‘Rollercoaster از حوادث’: شیراز Wineries دست و پنجه نرم کردن با همیشه در حال تغییر بازگشایی دستورالعمل

TEMECULA (CBSLA)در کالیفرنیا انگور به نوبه خود همه چیز را سبز به عنوان گردشگری برای صنعت شراب است که معمولا raking در پول نقد. اما بیش از چند ماه گذشته به سازندگان شراب تا به حال کمی به توست ،

Doffo شراب در تمکولا صرف بیش از دو ماه تعطیل به عنوان تهدید COVID-19 بسته بسیاری از کسب و کار. روز جمعه آنها باز پس از بازسازی عملیات خود را یک بار دیگر.

“این فقط یک rollercoaster از حوادث گفت:” صاحب دیمون Doffo. “هنگامی که به آنها اجازه دهید میله باز شما می توانید طعم و مزه در داخل اما زمانی که آنها بسته میله دوباره در حال حاضر شما نمی توانید طعم داخل اما شما می توانید طعم خارج است.”

این یک داستان تاثیر wineries بیش از همه دولت را به عنوان آنها سعی کنید و نگه داشتن کسب و کار خود را از قرمز.

“انگور نمی توقف رشد [به طوری که] شراب متوقف نمی شود نیاز می شود ساخته شده است” گفت: Bryan Babcock از Babcock کارخانه شراب سازی و تاکستان در شهرستان سانتا باربارا.

او تا به حال به تعطیل خود را در اتاق مزه در حال حاضر برای بار دوم.

“این آخر هفته ما نمی خواهد بود قادر به چسبیدن به در اتاق مزه اما ما قادر خواهید بود برای قرار دادن هر کس در خارج,” او گفت:.

برای چند ماه از بسته شدن شراب فروش افزایش یافت. نیلسن گزارش 30 درصد افزایش از این زمان در سال گذشته است. اما این تنها می گذارد از wineries در فروشگاه های مواد غذایی.

کوچک wineries از دست داده و تقریبا نیمی از کسب و کار خود را یک شبه با هیچ مزه اتاق و یا رستوران های محلی خود را برای فروش شراب. اما درست مثل هر مزرعه هزینه های خود ادامه داد.

Babcock تا به حال به بطری دو بار در طول بسته شدن. آنها اقتباس بهبود فروش آنلاین و حمل و نقل و سپس teaming تا با یک رستوران محلی برای خدمت به مواد غذایی و شراب است که اجازه داده آنها را به باز کردن هر چه زودتر.

“هر کس در یک نقطه که در آن آنها مانند هر کسب و کار آنها می توانید از آنها می خواهم آن را” Babcock گفت.

و این چیزی است که این wineries در ادامه به انجام وفق دهند! حتی شرکت های بزرگ مانند جاستین کارخانه شراب سازی شروع به ارائه چشیدن شراب آنلاین حمل و نقل آماده به طعم کیت.

و از آنجا که اتاق مزه است که هنوز بسته Doffo آنها حتی استخدام کارکنان بیشتر برای خدمت به مهمانان خارج است.

“ما تا به حال به آن را در شش یا هفت نفر در دو هفته گذشته” Doffo گفت.

بنابراین حتی اگر فروش کلی ممکن است در محلی خود را در کارخانه شراب سازی این خانواده ها ماندن امیدوار است که دوستداران شراب هنوز هم می آیند با نشستن در خارج و پیدا کردن دلایل به جشن می گیرند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de