یکی از بنیانگذاران DeepMind نقش هوش مصنوعی گوگل را به عنوان یک VC ترک می کند

[ad_1]

مصطفی سلیمان، یکی از بنیانگذاران DeepMind.

بلومبرگ | گتی ایماژ

لندن – مصطفی سلیمان، یکی از بنیانگذاران DeepMind، هفته گذشته بسیاری از پیروان خود را غافلگیر کرد، زمانی که اعلام کرد از سمت معاونت رئیس در گوگل کناره گیری می کند تا به سرمایه گذار در Greylock Partners در سیلیکون ولی تبدیل شود، که از آن زمان تاکنون از فیس بوک، Airbnb و LinkedIn پشتیبانی می کند. در سال 1965 تاسیس شد

خروج او از گوگل، که آزمایشگاه هوش مصنوعی DeepMind را در سال 2014 خریداری کرد، پس از آن صورت گرفت که همکاران سابق DeepMind او را به سبک رانندگی تهاجمی متهم کردند.

سلیمان در توضیح دلیل این اقدام، هفته گذشته در پادکستی به رید هافمن، میلیاردر لینکدین و شریک گریلاک، گفت که می‌خواهد در اطراف بنیان‌گذارانی باشد که رویا و نترس هستند.

سلیمان در پادکستی که پنجشنبه گذشته پخش شد، گفت: “من قطعا کسی هستم که دوست دارم ریسک کند.” وقتی در کنار افرادی هستم که چشم‌اندازی جسورانه برای آینده دارند که دیوانه‌کننده یا باورنکردنی به نظر می‌رسد، اما مایلند زندگی خود را وقف امتحان کردن آن کنند، بسیار پرانرژی است.

وی افزود: آنها افرادی هستند که دوست دارم از آنها حمایت کنم و فکر می کنم این چیزی است که ما به آن نیاز داریم.

سلیمان که به طور گسترده با نام “لوس” شناخته می شود، از صحبت با CNBC خودداری کرد. با این حال، او در مصاحبه ای اختصاصی با TechCrunch در مورد نقش جدید خود، گفت که معتقد است هوش مصنوعی نقشی محوری در بازی ها و به اصطلاح فراجهان دارد.

یکی از کارمندان سابق DeepMind که به دلیل ماهیت حساس بحث خواست نامش فاش نشود، گفت که از خواندن این که به نظر می‌رسد علایق اصلی سلیمان در مورد متاورس و بازی‌ها است، متعجب شدند.

آنها گفتند: «در گذشته، مصطفی تمرکز واقعاً قابل تحسینی بر تلاش واقعی برای بهتر کردن جهان داشت. «به ویژه، زمانی که در DeepMind بود، نقشی کلیدی در پروژه‌های سلامت و تغییرات آب و هوا داشت. بنابراین من متعجبم که به نظر می رسد علایق اصلی سلیمان در حال حاضر حول محور متاورز و بازی ها باشد. امیدوارم او نیز زمانی برای تمرکز بر حل برخی از مشکلات عمیق پیش روی جهان پیدا کند.”

سایر سرمایه گذاران فناوری گفتند که معتقدند سلیمان، که قبلاً تعدادی سرمایه گذاری شخصی انجام داده است، یک VC خوب خواهد ساخت.

«من فکر می‌کنم مصطفی با توجه به تجربه‌اش در کار با بنیان‌گذاران استثنایی و اعتقاد اولیه‌اش به‌عنوان سرمایه‌گذار، احتمالاً سرمایه‌گذار بزرگی خواهد بود. [start-up builder] یان هوگارث، یک سرمایه گذار فرشته و یکی از بنیانگذاران برنامه کنسرت Songkick به CNBC گفت: کارآفرین در درجه اول قرار دارد.

دو مورد از دیگر سرمایه گذاری های عمومی سلیمان شامل اپلیکیشن بلیط موسیقی دایس و اپلیکیشن سلامت بابیلون است.

تام هیل، شریک سرمایه گذاری خطرپذیر در GV (قبلاً Google Ventures)، به CNBC گفت که سلیمان مدتی است که در مورد صنعت VC هیجان زده است.

اما یکی دیگر از VC که به دلیل ماهیت حساس بحث خواست نامش فاش نشود، این سوال را مطرح کرد که سلیمان تا چه زمانی در VC باقی خواهد ماند. آنها به CNBC گفتند: “بلک به من می گوید که این موقتی است زیرا او به دنبال شرکت بعدی برای ایجاد یا پیوستن به عنوان موسس است.” “فکر می کنم او هنوز در تانک است.”

DeepMind را به گوگل بفروشید

سلیمان در سال 2010 به همراه دوست دوران کودکی خود Demis Khasabis و شین لگ نیوزلندی، DeepMind را در لندن تأسیس کرد. سلیمان در اوایل خرید گوگل، به DeepMind کمک کرد تا میلیون ها دلار از میلیاردرها، از جمله Elon Musk و Peter Thiel جمع آوری کند.

سلیمان که مدرک لیسانس خود را در رشته فلسفه در دانشگاه آکسفورد برای راه‌اندازی یک خط کمکی برای مسلمانان رها کرد، چندین سال قبل و بعد از تحصیل تلاش‌های هوش مصنوعی DeepMind را رهبری کرد.

این شامل تلاش‌هایی برای یافتن برنامه‌های کاربردی جدید برای الگوریتم‌های این شرکت در محصولات و خدمات مختلف Google و همچنین در سازمان‌های دیگر، از جمله سرویس بهداشت ملی بریتانیا و شبکه ملی بود.

در حالی که DeepMind برنامه های هوشمندی برای فناوری خود در مراکز داده گوگل و برنامه هایی مانند YouTube پیدا کرده است، سرمایه گذاری های تجاری خارجی آن کمتر موفق بوده است.

DeepMind همچنان از فروش نرم افزار خود به سازمان های شخص ثالث درآمد قابل توجهی خواهد داشت. اسناد مالی موجود در ثبت شرکت ها در انگلستان نشان می دهد که از زمان خرید هر سال با زیان کار کرده است، به جز سال گذشته که سودی معادل 43.8 میلیون پوند (59.6 میلیون دلار) گزارش کرد. پیش از این، زیان 649 میلیون دلاری در سال 2019 را گزارش کرده بود.

سلیمان علاوه بر پیاده سازی هوش مصنوعی، بر کار DeepMind در زمینه اخلاق هوش مصنوعی نیز نظارت دارد، و این شامل تلاش برای راه اندازی یک هیئت مستقل برای نظارت بر تحقیقات آزمایشگاهی است که روزی می تواند تأثیر زیادی بر جهان داشته باشد. DeepMind در نهایت تلاش می‌کند تا ماشین‌های فوق‌هوشمندی بسازد که بتواند در سطوح مختلف از مردم پیشی بگیرد و حتی نسخه‌های هوشمندتری از خود بسازد.

سلیمان به پادکست گفت: “ما در راه راه اندازی هیئت مدیره اشتباهات زیادی مرتکب شدیم و مطمئن نیستم که بتوانیم بگوییم که این یک موفقیت چشمگیر بود، اما معتقدم که آزمایش های رادیکال در اینجا ضروری است.” ما به اشکال جدیدی از حکومت و اشکال جدیدی از نظارت نیاز داریم که مناسب عصر مدرن باشد.

سلیمان گفت که DeepMind در حال آزمایش با هیئت های نظارت مختلف، منشورهای اخلاقی و انواع تحقیقات است.

او در مورد صنعت فناوری گسترده‌تر گفت: «قطعاً احساس می‌کنم که ما واقعاً به نحوه ساخت پلتفرم‌های فناوری، نرم‌افزار و البته هوش مصنوعی نزدیک نشده‌ایم، احساس می‌کنم این اتفاق برای مردم می‌افتد و مردم در آن نفوذ قابل توجهی دارند. در شکل دادن به اینکه چگونه به دنیای آنها می رسد و فقط برای مردم اتفاق نمی افتد.”

خروج جنجالی از DeepMind

در آگوست 2019 این را سلیمان در توییتر اعلام کرد او در حال کناره گیری از DeepMind است و اضافه می کند که برای شارژ مجدد به یک “وقفه” نیاز دارد. کمتر از نیم سال بعد، در دسامبر 2019، او اعلام کرد که رسماً آزمایشگاه هوش مصنوعی را که در ساخت آن کمک کرده بود ترک می کند تا به عنوان معاون مدیریت و سیاست گذاری محصول هوش مصنوعی به گوگل بپیوندد.

شرایط کامل خروج سلیمان از DeepMind در آن زمان فاش نشد، اما بعداً مشخص شد که تعدادی از همکاران او با شیوه حکومت داری او مخالفت کردند و او را به آزار و اذیت متهم کردند. در ژانویه 2021، DeepMind اعلام کرد که یک شرکت حقوقی برای بررسی شیوه مدیریت او راه اندازی کرده است.

سلیمان در یک پادکست گفت: در سال های 2017-2018 دوره ای داشتم که چندین همکار از شیوه مدیریت من شکایت کردند. “میدونی، من واقعاً حالم بد شد. من بسیار خواستار و کاملاً بی رحم بودم. فکر می‌کنم گاهی اوقات محیطی را ایجاد می‌کند که انتظارات غیرمنطقی زیادی در مورد اینکه مردم چه زمانی و چه زمانی ارائه می‌دهند داشتم.

او افزود که در نهایت “بارگیری بسیار دشوار” بود و “محیط ناهمواری” برای برخی افراد ایجاد کرد. سلیمان گفت: «من همچنان از تأثیری که مردم داشته اند و دردهایی که مردم احساس کرده اند متاسفم.

سلیمان گفت که این شکایات به او این فرصت را می دهد که “یک قدم به عقب برگردد و فکر کند” و “رشد و بالغ شود” به عنوان یک مدیر و رهبر. او اعتراف کرد که “به جای توجه و توجه به احساس مردم، روی سرعت و سرعت تمرکز فوق العاده ای داشته است.”

سلیمان می گوید که در چند سال گذشته به عنوان بخشی از تلاش برای رسیدگی به مسائل مطرح شده توسط همکاران سابقش، با یک مربی ملاقات کرده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Wonmaniagüvenilir takipçi satın almabet365hovardaYabancı Dizi İzle