AP وجود دارد: McEnroe برنده tiebreaker, بورگ برنده ویمبلدون

یادداشت سردبیر – تاریخ تنیس است پر از رقابت فوق العاده و بسیاری یاد شده به دلیل ترکیب هیرو در فینال ویمبلدون. آسوشیتد پرس است و انتشار داستان در مورد یک تعداد انگشت شماری از این مسابقات در حالی که لغو چمن-دادگاه مسابقات گراند اسلم قرار بود ایفا کرده است. یک رقابت شناخته شده است به خصوص یکی از به یاد ماندنی بازی مربوط به یک به خصوص به یاد ماندنی tiebreaker: John McEnroe در مقابل بیورن بورگ در سال 1980 ویمبلدون نهایی. McEnroe برنده tiebreaker 18-16; بورگ برنده عنوان. داستان زیر فرستاده شد 5 جولای 1980.

                                                                                                                                                                                                                       

توسط جفری میلر

AP ورزشی نویسنده

ویمبلدون انگلستان — Bjorn Borg فکر کردم که او قصد خود را از دست ویمبلدون عنوان زمانی که John McEnroe را نجات داد هفت امتیاز مسابقه و برنده ماراتن tiebreaker به سطح روز شنبه نهایی در دو مجموعه تمام.

‘œI فکر کردم … شاید او به پایان خواهد رسید تا برنده این مسابقه,’� گفت: Borg پس از آمدن از طریق 3 ساعت و 53 دقیقه کلاسیک 1-6, 7-5, 6-3, 6-7, 8-6.

‘œI هرگز نا امید در یک زمین تنیس به عنوان زمانی که من از دست داده است که مجموعه چهارم. هفت امتیاز مسابقه و من موفق به انجام آن است.

‘œEvery زمان من تا به حال یکی دیگر از بازی نقطه جان آمد تا با یک شات بزرگ.’�

اما بورگ به عنوان یک قهرمان بزرگ دوباره پس از تنش درام tiebreaker بود. او در خدمت مانند یک استاد در مجموعه نهایی شد و ویمبلدون قهرمان برای پنجمین بار متوالی.

ماریانا Simionescu رومانیایی بازیکن است که به ازدواج بورگ در بخارست جولای 24, شنبه, سیگار دائما به عنوان او را تماشا نهایی – یکی از بزرگترین در ویمبلدون تاریخ است.

                                                                                                                                                                                                                       

در کنار او بود لنارت Bergelin, Borg مربی و مربی. دو نفر از آنها نشسته و مشتاقانه و به سختی صحبت می کرد یک کلمه در تمام طول بازی. زمانی که بورگ در نهایت برنده این بازی با پشت دست ضربه زدن پاس او غرق به زانو و مطرح اسلحه خود را بطرف بالا. Bergelin ایستاده بود با دست خود در پیروزی. ماریانا باقی مانده نشسته و با لبخند بی سر و صدا.

‘œThis من سخت ترین مسابقه در ویمبلدون و آن این بود که من بهترین بازی,’� 24 ساله سوئدی گفت.

McEnroe به عنوان یک قهرمان به عنوان Borg. این 16,000 طرفداران در مرکز دادگاه از همه-انگلستان باشگاه ایستاده بودند و تشویق می کردند او را به عنوان او خود را جمع آوری دونده تا مدال.

McEnroe بازی تقریبا بی عیب تنیس در مجموعه اول و Borg آهسته بود به بازی.

McEnroe برگزار شد خدمات خود را تا پایان مجموعه دوم. سپس Borg آمار دو خاص خود را دو-گرفتن پشت دست ضربه زدن گرداند و شکست برای اولین بار به مجموعه 7-5.

بورگ به شکست 2-0 سرب در سوم برگزار شد و در آن ،

در مجموعه چهارم او را شکست و در 5-4 با دو کراس دادگاه backhands و بازی به نظر می رسد تقریبا بیش از.

                                                                                                                                                                                                                       

خدمت در 40-15 در بازی Borg تا به حال دو بازی امتیاز. و سپس McEnroe بزرگترین ساعت آغاز شد.

آمریکا قهرمان باز ضربه پشت دست ضربه زدن رمز عبور و یک فورهند شلیک به آوردن نمره به شیطان. بورگ مشبک فورهند و سپس McEnroe جاروب فوق العاده ای پشت دست ضربه زدن در سراسر دادگاه برای شکستن پشت و سطح در 5.

دو عشق بازی به دنبال با خدمات. پس از آن آمد tiebreaker. آن را احتمالا بيشترين خطر ناک tiebreaker تا به حال بازی در اینجا.

بورگ به حال بیشتر امتیاز بازی را در 6-5, 7-6, 10-9, 11-10 و 12-11. McEnroe ذخیره همه آنها در درخشان سبک تهاجمی. در آن بحران امتیاز او با بازی جادویی و رها کردن شلیک و یک سری از پشت دست ضربه زدن می گذرد.

McEnroe خود را تا به حال شش مجموعه ای از نقاط در tiebreaker قبل از او ترک خورده بورگ با پشت دست ضربه زدن بازگشت در 18-16.

McEnroe گفت: طنز آمیز بعد: ‘œSince او در حال حاضر موفق به کسب عنوان چهار بار من فکر کردم که زمانی که او از دست داده است که طولانی tiebreaker او فقط ممکن است به شما بدهد.’�

به جای Borg آمد قوی تر از این دو در فینال تنظیم شده است. او خدمت در این مرحله از مسابقه بود واقعا که یک قهرمان است. او کاهش یافته و سه امتیاز در هفت بازی. دو تا از آنها در بازی افتتاحیه مجموعه.

McEnroe شد 40-0 پایین خدمات خود را در هشتمین بازی خود علت به نظر می رسید از دست داده است. اما او آمد به برنده شدن در این بازی با یک سری از توانا در خدمت از جمله آس و دو آشکار برندگان.

McEnroe دنبال شد خسته در تاریخ و زمان آخرین اما باور نکردنی شلغم شارژ در به قدرت به عنوان همیشه. بورگ رفت و به 7-6 پس از خدمت در شش بازی و انداختن اما یک نقطه.

از 15-15 در فینال بازی McEnroe سقوط به شکست است. بورگ زد در اطراف دوم خود را با خدمات و آمار توفنده فورهند بازگشت برای 15-30.

بعد Borg ایستاده بود تا به یک گلوله توپ سرویس و ارسال پشت دست ضربه زدن در سراسر دادگاه برای 15-40.

در هشتمین مسابقه نقطه ضربه او آخرین قاطع پشت دست ضربه زدن منتقل می کند. بورگ که درآمد تخمین زده شده است در $2 میلیون نفر در سال جمع آوری یکی دیگر از $46,600 با پنجم ویمبلدون پیروزی.

آن McEnroe اول ویمبلدون, تک آهنگ, نهایی, و او برنده $23,300.

بورگ شکسته است تمام سوابق در ویمبلدون در دوران مدرن. او در حال حاضر موفق به کسب 35 مجرد مسابقات اینجا را در یک ردیف – بیش از سه میله حوضچه برگزار شد که رکورد قبلی 32.

یکی از قدیمی هنوز هم جلوتر از Borg روز متوالی عنوان ویمبلدون. ویلی Renshaw برنده شش سال در حال اجرا از سال 1881 به سال 1886.

اما در آن روز حاکم قهرمان بازی تنها یک بازی در چالش دور در برابر برنده این مسابقات مناسب است. و وجود دارد هیچ بازیکنان خارج از کشور.

‘œI فکر کردم من می خواهم از دست دادن بازی بعد چهارم مجموعه به خصوص پس از از دست دادن همه کسانی که امتیاز مسابقه,’� گفت: Borg که در حال حاضر موفق به کسب دو, پاهای, تنیس’ گرند اسلم: ویمبلدون و باز فرانسوی.

‘œI فکر در مورد آنها در ابتدای ست پنجم. اما من نمی دهد. 2-تمام من گفت: “اجازه دهید دوباره.”�

استرالیا هفتم-کشت پیتر مک نامارا و پل McNamee برنده مردان دو برابر, شکست آمریکا جانبازان استن اسمیت و باب لوتز 7-6, 6-3, 6-7, 6-4.

ایالات متحده تنها عناوین آمد و در زنان دو برابر و مخلوط دو برابر. Anne Smith و کتی اردن برنده بیش از روزی Casals و وندی Turnbull 4-6, 7-5, 6-1 در زنان دو برابر است. تریسی Austin و برادر جان unseeded آورده کردن ناراحتی در مخلوط دو برابر ضرب و شتم علامت Edmondson و دایان Fromholtz 4-6, 7-6, 6-3.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de