۱۲ معترض پس از درگیری با معاونان در جریان اعتراض دیجون کیزی دستگیر شدند

لس آنجلس (CBSLA) – دوازده معترض به بازداشت گرفته شد یکشنبه هنگامی که تظاهرات جنوب لس آنجلس در مورد تیراندازی مرگبار بحث برانگیز از Dijon Kizzee توسط معاونان کلانتر شهرستان لس آنجلس تبدیل به خشونت.

اعتراض به مرگ تیراندازی دیجون کیزی در جنوب لس آنجلس. 6 سپتامبر 2020 (CBSLA)

مقامات روز دوشنبه گفتند دستگيری ها به ظن عدم خروج از يک مجمع غير قانونی، در جريان اعتراض به ايستگاه کلانتر لس آنجلس جنوبی صورت گرفت. در صورت محکومیت، این اتهام حامل پتانسیل تا شش ماه زندان و جریمه نقدی از o 1000 دلار است.

اداره اطلاعات کلانتر شهرستان لس آنجلس می گوید دو نفر از ۱۲ نفر دستگیر شده نوجوان بودند و به پدر و مادر شان آزاد شدند. انتظار می رود کسانی که در بازداشت بسر می برند، صبح روز چهارشنبه در يک دادگاه اينگلوود برگزار شوند.

معاون مورگان آرتیگا از اداره اطلاعات کلانتر می گوید: «آنها تکه هایی از بتن، آجر و سنگ را به سمت معاونان پرتاب می کردند.»

به گفته وی معترضانی که کلاه ایمنی به تن دارند و سپر حمل می کردند نیز خمپاره هایی را به روی معاونان پرتاب کردند. هیچ آسیب یا خسارت اموالی گزارش نشده است.

اين ويداها در پی تظاهرات روز شنبه صورت گرفت که طی آن مجمع غير قانونی اعلام شد.

دیجون کیزی ۲۹ ساله پس از تلاش برای متوقف کردن او به دلیل نقض کد در حالی که سوار دوچرخه اش در نزدیکی وست ۱۰۹ ام پلاس و خیابان بودلونگ جنوبی در بعد از ظهر ۳۱ اوت بود، توسط معاونان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

کیزی از دستشون فرار کرد و باعث تعقیب پا شد وقتي معاونين بهش گير افتادن ادعا ميکنن که اون به صورتش مشت زده در طول دست بند، او برخی از لباس های او حمل می کرد انداخت و آنها ادعا می کنند که یک تفنگ دستی نیمه خودکار را دیدند، و باعث شد که آنها به روی او آتش باز کنند، کلانتری ادعا می کند. یک تفنگ دستی در محل حادثه بازیابی شد.

معلوم نیست که کیزی در واقع سلاح را به سمت معاونان هدف قرار داده است یا چند معاون به او شلیک کرده اند. کلانتری همچنین فاش نکرده است که چه نقض کد باعث توقف ترافیک شده است.

(© Copyright 2020 CBS Broadcasting Inc. All Rights Reserved. سرویس خبری شهر در این گزارش سهیم بود.)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر