دو دقیقه مونولوگ پایانی شب گذشته قسمت Q&A مورد ستایش قرار داد به عنوان “بهترین دو دقیقه از تلویزیون استرالیا تا کنون”.

همسایگان بازیگر Meyne وایات یک Wongutha-Yamatji از کلگورلی صحبت های عاشقانه در برابر بی عدالتی نسبت به بومی استرالیایی در نظر احساسی متهم قسمت که متمرکز بر نژاد پرستی و مرگ و میر در بازداشت پس از تعطیلات آخر هفته در سراسر کشور Black Lives Matter تظاهرات.

اما آن را دلسرد کننده عملکرد در پایان نشان می دهد که باعث غلیان احساسات پشتیبانی از بینندگان.

Actor Meyne Wyatt was a panellist on Q&A last night.
media_cameraبازیگر Meyne وایات بود panellist در Q&A شب گذشته.

در یک سخنرانی تکان دهنده از بازی شهر طلاوایات محکوم خشونت پلیس و صحبت در مورد سیاه و سفید به عنوان هویت او آشکار عاطفی.

“من همیشه برای رفتن به یک دوست سیاه و سفید نیست من ؟ که همه هر کسی که همیشه می بیند. من هرگز فقط یک بازیگر, i’m an بومی بازیگر. سلام من عاشق ترجمه شده از, اما من نمی شنوند پیر جو Bloggs اینجا که به نام ‘white Anglo-Saxon بازیگر اه دی blah,'” وایات آغاز شد.

“من همیشه در نمایش های سیاه بازی. من همیشه عصبانی یک ردیاب, دزد. گاهی اوقات من فقط می خواهید به دیده می شود برای من استعداد و نه رنگ پوست و نه نژاد. من از آنها بدم میاید که یک رمز جعبه تیک بخشی از برخی از ‘تنوع’ زاویه. “آه چه شما whingeing برای شما نیست, واقعی, یک, به هر حال شما تنها بخشی.’

“خوب چه بخشی ؟ من پا ؟ بازوی من? من پا? شما یا سیاه است یا نه. شما می خواهم به انجام یک تست DNA می آیند خورد خون من است.

“”اما چگونه ما به جلو حرکت می کند اگر ما ساکن در گذشته است؟’ که خود را امتیاز. شما دریافت می کنید به این سوال بپرسید. ما می تواند به رقص و خوبی در ورزش است. شما رفتن به مراسم عروسی ما رفتن به مجالس ترحیم.

“”هیچ نمی کنی اجداد خود را آن تقصیر شما شما باید سفید پوست’ – اما شما از آن بهره مند شوند.

“شما می توانید باشه – من ؟ من استثنایی است. من ظروف سرباز یا مسافر تا من انجام می شود. وجود دارد هیچ راه بازگشت برای من هیچ راه رستگاری است. شود و موفق می آید در هزینه. شما نگاهی به آمار این که آیا شما آن را دوست دارم یا نه, چون شما می خواهید خود را ‘سیاه’ آرام و فروتن.

“شما نمی تواند ایستاده تا شما را به نشستن. درخواست یک برادر پسر آدم انجام. یک بچه می گوید برخی نژادپرستانه sh*t – نه نادان نژادپرستانه – تماس blackfella یک “میمون’. بیا ما بودند گیاهان و جانوران قبل از سال 1967 – هیچ در واقع ما نیست در همه وجود دارد.

“او آن را کردم. آن بچه بود – این بود که در یک لحظه یادگیری او آموخت که بچه درس. اما آنها نمی خواهم که یک مرد سیاه و سفید ایستاده تا برای خود بدون آنها نمی مانند که.

“‘شما خفه شو پسر شما ماندن در خط خود را هر زمان که شما لمس یک توپ ما قصد داریم به اشتباه خود یک**e’. پس او را به آنها نشان داد ترسناک, سیاه, پرتاب خیالی نیزه و sh*t – اما آیا آنها می خواهم که? اوه nah nah nah آنها افزوده است.

“هر عرصه و هر ورزشگاه آنها هو او. ‘آن را چون راه flog پخش فوتبال’ – bulls**t. هیچ کس هو او راه آنها هو او را تا زمانی که او ایستاد و گفت: چیزی در مورد مسابقه.

“دوم او ایستاده بود تا هر کس آمد از چوب به او sh*t. و آنچه که او قرار است برای نشستن وجود دارد و آن را ؟ خوب من به شما بگویم در حال حاضر – آدم انجام شده آن گرفته شده. او تمام زندگی او را گرفته آن است.

“من آن گرفته شده. مهم نیست که چه, مهم نیست چقدر بزرگ چه کوچک من برخی از نژادپرستانه sh*t به صورت هفتگی و من آن را. شما می دانید آن استفاده می شود که در صورت خود را – شما boong شما سگ سیاه, راگون’ نوع sh*t ‘میخوام تعقیب شما پایین خندق با بیس بال خفاش’ skinhead sh*t … زمانی که من 14 سال است.

“اما nah” ما آمده ایم به جلو ما مترقی ما قصد داریم به شما می دهد که کوچک و ظریف sh*t’. Sh*t که همیشه وجود دارد, اما آن است که آشکار در چهره خود را s**t آن را که آه هیچ ما نمی تواند دیده می شود نژادپرستانه’ نوع sh*t.

“گارد امنیتی زیر را من در اطراف فروشگاه, درخواست برای جستجو ، راه رفتن تا به مبارزه و خدمت دوم یا سوم یا آخرین نوع از sh*t. نقطه پایین کابین برای دیدن آن را آهسته به چهره من نگاه کن و سپس درایو کردن. بیش از یک بار بیش از دو بار در بیش از یک بار دو بار بر روی هر یک مناسبت آره که sh*t من هفتگی.

“گاهی اوقات من آن روز در یک ردیف اگر من واقعا خوش شانس هستم. و این نوع از sh*t من اجازه دادن به آنها فکر می کنم آنها در حال دور شدن با چون به صداقت, من نمی توان زحمت. من نمی توان زحمت خود آموزش نادان یک**es به صورت روزانه. من اصلا به انرژی و یا شور و شوق. آن را طاقت فرسا و من مثل زندگی من.

“اما در مواردی که شما گرفتار من در یک روز بد که من احساس نمی مانند آن را به شما می دهم که عصبانی سیاه” شما بوده ام به درخواست و من اشک شما یک**ehole. نه به این دلیل که در یک زمان اما به دلیل تمام زندگی من است. حداقل آدم (انجام) رقصید … و آنها هنوز هم p* * * * *sed و داد بزنم.

“اما در این مورد که یک بار آن را در مورد تمام کسانی که بار. و با دیدن ما به عنوان حیوانات و نه به مردم که sh*t نیاز به جلوگیری از. سیاه مرگ در دوران بازداشت که sh*t نیاز به جلوگیری از.

“من می خواهم به آنچه شما می خواهید من می شود من می خواهم به آنچه که من می خوام. هرگز تجارت خود اصالت برای تصویب. بود دیوانه. یک ریسک است. تواند متفاوت باشد. توهین به خانواده خود را. تماس با آنها. سکوت است و خشونت. خوشنودی همدستی.

“I don’t wanna be quiet, I don’t wanna be فروتن, I don’t wanna بنشینید.”

تک صدایی به سرعت موجب واکنش قوی در توییتر با کمدین Nazeem حسین توصیف آن به عنوان “بهترین دو دقیقه از تلویزیون استرالیا تا کنون”.

دیگران نیز نشانه رفته ستایش در وایات.

“تک صدایی قدرتمند … قوی, غنی سازی, توانمند سازی, گرافیک و متاسفانه یکی که نشان دهنده چیزی است که همه به املاک با ما چگونه مشاهده و درمان بومی استرالیا” یک فرد است.

یکی دیگر از توییتی تصویری از وایات را در گفتار و نوشته است: “‘سکوت خشونت است.’ سازمان دیده بان تمام این. نشستن با ناراحتی واقعیت همه آن. نشستن با ما نژاد پرستی. درک افتخار و همدستی با داشتن یک انتخاب به آن را نادیده بگیرد. عمل, انجام, یادگیری را خاموش نمی شود.”

قبلا در این نمایش احساسی وایات گفت پانل – که همچنین شامل سیدنی بازیگر و نویسنده Nakkiah لیو وکیل و مدافع حقوق بشر Nyadol Nyuon فدرال سایه خزانه دار جیم چالمرز و NSW Liberal سناتور اندرو برگ – که او بیمار بود نشسته و به “پسر خوب” در حالی که استرالیا موسسات بودند “ما را می کشد”.

“آن بوده است پیوسته از کاپیتان کوک فرود در سواحل این کشور. آن را هنوز هم اتفاق می افتد. این انکار از وجود ما,” او گفت:.

“ما خواستار است. ما خواستار عدالت است. و کسانی که تظاهرات در امریکا – آنها تظاهرات آنها خواستار آن است.

“وجود دارد شورش و مردم در حال صحبت کردن در مورد سفارش. که مراقبت در مورد سفارش اگر هیچ عدالت ؟ ما می خواهیم عدالت است. من بیمار هستم از صحبت کردن در مورد سفارش – شما می دانید چه ؟ آن کار نمی کند. صلح آمیز بودن – تظاهرات – کار نمی کند. شما هرگز ذخیره شده است. شما هرگز برای آنچه که ما انجام دهد.”

وایات ادامه داد: به منظور بالا بردن صدای خود را به عنوان مخاطبان نشسته و سکوت.

“من به نشستن در اینجا و پسر خوب,” او گفت:. “من نمی خواهم به این پسر خوب نه بیشتر. من بیمار هستم از آن. همه نشسته وجود دارد و به شما گوش این حیوان است. من نمی خواهم به یک حیوان و نه بیشتر.”

در اصل منتشر شده به عنوان ‘بهترین دو دقیقه از استرالیا تلویزیون تا کنون’

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de