پیستون دیزل ژنراتور چیست؟

3- انتقال گرما از پیستون به جداره سیلندر : همان طور که گفته شد ، دمای پیستون به هنگام کار به شدت افزایش می یابد و باید دمای آن کاهش پیدا کند که رینگ ها در این امر تاثیر گذار بوده و با انتقال گرمای پیستون به سیلندر که دمای پایین تری دارد به کاهش دمای پیستون کمک می کند . بر اثر آلودگی های کربنی و افزایش رسوبات در محفظه احتراق، رینگ قادر به حرکت آزادانه در شیار پیستون نمی باشد و به اصطلاح «قفل رینگ» ایجاد می شود. هدایت حرارت در پیستون بسیار حیاتی است زیرا در غیر اینصورت پیستون بسیار داغ شده و خطر چسبیدن آن بر اثر انبساط به جداره سیلندر پیش میآید. بدین ترتیب که در داخل پیستون نواری از فولاد یا یک فلز مخصوص (که فلز غیر قابل تغییر نامیده میشود) قرار میدهند و روی آنها را با ماده اصلی یا آلیاژهای پیستون ژاپنی هوندا 125 آلومینیوم پوشش میدهند. پاسخ: فشار هوای موجود در بطری در حالت اول از ورود آب به داخل بطری جلوگیری می کند. از آنجایی که فشار هوا بر فشار هوای بطری آب افزوده می شود، آب داخل بطری به سرعت خارج می شود. در حالت دوم، با خروج هوا از بطری، فشار داخل آن کاهش یافته و آب وارد بطری می شود.

اما در حالت ب چون حجم قفسه سینه کم می شود فشار افزایش می یابد و باعث خروج هوا از ریه ها (شش ها) می شود. نحوه چیدمان رینگ های پیستون موتورهای احتراق داخلی پیستونی دارای اهمیت به سزایی در افزایش توان و گشتاور تولیدی موتور دارند. تعداد سیلندرهای بیشتر در این موتورها به معنی قدرت و گشتاور بالاتر و البته مصرف سوخت بیشتر می باشد. برای خالی کردن بطری، فشار وارد شده بر سر بطری ها باید بیشتر از فشار بیرونی (فشار اتمسفر) باشد. پاسخ: فشار خارج از بطری ها برابر با فشار اتمسفر (فشار هوا) است. روغن موتور هرگز نباید در فیلتر هوای ماشین برود، که بنا به نحوه ورود روغن به فیلتر هوا ممکن است نیاز به تعمیرات اصلی یا جزئی باشد.فیلتر هوا برای زدودن خار و خاشاک، کثیفی ها و دیگر مواد آلاینده به جز روغن، طراحی شده است. میزان حداقل تلورانس بایستی برای رینگ در نظر گرفته بشود تا در هنگام کارکرد کمپرسور در حداکثر دمای کاری دارای piston 250 crf بیشترین راندمان باشد. به نظر نمیرسد استفاده از طرحهای قدیمی در دنیای مدرن کنونی خیلی بهصرفه و معقول باشد، اما شرکت آمریکایی Achates Power با نسخه بازطراحیشده از مدل مفهومی پیشرانه احتراقی این کار را انجام میدهد.

زمانی که روغن مسیرش را برای ورود به فیلتر هوا پیدا کند، معمولا نشانه ای از یک ناکارآمدی فاجعه بار موتور نیست، اما در هر حال نباید از آن چشم پوشی کرد. اما چه چیزی باعث پر و خالی شدن آنها می شود؟ این قطعه دور تا دور بوشهای سیلندر فضای خالی را پر میکند و یکنواخت با بوشها گرم میشود و گرما را سریعا به آب و بدنه موتور هدایت میکند. این جزء به طور معمول در بالای درپوش سر سیلندر نصب میشود ، جایی که فشار از نیمه پایین موتور، از طریق سر سیلندر جریان می یابد و به ورودی هوا می رسد. دریچه PCV به وسیله یک شلنگ بدون هوا که اغلب پلاستیکی است، به یک محفظه ورودی هوا متصل می شود، که برای ایجاد یک خلاء درون کارتریج موتور مورد استفاده قرار می گیرد. اگر پیستون از نوع ساده باشد قطر داخلی پیستون باید طبق استاندارد H7 و H8 بوده و سطح آن برای قرار دادن سیل ها در آن به خوبی پرداخت شود. رینگ روغنی رینگی است که در پایین ترین شیار رینگ نسبت به کارتر قرار جای می­گیرد. از آنجایی که بطری کج است ارتفاع آب کمتر، نسبت به حالت سرو ته کمتر است و فشار ناشی از آن کم است.

دانش آموزی می گوید سریع ترین راه برای خالی کردن بطری محتوی آب، ایجاد سوراخی ریز در ته آن است. در حالتی که سوراخ ریزی در ته بطری ایجاد می شود، بیشترین اختلاف فشار به وجود می آید و بطری سریعتر خالی می شود. در حالتی که از درپوش تک سوراخه استفاده می شود، هوا هیچ راه خروجی از دهانه بطری ندارد و تنها به سختی می تواند از سوراخ قیف خارج شود. به این ترتیب که در زمان منبسط شدن دامنه به قطر آن افزوده نشده و دهانه شکاف کوچکتر میشود. دامن پیستون نزدیک ترین قسمت آن به میل لنگ بوده است. پس اختلاف فشار در این شرایط با فشار ناشی از ارتفاع آب برابر است. اجازه دهید در این بخش از اتومبیل در نمناک به 3 دلیل اصلی که روغن وارد فیلتر هوا میشود را بررسی کنیم. مواردی مثل تعویض نکردن مایع خنک کاری در بازه های زمانی،عدم استفاده از مخلوط آب مقطر خالص و ضد یخ،استفاده از روغن بی کیفیت،استفاده مداوم از سوخت گاز،گیر کردن ترموستات،نشت درب رادیاتور ، هوا گرفتن سیستم کولینگ ، از کار افتادن فن ها به دلیل مشکلات برقی ، کثیف شدن سطح خارجی و فین های رادیاتور و خیلی مسایل دیگه هم هستند که جزء دلایل اصلی سوختن واشر سرسیلندر میشوند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد پیستون کاربراتور پیکان لطفا به بازدید از وب سایت ما.