تعظیم ساز اوان اورمان اهدا کمان ویولن به نوازندگان صندوق

اوان اورمان شده است که گر چه هنر کمان برای سازهای زهی از سال 1994 مقایسه آنها را به اتومبیل. تعظیم مو است مانند لاستیک در حالی که چوب است مثل تعلیق و وجود رابطه بین داشتن حق نوع تایر و فشار مناسب و مطمئن شوید این تعلیق نیست بیش از حد سفت و فلاپی.

“با کمان, واقعا نوع مشابه که راه آن را احساس می کند, راه تعامل آن با رشته ها در یک نوازنده” اورمان می گوید. “چه خوب تعظیم می کند این است که تسهیل بازیکن قادر به فراموش کرده ام در مورد به همان اندازه که آنها می توانند و فقط باید همه چیز کار می کنند به طوری که آنها می توانید, شما می دانید, یک هنرمند. تعظیم خوب است واقعا تعادل خوب است. آن را دقیق وزن مناسب. آن را حتی و پاسخگو و سریع — فوری از یک سمت به سمت دیگر.”

اورمان که شروع به بازی ویولن سل در سن ده کشف مدتها قبل از ساخت کمان: آن را سخت به موسیقی خوب را در یک ویولن سل, ویولن ویولا یا باس بدون تعظیم خوب — حتی زمانی که این ابزار در درجه اول است.

“آن را مانند گسترش خود را که باعث می شود صدا” اورمان می گوید.

برای بیش از دو دهه اورمان که در حال حاضر مستقر در دنور در جریان بوده است به کمان-ساخت کارگاه های آموزشی در کالج اوبرلین جایی که او ملاقات کرد ورمونت مبتنی بر تعظیم ساز Eben Bodach-ترنر. این دو به تازگی همکاری در ساخت یک کمان است که آنها به اهدا یک COVID-19 نوازندگان کمک صندوق توسط ورمونت-غیر انتفاعی بر اساس هفت ستاره مرکز هنر. تعظیم خواهد شد را همراه با یک ویولن ساخته شده توسط luthier یعقوب Brillhart که شده زنده جریان خود را ساخت ابزار گاهی اوقات قرار دادن در شانزده ساعت در روز است.

بلیط بخت ازمایی برای ویولن به ارزش $10,000 و تعظیم به ارزش $5,000 می تواند خریداری آنلاین و کمک های مالی از 100 درصد معافیت مالیاتی. نوازندگان که از دست داده اند و اکثر آنها عملکرد و آموزش درآمد به دلیل همه گیر می تواند درخواست برای این صندوق با پر کردن یک فرم گوگل.

هفت هنر را توزیع 250 دلار بسته کمک در اول بیا اول خدمت و شماری از اساس. تا کنون نزدیک به $45,000 از $50,000 هدف مطرح شده و با وجود حدود دو هفته مانده در جمع آوری کمک.

در حالی که بسیاری از نوازندگان از دست داده اند یک منبع اصلی درآمد به دلیل همه گیر اورمان می گوید کسب و کار خود را بسیار زمین به توقف ذخیره برای چند ترميم او انجام شده است. اورمان که همچنین تعظیم و تعمیرات مجدد موها ممکن است صرف بیست ساعت گشتن تعظیم ساخت هر بخشی از جمله انجام طلا و نقره کار خود را.

مانند بسیاری از کمان سازان, او با استفاده از Pernambuco چوب از برزیل.

“این ترکیبی از خواص مانند چگالی و وزن مخصوص و سفتی” اورمان می گوید. “این یک بازی واقعا زیبا چوب. و آن در اصل ساخته شده در اروپا به دلیل آن را بسیار زیبا و بنفش رنگ. آنها می خواهم سخت کار کردن آن را که نوع درجه یک و بنفش است که نشان میدهد در اروپا و در سراسر احتمالا 1500 یا بیشتر. این فقط درست برای این کار است. وجود جنگل های دیگر که کار می کنند اما این واقعا یکی از بهترین.”

خود را برای همکاری با Bodach-ترنر اورمان ساخته تعظیم چوب از Pernambuco چوب و همچنین قورباغه و دکمه که سفت و شل کردن مو در حالی که Bodach-ترنر اضافه شده و بسته بندی آن است که تصور گرفتن در پایین از چوب که در آن یک بازیکن انگشتان دست رفتن است.

اورمان می گوید Brillhart در مورد نیمه راه از طریق varnishing روند برای ویولن است که طول می کشد زمان طولانی است.

“او یک کپی قدیمی, ایتالیایی, ویولن, پس از او تقلید برخی از الگوهای سایش بر روی آن و همه چیز” اورمان یادداشت ها. “این یک پروژه بزرگ است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

ایندکسر