حس مکان: هنگامی که آبجو به معنی بیش از آنچه در شیشه ای

اولین بار من می توانید به یاد داشته باشید هر کسی ذکر این ایده از نوشیدن آبجو و “حس مکان” بود که در گفتگو با اریک پترسون که صاحب گاو و بوش میخانه & آبجوسازی با برادرش دیو. من درخواست او را به عقب در سال 2012 — چرا brewpub نمی بطری برخی از آن آثار کلاسیک مانند آبجو و Big Ben Brown آل و او به من گفت که به دلیل ریختن مایعات را به دور از حس مکان که در آن آبجو exuded.

این یک مفهوم است که من کاملا دریافت کنید. آبجو مایع است. قابل حمل است. شما هم مانند آن و یا شما نمی. و اگر شما می توانید آن را از همه شما بهتر از من فکر کردم.

اما با گذشت زمان و کلمات او شروع به احساس بیشتر.

بسیاری از بار بزرگ آبجو نیست فقط یک محصول چه در شیشه است. آن را به جایی که شما آن را نوشید که شما می نوشید و آن را با تجربه شما با داشتن مردم شما بودند. شاید آبجو توضیح داد: ریشه های خود را به شما و یا شاید beerkeep در زمان اجرا از طریق آن طعم با شما.

پس از آن وجود دارد آبجو شما تا به حال در یک میخانه با دوستان شما تا به حال دیده می شود در یک مدت زمان طولانی یکی از شما به نوشیدن در یک نقطه زمانی که شما ملاقات کسی که یکی از شما تا به حال در نهایت پس از ترک یک کار بد یا پس از جمع آوری شما سزاوار. وجود آبجو می نوشید پس از اتمام یک پروژه سخت و یا زمانی که یک آهنگ خاص در آمد.

هفته بعد شما هنوز هم ممکن است فکر کردن در مورد که آبجو — در مورد پاسیو شما نشسته بودند و یا در نوار بالا شما تکیه داده. شما هنوز هم می توانید تصویر دوستان خود لبخند آینده را از طریق درب جلو و یا به همان اندازه دوستانه صورت پشت نوار در زمانی که شما دستور داد دور دوم و سوم (و شاید حتی یک بیمار-توصیه چهارم). برای پترسون یک مرد آبجو در شیشه ای خود را به معنای به شما نوشیدن بودند در گاو و خار و هیچ جای دیگری.

من می توانید عکس های زیادی از آن لحظات در زندگی من: که در آن من بود آنچه که من انجام شده بود که من با. گاهی اوقات من به یاد داشته باشید آبجو با من بود. گاهی اوقات من نمی.

در سال 2013 گاو و بوش هم شروع به بسته بندی مایعات جایگزین آن آبجو — پس از اریک و دیو پترسون رفته بود عقب و جلو در مفهوم بیش از پانزده سال. و پس از اولین اجرا اریک در زمان یک بطری خارج از آبجوسازی و مطرح شده نان تست به خود و دیو پدر و دیل که گذشت در سال 2009. دیل و برادر دوقلوی او Dean تاسیس کرده بود گاو و بوش در سال 1971 (آبجوسازی آمد و بعد از آن) و آن را به واقع در همان گوشه کوچک از گلندیل برای همه است که زمان نزدیک به پنجاه سال است.

حس مکان. مانند هر دیگر بار و رستوران در دنور — و در شهرستانها در سراسر جهان — گاو نر و بوش بسته است برای سی روز یا شصت یا نود…. اما من به یاد داشته باشید که چگونه آن را احساس می کند به نوشیدن یک آبجو وجود دارد که چرا یک مرد طعم آبجو که بیشتر خاص در یک صندلی وجود دارد. و من به یاد داشته باشید همان چیزی که در مورد ده ها تن از دیگر کارخانه های لبنی و کافه ها و رستوران ها در سراسر کلرادو.

من امیدوارم که من فرصتی برای بازگشت به همه آنها. حس مکان به معنای زیادی به من در حال حاضر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im