به عنوان مستندات کشتن شغل آفریقا رسمی کارگران رنج می برند

رباط مراکش — در اوایل این ماه Soukaina Rgragui او 1-در سال و دیابتی مادر زندگی متوسطی در آورده و در بازگشت به خانه توسط Soukaina شوهر یک فروشنده در مبلمان استفاده می شود در خیابان های مراکش پایتخت رباط.

در حال حاضر که ویروس مهار اقدامات را تعطیل رسمی خود را کسب و کار Rgragui یابد و خودش را در میان بسیاری از آسیب پذیر مراکشی التماس غریبه ها در اینترنت برای کمک به.

                                                                                                                                                                                                                       

مراکش در میان اولین کشورهای آفریقایی شروع به بستن مرزها و فعالیت های اقتصادی در هفته های اخیر برای جلوگیری از گسترش ویروس و دیگر دولت های آفریقایی در حال تماشای بازی fallout در مراکش به عنوان آنها اتخاذ اقدامات مشابه است.

Rgragui شوهر است که در میان برخی از 2 میلیارد نفر در سازمان بین المللی کار تخمین می زند کار در œinformal اقتصاد,’� بدون قرارداد رسمی یا کارگر حمایت. چنین کار گسترده است به خصوص در جایی که غیر رسمی کارگران را تا آنجا که 85 درصد از نیروی کار با توجه به ILO.

این در حال حاضر در میان جامعه فقیرترین و آسیب پذیرترین و مشکلات خود را طنین انداز به طور گسترده ای. در تونس یک ثبت نشده فروشنده میوه خود را به آتش در سال 2010 از سر استیصال و رها کردن بهار عربی شورش است که سرنگونی دولت و تغییر چهره منطقه است.

در مراکش از جمله کارگران نیست واجد شرایط برای جزوه های دولت به کسانی که در حال حاضر بیکاری به دلیل محدودیت در کسب و کار و حرکت به معنای جلوگیری از گسترش ویروس.

                                                                                                                                                                                                                       

پس از مراکش آغاز تعطیل ‘œnon ضروری’� فعالیت های کسب و کار کوچک پس انداز Rgraguis بودند تخلیه شده پس از خرید یک هفته ارزش غذایی شیر برای نوزاد و دارو برای بزرگ Rgragui آسوشیتدپرس گفت.

‘œPlease کمک با هر آنچه که شما می توانید” او التماس کرد در coronavirus پشتیبانی گروه در Facebook. ‘œWe لازم نیست که پول برای خرید پوشک برای نوزاد است.’�

از اواخر ماه فوریه دولت مراکش شده است به طور پیوسته معرفی ویروس کنترل اقدامات است که به تدریج تبدیل مراکش شهرهای پر جنب و جوش به شهر ارواح.

مرزهای مدارس و مغازه ها و شرکت های cafés و مساجد را بسته اند. جنبش بین شهرستانها محدود شده است. تنها یک عضو از هر خانواده مجاز است به بیرون رفتن برای خرید ملزومات و کسانی که هنوز هم کار می کنند باید اجازه مقالات برای نشان دادن به مقامات و یا دیگری به سه ماه از زمان زندان.

‘œMorocco تصمیم به اولویت بندی خوبی جمعی از مردم آن را در هزینه از اقتصاد و تجارت است. اقدامات کشور ما در زمان ضروری برای محدود کردن گسترش ویروس,’� سلامت وزارت ارتباطات رسمی Hafid Ezzahiri گفت: AP.

                                                                                                                                                                                                                       

مراکش تا کنون ثبت 122 تایید موارد جدید کروناویروس و چهار مرگ و میر.

‘œEconomic مشکلات اجتناب ناپذیر آن را به عنوان مورد در بقیه جهان است. ما امیدواریم که به بهبود می یابند به زودی,’� او اضافه شده است.

دولت ارائه شده است 200 دلار دستمزد ماهانه از طریق ژوئن به ثبت نام کارگران که شغل خود را از دست. اما این صدق نمی کند به محمد که مشغول به کار غیررسمی برای باغبانی شرکت قبل از این ویروس در بحران. او و برادرش را برداشت زباله استفاده می شود بافت ها و ماسک از باغهای مراکش برای $9 روز است.

‘œI نه گرسنگی از coronavirus,’� گفت محمد که صحبت بر وضعیت گذشته خود نام نکردن چون آنها ثبت نام کارگران و به دلیل شرم او احساس می کند در مورد وضعیت او در حال حاضر. ‘œBut چرا باید من انتخاب بین دو مشکلات؟’�

او و برادرش در حال جدا کردن خود از پدر خود را که در حال مبارزه با سرطان است. ‘œIt به من لطمه می زند که من نمی تونم به پدر من,” او گفت:. “من می ترسم برای خود شکننده سلامت.’�

قبل از اجازه دادن به او محمد کارفرما به او 100 $به ‘œhelp با زمان های سخت است.’� اما در حال حاضر, او گفت:, ‘œI هستم در حال اجرا است. پدر من درمان هزینه 50 دلار در هر ده روز.’�

یک دولت اقتصادی سازمان دیده بان کمیته ایجاد شده در پاسخ به کروناویروس گفت: در آن حال بررسی پیشنهادات برای کمک به درهم کارگران در بخش غیررسمی.

در سال های اخیر مراکش متنوع خدمات اجتماعی برای کمک به مردم در مناطق روستایی و افراد مسن و زنان بیوه اما خدمات هنوز هم کافی نیست و به کمک همه نیاز دارند. با توجه به مطالعه انجام شده توسط مراکش برنامه ریزی سازمان در سال گذشته نیمی از مراکشی ها بی اطلاع هستند و از وجود برنامه های اجتماعی برای فقر پوشش درمانی و یا حتی صندوق های بازنشستگی.

در جهان عرب پرجمعیت ترین کشور مصر میلیون ها نفر کار بدون قرارداد یا حقوق رسمی و سخت خواهد بود-آمار در حال حاضر که دولت اعلام حکومت نظامی سهشنبه و محدودیت در حرکت است. یکی در سه مصریان است که در فقر زندگی می کنند و یا چه چیزی است در اطراف $1.45 هر روز.

دولت مصر مورد بحث و بررسی راه اندازی یک بحران صندوق برای حمایت از کارگران رسمی اما این صندوق را در صورت این کار به یاد ماندنی از ثبت نام آنها و پیدا کردن یک راه برای اطمینان از کمک به آنها می رسد به سرعت.

در مراکش ساحلی شهر کازابلانکا اقتصادی کشور سرمایه, تلفن تعمیرکار محمد Boulekhlaf اجازه داده شده به نگه داشتن مغازه کوچک خود را باز کنید اما کسب و کار سقوط کرده است به مردم دستور داد به ماندن در داخل. او به طور فزاینده ای نگران وارد شدن ویروس از مشتریان.

‘œWe بسیار ترس از آنچه ممکن است در آینده اتفاق می افتد,’� او گفت:.

افراد و مشاهیر نشان داده اند برای حمایت از خانواده های فقیر و در حال تشویق خوبی کردن مراکشی برای اهدای.

معلم, Meriem ال قاضی تصمیم گرفت به اتهام او همسایه خانواده در مراكش تا زمانی که این بحران ادامه می دهد و پس از نان آور خانواده خود را از دست داد به ویروس اقدامات است. ‘œWe باید ایستاده با یک دیگر,” او گفت:. “ما یکدیگر را تنها ایمنی net.’�

___

Houda بنللا در رباط آیا Batrawy در دبی و آنجلا چارلتون در پاریس کمک کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de