مشاور کنکور و 5 تجربه مهم من از آن

آیا باید از مشاور کنکور در آزمون ورودی استفاده کنیم؟ 👨‍🎓 آیا واقعاً مفید است؟ قیمت مشاوره آزمون ورودی چقدر است؟ من اینجا هستم تا شما را از طریق تجربیات خودم راهنمایی کنم hope امیدوارم خوشتان بیاید.

باید بگویم که من دانشجو هستم و یک مسیر دشوار را پشت سر گذاشتم تا در این راه پذیرفته شوم و صدها کار اشتباه انجام دادم و چندین مسیر اشتباه را طی کردم ، بنابراین قصد دارم این مقاله را به اشتراک بگذارم تا شما نتیجه ندهید. اشتباهات من.

آیا مشاوره برای امتحانات ورودی مفید است یا خیر؟

ببینید ، این سؤال مانند پرسیدن است که آیا چاقو برای انسان خطرناک است یا نه؟ چاقو می تواند در اختیار جراح باشد و جان انسان را نجات دهد ، یا می تواند در دست یک قاتل باشد و باعث مرگ یک انسان شود.

به بیان ساده تر ، یک مشاور امتحان ورودی مانند این چاقو است ، به این معنی که اگر مشاور شما عادی یا خوب باشد ، تأثیر بسیار مثبتی بر شما خواهد گذاشت ، اما اگر شخصی وجود داشته باشد که نتواند شما را راهنمایی کند و شما را با کلمات اشتباه خود گمراه کند ، پس بدون شک شکست بزرگی متحمل خواهید شد.

زندگی شما به آزمون ورودی بستگی ندارد

از این پس زندگی من به امتحان ورودی بستگی ندارد! متأسفانه بسیاری از مشاوران و بازاریابان امتحان ورودی این کلمه بسیار غلط را در ذهن مردم ، خانواده ها و حتی دانشجویان حکاکی کرده اند که زندگی شما به آزمون ورودی بستگی دارد و شما باید در آن موفق شوید و …. اگرچه این کاملاً غلط است زیرا در عمل ثابت شده است که ما رتبه های برتر زیادی داشته ایم ، اما متأسفانه آنها به جایی نرسیدند ، یا بسیاری از آنها از اعتیاد یا افسردگی و خودکشی رنج می برند ، یا حتی ساده تر ، نتوانستند شغلی پیدا کنند و بیکار ماندند.

نگران رتبه امتحان ورودی خود نباشید

در حالی که ما افراد موفق بسیاری را هم در ایران و هم در خارج از کشور می شناسیم که حتی دیپلم یا مدرک فوق دیپلم نیز دریافت نکرده اند ، اما توانسته اند موفقیت بزرگی کسب کنند.

بنابراین حتی اگر در رده 500000 قرار بگیرید ، دلیلی برای از دست دادن خود ندارید و بگویید من نمی توانم زندگی خوبی داشته باشم یا …. این بهانه ای بسیار آسان برای افرادی است که مایل به امتحان کردن نیستند مگر اینکه بتوانند در هر اقتصادی رشد کنند شرایط سیاسی و فرهنگی

من نمی خواهم بیشتر از بحث منحرف شویم ، بنابراین به مسئله اصلی یعنی مشاوره امتحان ورودی باز می گردیم.

مشاور مشاوره Concours که نباید پزشک شود!
متأسفانه بسیاری از افراد معتقدند افرادی که در رده های زیر 100 قرار دارند یا به عنوان پزشک پذیرفته شده اند می توانند مشاور خوبی باشند ، در حالی که این گفته کاملاً نادرست و بسیار خطرناک است!

مشاور خوب کسی است که رشته اش مشاوره و روانشناسی است نه پزشکی و دندانپزشکی! واقعاً به این نکته بسیار مهم توجه کنید زیرا افراد زیادی این اشتباه را مرتکب شده اند.

مشاوره آزمون ورودی آزمایشی

مشاور خوب کسی نیست که روش های مطالعه خود را به شما آموزش دهد ، بلکه کسی است که به شما کمک می کند تا روش مطالعه خود را پیدا کنید تا بتوانید با کارآیی زیاد ، زمان مطالعه خود را افزایش دهید. در غیر این صورت ، اگر کسی می خواهد روش های شخصی خود را به شما بگوید ، بر اساس این واقعیت که وی توانست یک مقام کسب کند و با این روش ها پذیرفته شود ، کاملاً اشتباه است ، زیرا شما با دیگران کاملاً متفاوت هستید و باید آموزش خود را پیدا کنید مواد و روش ها. انجام دادن.

بنابراین اولین قدم این بود که فردی که به شما مشاوره می دهد باید یک مشاور باتجربه باشید

ویژگی های مشاور مشاور

بحث بعدی ما در مورد خصوصیات یک مشاور است که باید همچنان به آن توجه کنید زیرا متأسفانه حتی بسیاری از مشاوران باتجربه برای پولی که دریافت می کنند خدمات ارائه نمی دهند یا متأسفانه برخی از آنها خدمات بسیار زیادی را ارائه می دهند! در ادامه منظور شما از این نوع مشاوره آزمون ورودی را توضیح خواهیم داد.

منظور ما از خدمات بیش از حد است که یک مشاور متوسط ​​نباید بیش از 7 ساعت در هفته شرکت کند. زیرا در غیر این صورت او بدون هیچ دلیلی با شما صحبت می کند و زمان شما را می برد! و البته خدمات پایین به معنای این است که شما نباید کمتر از 15 دقیقه در روز را با خود بگذرانید و به طور متوسط ​​یک مشاور خوب کسی است که روزانه 30 تا 60 دقیقه را برای شما صرف می کند.

برنامه ریزی مشاوره مشاوره
همانطور که گفتیم مشاور نباید برنامه ای برای شما بنویسد و به شما بگوید بر اساس این برنامه بخوانید! واقعاً اشتباه است که مشاور اول من این کار را با من انجام داد که منجر به سردرگمی و عدم رسیدن به برنامه من شد.