن، در برخی افراد مشکل در تکلم دیده شده و از دیگر مشکلات ارتودنسی ثابت احتمال شکستگی ارتودنسی بر اثر خوردن غذاها می باشد.

می دانیم درون دندان ها قسمتی وجود دارد که اصطلاحا عصب (Pulp) نامیده می شود. ۳. آمالگام نسبت به کامپوزیت ها کم هزینه تر است. سرامیک نسبت به کامپوزیت و آمالگام گران تر است. معمولا دو نوع ماده در پر کردن دندان پرکاربرد تر هستند: آمالگام و کامپوزیت. با این حال، در صورت ناراحتی و حساسیت شدید، مشاهده هر گونه لبه تیز، یافتن ترک و یا فاصله در قسمت ترمیم شده، با کلینیک دندانپزشکی برای رزرو نوبت مراجعه به دندانپزشک خود تماس بگیرید. چرا که در زیبایی صورت و لبخند تاثیرگذار است و در صورت آسیبدیدگی باعث تضعیف اعتماد به نفس شخص میشود.

کم دوام بودن: کامپوزیت زودتر دچار فرسایش شده و از بین میرود و دوام آن حداقل ۵ سال است مخصوصا برای سوراخهای بزرگ دندان که با فشارهایی که در هنگام غذا خوردن متحمل میشود زودتر از بین میرود. البته باید به این نکته هم توجه کرد که ماده سیاه فاقد چسبندگی است و برای قرار گرفتن آن روی دندان، باید دندان را به مقدار زیادی تراش داد. ترشح می شود خود پوسیدگی را تشدید می کند. 4- باقیمانده دندان بعد از تراش با لیزر، مقاوم تر از زمانی است که با روش های معمولی درمان می شود، دندان معمولی با همان میزان پوسیدگی است که از ایجاد پوسیدگی مجدد جلوگیری می کند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از ترمیم دندان شیری نی نی سایت ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.