AP مصاحبه: اتیوپی برای پر کردن اختلاف سد معامله و یا هیچ معامله

آدیس آبابا, اتیوپی — آن را یک برخورد بیش از مصرف آب است که مصر خواستار یک تهدید وجودی و اتیوپی خواستار تاسیسات برای میلیون ها نفر از فقر. تنها چند هفته باقی می ماند قبل از پر کردن از آفریقا قدرتمند ترین سد برق آبی ممکن است آغاز خواهد شد و زمان مذاکرات بین کشورها در آن عملیات هنوز برای رسیدن به یک معامله.

در مصاحبه ای با آسوشیتد پرس, اتیوپی وزیر خارجه Gedu Andargachew روز جمعه اعلام کرد که کشور خود را جلو بروید و شروع به پر کردن $4.6 میلیارد گراند رنسانس اتیوپی سد در ماه آینده و حتی بدون یک توافق است. ‘œFor ما آن است که اجباری نیست برای رسیدن به یک توافق قبل از شروع پر شدن سد از این رو ما آغاز خواهد شد پر کردن روند در آینده بارانی” او گفت:.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œWe در حال کار سخت برای رسیدن به یک معامله اما هنوز هم ما را جلو بروید با برنامه ما هر نتیجه است. اگر ما مجبور به صبر کردن برای دیگران برکت و سپس سد ممکن است غیر فعال باقی می ماند برای سال های سال است که ما نمی خواهد اجازه می دهد اتفاق می افتد,” او گفت:. او اضافه کرد که “ما می خواهیم به آن را روشن است که اتیوپی را نه خواهش مصر و سودان به خود را با استفاده از منابع آب برای توسعه آن’� اشاره به این که اتیوپی است که برای پرداخت این سد را ساخت و ساز خود را.

او صحبت کرد و پس از آخرین دور مذاکرات با مصر و سودان در این سد برای اولین بار پس از بحث خراب شد در ماه فوریه موفق به رسیدن به توافق است.

هیچ تاریخ تنظیم شده برای مذاکرات از سر گرفته شود و وزیر امور خارجه اتیوپی گفت: باور نمی آن زمان به آنها را به یک رئیس دولت در سطح.

سال های طولانی اختلاف چاله اتیوپی تمایل به تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ صادر کننده و توسعه موتور در برابر مصر نگرانی است که این سد به طور قابل توجهی محدود کردن آن تامین آب اگر پر سرعت بیش از حد. سودان شده است گرفتار بین منافع رقابت.

ورود فصل بارانی آوردن آب بیشتر به آبی نیل شاخه اصلی رود نیل و اتیوپی می بیند یک زمان ایده آل برای شروع به پر کردن سد مخزنی در ماه آینده.

                                                                                                                                                                                                                       

هر دو کشور مصر و اتیوپی اشاره کرده اند در نظامی گام برای حفاظت از منافع خود و کارشناسان ترس شکست در مذاکرات می تواند منجر به جنگ است.

اتیوپی و وزیر امور خارجه می گوید که کشورش با استفاده از اقدام نظامی برای دفاع از سد و عملیات خود را.

‘œThis سد شده است باید یک دلیل برای همکاری های منطقه ای و ادغام علت مجادلات و طلبی’� او گفت:. ‘œEgyptians هستند اغراق های تبلیغاتی خود را در موضوع سد و بازی سیاسی قمار است. برخی از آنها به نظر می رسد به عنوان اگر آنها اشتیاق برای جنگ به شکستن.’�

Gedu افزود: ‘œOur مطلب این است که مصر به دیکته و کنترل و حتی تحولات آینده در رودخانه ما. ما نمی خواهد برای درخواست اجازه برای انجام پروژه های توسعه خود ما منابع آب. این است که هر دو از نظر قانونی و اخلاقی غیر قابل قبول است.’�

او گفت: اتیوپی ارائه شده برای پر کردن سد در چهار تا هفت سال مصرف ممکن است بارش کم به حساب آورد.

چسبیده امتیاز در این مذاکرات شده اند چه مقدار آب اتیوپی را منتشر خواهد کرد پایین دست از سد در طول چند سال خشکسالی و چگونه اتیوپی و مصر و سودان را حل و فصل هر گونه اختلافات آینده.

                                                                                                                                                                                                                       

ایالات متحده در اوایل این سال سعی کردم به واسطه یک معامله اما اتیوپی حضور نداشت امضای ملاقات کرد و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از جانبداری با مصر است. در این هفته برخی از آنها احساس توجیه زمانی که ایالات متحده در شورای امنیت ملی توییتی که ” œ257 میلیون نفر در شرق آفریقا با تکیه بر اتیوپی برای نشان دادن رهبری قوی که به معنی ایجاد یک معامله منصفانه است.’�

در پاسخ به این, اتیوپی وزیر امور خارجه گفت: ‘œStatements صادر شده از سوی دولت و نهادهای دیگر در این سد باید گردد با دقت به طرف و مختل شکننده مذاکرات به خصوص در این ظریف زمان. آنها باید موضوع نمایشگاه اظهارات یا فقط موضوع هیچ اظهارات در همه.’�

او همچنین با رد این ایده که این موضوع باید به شورای امنیت سازمان ملل متحد به مصر می خواهد. مصر وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای روز شنبه گفت: مصر به خواست شورای امنیت برای دخالت در اختلاف برای کمک به احزاب در رسیدن به یک “œfair و متعادل راه حل’� و جلوگیری از اتیوپی از ‘œtaking هر یک جانبه اقدامات است.’�

آخرین مذاکرات دیدم از مقامات آمریکا و اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی, رئیس فعلی اتحادیه آفریقا حضور به عنوان ناظر.

سودان آبیاری وزیر یاسر عباس به خبرنگاران گفت: پس از مذاکرات روز چهارشنبه که سه شهرستان’ آبیاری رهبران به توافق رسیده اند ‘œ90% یا 95%’� از مسائل فنی اما اختلاف بر سر ‘œlegal نقاط’� در معامله باقی مانده حل شده.

سودان گفت: وزیر کشور و مصر را رد کرد و اتیوپی تلاش برای شامل مقالات در آب های و نیل معاهدات در سد معامله است. مصر دریافت کرده است سهم شیر را از نیل به آبهای زیر چندین دهه موافقت نامه قدمت آن به دوران استعمار. هشتاد و پنج درصد از رود نیل را آب سرچشمه در اتیوپی از آبی رود نیل.

‘œThe مصریان می خواهید به ما ارائه دهد اما آنها آماده ارائه هر چیزی به ما’� Gedu روز جمعه گفت. ‘œThey می خواهید به کنترل همه چیز است. ما در حال بحث در مورد آب های توافق.’�

این کشورها نباید در گیر شدن در یک بحث تاریخی در مورد حقوق آب ویلیام Davison تحلیلگر ارشد در اتیوپی با گروه بین المللی بحران به خبرنگاران گفت: این هفته است. ‘œDuring یک دوره پر شدن وجود دارد کاهش می یابد آب در پایین دست. اما این که یک دوره موقت,’� او گفت:.

اولیه تولید برق از سد می تواند دیده می شود در اواخر امسال و یا اوایل سال 2021 است.

اتیوپی’ وزیر امور خارجه ابراز ناامیدی در مصر تلاش برای پیدا کردن حمایت برای آن طرف.

‘œOur آفریقایی برادرانه کشورها باید از ما پشتیبانی می کند اما به جای آنها بدسم کشور ما نام در سراسر جهان و به خصوص در جهان عرب’� او گفت:. ‘œEgypt را انحصاری رویکرد به سد مسئله قابل قبول نخواهد بود و برای ما برای همیشه لطفا برای.’�

___

کارا آنا در ژوهانسبورگ کمک کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>