لیست قیمت لوله گالوانیزه ساوه سبک و سنگین|لوله گالوانیزه ساوه – تاسیسات پارسا نوین

یکی از کاربردهای اصلی لوله گالوانیزه سبک ساوه ،برای تهویه استفاده می شود و گاهی هم برای تخلیه فاضلاب ولوازم بهداشتی کوچک کاربرد دارد.لوله گالوانیزه سبک ساوه از فولاد نرم ساخته شده ،ورقه فولاد را بافشار از داخل قالب عبور می دهند و بعد درز را جوش می دهند و برای مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگی ،لوله را با پوششی از روی داخل یک ون آبکاری،گالوانیزه می کنند. کاربرد لوله گالوانیزه­ فولادی شامل: لوله تخلیه چاه فاضلاب، لوازم بهداشتی کوچک و تهویه می ­باشد که اصلی­ترین کاربرد آن نیز هست. 6. گرید ورقه­ ی فولادی مورد استفاده در خط تولید لوله­­ های گالوانیزه باید ST 37 و ST 44 یا ST 52 باشد. لوله گالوانیزه­ سرد: این نوع لوله ­ها در دماهای پایین و از طریق الکترولیز نمک­ های روی به کمک الکترولیت اسیدی تولید می ­شوند. لوله­ گالوانیزه­­­ فولادی: جنس اولیه لوله گالوانیزه فولادی، فولاد نرم می­باشد که در روند تولید این نوع از لوله گالوانیزه، پس از عبور دادن فولاد نرم از داخل قالب به کمک اِعمال فشار، درزهای آن را جوش می­دهند و در نهایت با روکشی از جنس روی، آن را به لوله فولادی گالوانیزه تبدیل و سبب بهبود مقاومت آن در مقابل اسید و زنگ زدگی می­گردد اما باز هم نسبت به نوع آهنی خود مقاومت کمتری دارد و تمام انواع اسیدهایی که چدن را از بین می­برند لوله گالوانیزه فولادی را نیز از بین خواهند برد.

لوله ها­ی گالوانیزه بر اساس جنس لوله­ ای که از آن تولید می­ شود به دو نوع فولادی و آهنی تقسیم بندی شده که در بازار به اشتباه به هر دو نوع لوله گالوانیزه، لوله آهنی سفید می گویند در صورتی که اساسا این دو متفاوت هستند. 8. طول عمر لوله­ ها­ی گالوانیزه تحت شرایط استاندارد حدود ۵۰ سال است. قطر داخلی و خارجی این لولهها متفاوت است که باتوجه به نیاز خود میتوان لوله مورد نظر را انتخاب کرد. لوله گالوانیزه گلخانه که به روش غوطه وری گالوانیزه تولید می گردد و با پوشش و مقاومت بالای خود در مقابل زنگ زدگی ، یکی از محبوب ترین انواع لوله های گالوانیزه گلخانه بوده و بخصوص در مناطق با رطوبت بالا مورد استفاده قرار میگیرد. بدون قطعات اتصال دهنده هیچ نوع شبکه ی لوله ای مانند آبرسان، لوله برق و حتی سازه های گلخانه ای قادر به شکل گیری صحیح نیستند.

اتصالات چینی لوله گالوانیزه: این نوع اتصالات به فرم دنده ای و به دو صورت سفید و سیاه در بازار موجود هستند که در صنایع مختلفی همچون آب، گاز، بخار و هوا مورد استفاده قرار می­گیرند. از آنجا که لوله گالوانیزه لوله ای سیاه (از ورق نورد گرم) یا روغنی (از ورق نورد سرد) است که پوشش روی داده میشود ، مهمترین فاکتور تعیین کننده قیمت لوله گالوانیزه قیمت لوله خام آن است ، بنابراین هر گونه تغییر در قیمت لوله سیاه یا قیمت لوله روغنی مورد استفاده در این لوله ها بشکل مستقیم بر قیمت آن تاثیر خواهد داشت . بنابراین بهتر است این خرید را با مشاوره انجام دهید. برای اینکه این محصول از خوردگی در امان نگه دارند، کارهای مختلفی انجام می دهند. لوله گالوانیزه آتش نشانی باید به گونهای انتخاب شود که علاوه بر مقاومت در برابر فشار آب و حرارت بالا، در برابر زنگ زدن و خوردگی نیز دارای مقاومت بالایی باشد. این نوع لوله ­ها به دو صورت سبک و متوسط تولید شده و بر اساس نمره شناخته می شوند. راه تشخیص این نوع لوله ­ها رنگ تیره و خاکستری آنها می­باشد. لوله گالوانیزه­ گرم: این نوع لوله ­ها به دلیل اینکه در دماهای بسیار بالا توسط روی روکش می­شوند مقاومت بسیار بیشتری نسبت به خوردگی دارند.

با این عملیات لوله های فولادی در مقابل خوردگی و زند زدگی مقاوم تر می شوند و طول عمر آن ها نیز افزایش می یابد. لوله فولادی درزدار که برای تولید لوله ­ها­­­ی گالوانیزه استفاده می­ شوند باید دارای استاندارد ISIRI 3765 بوده و گالوانیزاسیون آنها مطابق با استانداردهای DIN 16353 و INSO 16353 باشد. سایز این نوع لوله متفاوت است و در بازه ۰٫۵ اینچ الی ۶ اینچ میتوان آنها را تهیه کرد. این نوع لوله از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و همچنین دارای استحکام خوبی است اما اگر محافظت کافی از آن صورت نگیرد به راحتی توسط رطوبت از بین می ­رود. و همچنین در محیطهایی که خطر انفجار در آنها وجود دارد مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع اتصالات نیز همانند نوع چینی، مقاومت مناسبی در برابر آسیب مکانیکی، سایش و خوردگی داشته و همچنین تعمیر و استفاده از آنها آسان و بدون نیاز به صرف زمان خاصی می­باشد. نصب این لوله ها بسیار آسان بوده . با وجود هزینه زیاد برای خرید و نصب لوله گالوانیزه ، این لوله درگذر زمان دچار فرسودگی اندکی خواهد شد که نیازی به تعمیرات نخواهد داشت. در برخی مواقع با هدف کاهش هزینه ها از لوله ­های گالوانیزه برای تولید لوله ی برق استفاده می شود.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد قیمت لوله گالوانیزه 3 اینچ لطفا به بازدید از وب سایت ما.