روش چت و گفتگو در احساس چت

Netscape Chat: از شبکه IRC استفاده می کند. اگر از Netscape به عنوان بیننده خود برای مرور اینترنت استفاده می کنید ، می توانید از یک مرورگر چت اینترنتی ویژه Netscape برای گپ خود استفاده کنید. 4 این یکی از ساده ترین راه ها برای شروع گپ زدن با IRC است ، اما ابتدا باید مرورگر Netscape Chat را از Netscape Communications بارگیری کنید.

پس از نصب مرورگر Netscape در رایانه خود ، Netscape را طبق معمول باز کنید تا در وب گشت و گذار کنید و سپس Netscape Chat را باز کنید. در بخش File ، “پیوند” را برای شروع پیوند انتخاب کنید و سپس اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. شما می توانید نام و نام خانوادگی شخصی را که می خواهید انتخاب کنید ، اما باید اطلاعات حساب کاربری ISP صحیح (نام ورود و رمز ورود حساب خود) را در پنجره های مناسب وارد کنید. سپس به سرور گپ Netscape متصل شوید (پیش فرض) یا سرور دیگری را انتخاب کنید و شروع به چت کنید.

سایر گزینه های گپ IRC: اگر از مرورگری غیر از Netscape استفاده می کنید ، می خواهید یک برنامه نرم افزاری مشتری دریافت کنید که عملکردهای گپ شما را انجام می دهد. گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. بیشتر آنها برای پیکربندی برنامه خاصی که برای گپ استفاده می کنید ، دستورالعمل کاملی دارند.

Palace: این فناوری جدید بعد جدیدی به چت روم می افزاید و ممکن است جالب ترین روش چت آنلاین امروز باشد. با استفاده از نرم افزار The Palace از شبکه جهانی وب به عنوان رابط خود استفاده می کند و به همین ترتیب گرافیکی است. همه افراد در چت روم “چهره” یا “آواتار” دارند. برای خود چهره انتخاب کنید ، حتی اگر می خواهید کلاه بگذارید. وقتی صحبت می کنید ، یک “حباب” ظاهر می شود که پیام شما در آن است. بسیاری از سایت ها با استفاده از این فناوری اتاق گفتگو ایجاد کرده اند ، اما برای مشارکت مجدداً باید مرورگر Palace را بارگیری کرده و روی رایانه خود نصب کنید. 5 راه اندازی و شروع کار آسان است و پس از انجام این کار ، می توانید به سایت های معروف کاخ اشاره شده در صفحه اصلی آنها (www.thepalace.com) مراجعه کرده و یا سایت های دیگری را که فناوری Palace را ارائه می دهند جستجو کنید.

ثبت نام کنید یا نه.

بیشتر ارائه دهندگان IRC در شبکه جهانی وب به شما امکان می دهند بدون عضویت در خدمات آنها ، وارد اتاق گفتگوی آنها شوید. به عنوان مثال ، Chathouse کانال 1 یک سرویس رایگان است که می تواند توسط هر کسی در اینترنت با یک مرورگر وب استاندارد مورد استفاده قرار گیرد. تنها شرط شناخت قوانین “Chathouse” است. 6 در زمانی که آدرس ISP ارائه شده توسط ISP شما ممکن است ثبت شده باشد ، سو abuse استفاده از سیستم عاقلانه نیست مگر اینکه بدانید چگونه می توانید از ثبت نام عبور کنید.

یک کاربر ثبت نام نشده Chathouse از یک دستکاری موقتی (و رمز عبور) استفاده می کند که هنگام ورود به اتاق گفتگو انتخاب می کند و وقتی از کف Chathouse که در آن اتاق قرار دارد منقضی می شود. دستکاری کننده های ثبت نشده معمولاً به 15 حرف محدود می شوند و ممکن است شامل هیچ HTML یا تصویری نباشند. کاربران ثبت نام نشده معمولاً به اتاق های دسترسی عمومی محدود می شوند. 7

بیشتر ارائه دهندگان خدمات چت اشتراک دارند. اعضای مشترک می توانند از تمام ویژگی های انحصاری ارائه شده مانند یاب یاب ، مرکز پیام و تلگراف استفاده کنند. اعضای مشترک می توانند اتاق های خصوصی برای میزبانی چت های خود ایجاد کنند.

این سند سعی خواهد کرد اینترنت و روابط “اجتماعی” را که در آن در مکانهایی به نام “اتاق گفتگو” برقرار می شود ، درک کند. اینترنت و فضای مجازی به محل اجتماعات جدید تبدیل شده اند. فرایندهایی به نام “اتاق گفتگو” که در آن تعدادی از مردم همزمان “مکالمه” متنی دارند حتی اگر از یکدیگر فاصله داشته باشند ، محبوب شده اند. چگونه می توان فرایندهای اجتماعی در حال انجام در این محیط ها را درک کرد؟ ما می توانیم از ایده ساكس در مورد “تحول” استفاده كنیم. با این حال ، چت روم ها تجربه گفتاری نیستند. مصرف کنندگان غالباً “دستگیره” (نام مستعار) دارند و توسط موهبتهای عادی اجتماعی محدود نمی شوند.

باید فهمید که چرا این روابط جداگانه کار می کند. جامعه شناسی “حضور مشترک” هافمن در اینجا مفید است. در حالی که هافمن از آن استفاده می کند تا بفهمد وقتی افراد در حضور یکدیگر هستند چه اتفاقی می افتد ، ما می توانیم از آن برای بررسی ارتباطات چت روم استفاده کنیم. اگرچه آنها کاربران “حاضر” نیستند ، اما نمی توانند بدانند که دیگران – به استعاره – در اطراف آنها نیز جهان “اتاق گفتگو” را که آنها را در بر می گیرد تفسیر می کنند و این یک رویداد مداوم است.

در این مقاله سعی می شود از طریق مصاحبه با کاربران اتاق گفتگو و مشاهدات مکالمات اتاق گفتگو به این سالات پاسخ داده شود.