‘باور نکردنی پیروزی’: دیوان عالی کارفرمایان نمی تواند آتش کارگران برای همجنسگرا بودن زن نما

واشنگتن (CBSLA/AP) — دیوان عالی کشور حکم داد که روز شنبه برجسته حقوق مدنی قانون محافظت گی, همجنسگرا مردم از تبعیض در استخدام یک پیروزی چشمگیر برای دفاع از حقوق همجنسگرایان از یک محافظه کار دادگاه است.

“این باور نکردنی است, پیروزی,” ترا راسل-Slavin از لس آنجلس همجنسگرایان مرکز گفت. “و در حالی که آن را قطعا زمان برای این اتفاق می افتد, من فکر می کنم ما همه خوشحال و رک و پوست کنده بسیار هیجان زده است که از آن اتفاق افتاد تحت یک محافظه کار-تکیه دادگاه.”

دادگاه تصمیم گرفت با یک 6-3 رای که مفاد کلیدی حقوق مدنی قانون از سال 1964 به عنوان شناخته شده عنوان VII که میله کار تبعیض به خاطر جنسیت در میان دلایل دیگر شامل تعصب در برابر همجنسگرایان کارگران است.

“یک کارفرما که آتش سوزی یک فرد برای اینکه همجنسگرا یا فراجنسیتی آتش سوزی که فرد برای صفات یا اقدامات آن را مورد سوال در اعضای مختلف انجمن” عدالت نیل Gorsuch نوشت: برای دادگاه. “جنسیت نقش لازم و undisguisable نقش در تصمیم گیری دقیقا چه عنوان VII ممنوع.”

Loyola Marymount استاد جسیکا لوینسون می گوید کنگره قصد این تفسیر گسترده تر از کلمه “sex” هنگامی که آن را به تصویب 1964 قانون است.

“فقط به دنبال که در آن یک کلمه – اعدام – و تصمیم گیری ما می رویم به آن را بخوانید و دقت به واقع معنی آن تنها شما محافظت می کند اگر شما در حال اخراج از آنجا که شما یک زن هستید که ناب مثال و یا آن را نیز محافظت از شما از آنجا که شما در حال از کار اخراج شده و یا تبعیض چرا که شما در تغییر جنسیت یا اینکه شما در حال گی” لوینسون گفت.

این تصمیم نوشته شده توسط Gorsuch – تاریخی محافظه کار – اولین طرفدار حقوق بشر در SCOTUS تصمیم گیری است که نبود نوشته شده توسط قاضی بازنشسته آنتونی کندی با توجه به لوینسون.

قضات ساموئل Alito برت Kavanaugh و کلارنس توماس عقیده داشت.

“دادگاه تلاش می کند برای متقاعد کردن خوانندگان آن است که صرفا اجرای شرایط این قانون اما این مضحک است,” Alito نوشت: در مخالفت. “حتی به عنوان درک امروز مفهوم تبعیض به دلیل ‘جنسیت’ متفاوت است از تبعیض به دلیل ‘گرایش جنسی یا هویت جنسیتی.'”

Kavanaugh نوشت: در یک جداگانه مخالفت که دادگاه بود بازنویسی قانون شامل هویت جنسیتی و گرایش جنسی یک کار است که متعلق به کنگره است. هنوز Kavanaugh گفت: این تصمیم نشان دهنده یک “پیروزی مهم به دست آورد امروز با گی و لزبین آمریکایی است.”

نتیجه انتظار می رود که به یک تاثیر بزرگ برای حدود 8.1 میلیون همجنسگرایان کارگران در سراسر کشور به دلیل اینکه اکثر متحده نمی محافظت از آنها را از وجود تبعیض در محل کار. حدود 11.3 میلیون همجنسگرایان در ایالات متحده با توجه به ویلیامز موسسه در UCLA مدرسه قانون است.

(کپی رایت© 2020 CBS پخش Inc. تمام حقوق محفوظ است. آسوشیتد پرس کمک به این گزارش.)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de