10 مدل از بهترین تخت کنار مادر برای کودک شما [چوبی و فلزی]

خیلی از والدین به خصوص کسانی که قصد خرید سیسمونی برای فرزند اولشان را دارند، تحت تاثیر زرق و برق وسایل سیسمونی اقلام غیر ضروری مثل تاب برقی را می خرند. بهترین جنس پارچه برای روتختی نوزاد و کودک و بهترین الیاف برای پرده، فرش و موکت اتاقشان، الیاف نرمی هستند که حساسیت زا نیستند و در تولید آن ها، مواد آلی فرار (VOC) به صورت محدود به کار رفته است.

نرمی، لطافت و کیفیت جنس در درجه اول اهیمت قرار دارد. در سالهای اخیر استفاده از رنگهای خنثی در لباس کودک بسیار مد شده است. مورد بعدی خرید وسایل بهداشتی برای کودک است. وسایل دیگر منزل مثل همزن، گوشتکوب برقی و غذاساز می توانند جایگزین خوبی برای این وسیله غیر ضروری باشند و نیاز به صرف هزینه جداگانه نیست. به جای این وسیله می توانید با صرف هزینه کم تر از یک حس گر صوتی استفاده کنید که صدای گریه کودک به خوبی شنیده شود.

نکته: بهتر است که از پرده ریسمان و منگوله ای آویزان نباشد تا فرزندتان به آن دسترسی نداشته باشد. و حتی برای کودک خطراتی مانند سقوط و دسترسی به جاهای خطرناک را فراهم می آورد. بهتر است کنترل ماشین و موتور شارژی برای کودکان زیر سه سال توسط بزرگترها و با ریموت انجام شود. شاید خرید این وسیله خیلی برای والدین جزاب باشد ولی عملا برای نوزاد به خصوص در یک سال اول کاربردی ندارد و حتی ممکن است خطرناک هم باشد؛ و خیلی از کودکان تمایلی به آن ندارند. اگر تشک صندلی ثابت بود و قابلیت جدا شدن نداشت، حتما روی آن را با روکش بپوشانید.

خرید این دستگاه کاملا غیر ضروری است و فقط می توان با آن شیشه شیرهایی را استریل کرد که با مارک دستگاه سیسمونی به انگلیسی یکی باشند. کفش برای نوزاد تنها یک وسیله تزیینی است و کاملا غیر ضروری می باشد؛ چون تا زمانی که کودک شما قادر به راه رفتن نیست خرید کفش برایش ضرورت ندارد. شاید بهتر باشد برای سیسمونی نوزاد از انواع تخت کنار مادر استفاده کنید که نسبت به سرویس و کالای خواب کودک به ویژه تا سن دو سه سالگی کاربردیتر هستند.