پارتیشن اداری: معرفی انواع مدلها برای استفاده حداکثری از فضای ادارات – آذینگر

این پارتیشن ها در انواع طرح ها, مدل ها, ابعاد, بازشو ها و… قابلیت انعکاس و انتشار نور به داخل فضا برای مکان هایی که دسترسی به پنجره و یا بازشو ندارند. پارتیشن ها قابلیت اجرا به دو صورت با درب لولایی و کشویی(ریلی) را دارند. برای مثال بیشتر شرکت ها و ادارات برای پارتیشن اتاق سرور مرکزی ترجیح می دهند از شیشه دو جداره و سازه ترمال بریک و یا UPVC استفاده کنند. برای مثال بخش هایی از ساختمان که دیوار زوایای تند دارد با قرار دادن پارتیشن دوجداره به مکانی کاربردی تبدیل خواهد شد. که میتوان به انواع پارتیشن دوجداره ام دی اف، پارتیشن دو جداره آلومینیوم، پارتیشن شیشه ای اشاره کرد. بیشتر مردم اطلاعات کافی در مورد پارتیشن تکجداره اداری یا پارتیشن دوجداره اداری برای دفترشان را ندارند و حتی در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا استفاده از پارتیشن اداری بهتر است یا دیواره های گچی، دچار مشکل می شوند.

قیمت پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای به عنوان جدا کننده فضا، به وسیله متریال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که مناسب ترین و پرکاربردترین آن پارتیشن با شیشه سکوریت می باشد. قیمت پارتیشن اداری بسته به نوع متریال مصرفی ، طرح انتخابی مشتری ، متراژ خواسته شده و یراق و تعداد درب ها به صورت متر مکعبی محاسبه می شود . ریل و لولاهای های مورد استفاده برای پارتیشن شیشه ای معمولاً به دلیل وزن بالای شیشه، صدای بلندی در هنگام باز و بسته شدن درب ایجاد می کنند. می توان در پارتیشن شیشه ای طرح چوب برای ایجاد تنوع در پارتیش فریم لس از شیشه سند بلاست در طرح های دلخواه استفاده نمود. پارتیشن های اداری دو جداره نسبت به پارتیشن های اداری تک جداره از مزایا و محاسن بیشتری برخوردار می باشند.

با توجه به نیاز مشتری و کاربری محل می توان از شیشه لمینت و یا شیشه دو جداره نیز استفاده کرد. از این رو با استفاده از جدا کنندههای زیبا و کاربردی، تکنیکهای شفاف سازی، رنگ بندیهای متناسب با نیازهای موجود، تنوع مصالح، استفاده از المانهای بصری، شومینه، آکواریوم، گیاهان طبیعی و توجه به نحوه قرار گیری و تعامل مابین مبلمان فضاهای مختلف، میتوان علاوه بر بالا بردن ارزش عملکردی فضای زندگی، بر آسایش محیطی افراد در محیط زندگی نیز افزود. علاوه بر این، بهتر است بدانید که در ساخت برخی از پارتیشن های شیشه ای، نیاز به شاسی کشی نیز می باشد و علاوه بر موارد بالا نیاز به قوطی آهن با رنگ الکترواستاتیک و آلومینیوم و کاور استیل نیز دارد.

قابل ذکر استکلیه رنگ ها به صورت آنودایز (آبکاری) و رنگ های الکترواستاتیک ضد خش در مجموعه پارتیشن ساز موجود بوده و با این ویژگی ارائه می گردد . پارتیشن های چوبی و ام دی اف امروزه توانسته اند توجه همه طراحان داخلی را برای ایجاد پارتیشن بندی در منازل و یا محیط های اداری به سوی خود جلب کنند. همه ما آن تا کنون دفتر های بسیاری با طراحی های جالب را مشاهده کرده ایم و این ثابت می کند که دنیایی از ایده های طراحی وجود دارد که فقط منتظرند دفتر شما را تحویل بگیرند. مهم ترین مزیت به کار بردن این پارتیشن ها این است که قرار گرفتن آن ها روی کف فضا خیلی ساده است، زیرا پایه های متعددی دارند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد پارتیشن مدرن اداری شیشه ای لطفا از سایت ما دیدن کنید.