سپس درز آن را جوش میدهند

این شیرها در انواع شیرهای کشویی یا دروازه ای، شیرهای یک طرفه، شیر پروانه ای و شیرآلات فشارشکن تولید و در بازار عرضه می شوند. با وجود کاهش مقاومت ضربه لولههای PVC-U در دماهای بسیار پایین، استحکام ضربهی آن همچنان بالاتر از حد نیاز است. در برار نيروهاي خارجي داراي مقاومت كمتري هستند . به طور مثال از لوله مانیسمان رده ۴٠ در تجهیزات آتش نشانی و از لوله مانیسمان رده ١۶٠ در تجهیزات بسیار پر فشار مثلا صنایع پتروشیمی استفاده می شود زیرا هر چه رده لوله عدد بالاتری را نشان بده، لوله سنگین تر بوده و فشار بیشتری را تحمل می کند همچنین قطر بیشتری خواهد داشت.

یکی از اجزای خانواده پلی اتیلن سنگین ،لوله PERT است که نسبت به سایر پلی اتیلن های سنگین، دمای بیشتری را تحمل می کند در واقع میزان تحمل حرارتی این پلیمر در بلند مدت حدود 65 درجه سانتیگراد است. این لولهها به علت موادی که در ساخت شان به کار رفته، دارای خواص فیزیکی و شیمیایی گسترده بوده که توجه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است. لوله پلیمری لولههایی هستند که با کشف خواص و مزایای آنها، امروزه در صنعت و تاسیسات ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد.

آبیاری قطره ای نواری، نوعی از لوله های قطره چکان دار با جداره نازك مختص آبیاری قطره ای بوده که اولین بار در ایالات متحده آمریکا تولید شده است. را نشان میدهد. در ایران استانداردهای تولید لوله فولادی شامل ISIRI، IGS و IPS و در آمریکا این استانداردها شامل API و ASTM است. هرچند در سال های اخیر روش های نوین ساخت لوله های درزدار (لوله جوشی یا لوله درز جوش)نیز تا حد بسیار زیادی پیشرفت کرده و باعث شده است این نقطه ضعف تا حد خیلی زیادی برطرف شود. همچنین ضخامت بیشتر درز جوش که به اصطلاح به آن گرده جوش میگویند نباید از ۶۰ درصد ضخامت لوله تجاوز کند.

لوله مانیسمان و صفر تا صد آن پرداخته است که برای دانستن این موارد می توانید به لینک ضمیمه شده شبیه سازی لوله بدون درز مراجعه کنید. اما در اکثر موارد لازم است تا پوستۀ خارجی لوله هم به دلیل مجاورت با رطوبت، هوا، آب و مواد شیمیایی محافظت گردد. همچنین آلیاژهای فلزی دیگری هم در آن وجود دارد که ویژگیهای خاص فولاد ضد زنگ را به وجود آورده است و از پوسیدگی آن قیمت روز لوله بدون درز جلوگیری میکند. دقت فرمایید برای تاسیسات ساختمان هر مقدار وقت گذاشته، تحقیق کنید و از روشهای علمی و به روز استفاده نمایید، منافع آن را برداشت خواهید کرد.