بی پروایی نشان دادن کمین از شهر مکزیک رئیس سرزنش در Jalisco کارتل

مکزیک-شهرستان — ده ها تن از افراد مسلح معتقد به بیش از حد خشونت آمیز Jalisco نسل جدید کارتل مستقر برای یک مجتمع چند نقطه سحر کمین به معنای کشتن شهر مکزیک رئیس پلیس رها کردن یکی از بی شرمانه ترین حملات در مکزیک پس به همان اندازه ظالم Zetas حک شده یک مسیر از ترور در سراسر کشور نزدیک به یک دهه پیش است.

مهاجمان با استفاده از نارنجک و یک .50-کالیبر تفنگ تک تیرانداز برای حمله به رئیس نقلیه زره پوش در اوایل روز شنبه و کشته شدن دو نفر از محافظان خود و رانندگی. رئیس پلیس Omar GarcÃa Harfuch بود به ضرب گلوله در شانه یقه استخوان و زانو اما گزارش شده که خارج از خطر است.

                                                                                                                                                                                                                       

به نام او حمله ‘œcowardly’� و سرزنش آن در Jalisco کارتل که تاسیس شده است نزدیک به ملی, حضور, از, سفید, شن و ماسه سواحل کانکون مکزیک شهر و کشور مهم ترین بنادر به عنوان به خوبی به عنوان کلیدی در شهرهای مرزی به طور سنتی توسط کنترل های دیگر کارتل.

افسران پلیس که همگرا در صحنه در پایتخت نمادین گردش de la Reforma بلوار در مجلل لمس محله گرد یک دوجین از بورس بودند بريدن برای بازجویی مقامات گفت.

بعد جمعه پایتخت پلیس دستگیر اتهام رئیس Jalisco نسل جدید قاتل نشان می دهد او می توانست متفکر این حمله گفت: شهر مکزیک پلیس رسمی بود که مجاز به نقل نام.

این مقام گفت: پلیس دستگیر José آرماندو Briseñدرجه در سمت شرق این شهرستان است. با نام مستعار ” œCow,’� او گفته این باند رئیس قاتل در شهر Tonalá inJalisco.

                                                                                                                                                                                                                       

حمله به رئیس پلیس بود و با دقت برنامه ریزی شده و شامل در مجموع از 28 مسلح استخدام سه هفته قبل گفت: Ulises لارا سخنگوی مکزیک دادستان شهرستان ، سه جداگانه ممکن است در کمین امتیاز شد تا در عمده معابر از جمله یکی که نبود استفاده می شود – در قلب مکزیکو سیتی یک بلوک از بنای یادبود استقلال.

افراد مسلح بودند تقسیم چهار سلول های مختلف و آنها را دریافت اسکی ماسک و سلاح های پنج شنبه شب. آنها گرفته شد به کمین امتیاز در 4 صبح به دروغ در انتظار هدف خود را. آنها شروع به پریدن کرد از یک کامیون آتش گشودند که گارسیا کاروان اقدام به تصویب.

لارا گفت که مظنون بازداشت یکی کلمبیا و دیگر 11 مکزیکی ها از پایتخت و پنج متحده – Jalisco, Guerrero, Nayarit, Chihuahua و Michoacan.

این دومین با مشخصات بالا حمله فقط در این ماه پس از تیراندازی مرگ یک قاضی فدرال و همسرش, آوردن ناراحت کننده مقایسه به کلمبیا جنگ مواد مخدر از 1980s و ’90s که در آن قاچاقچیان مواد مخدر به طور معمول هدفمند قضات و پلیس برای ترور.

                                                                                                                                                                                                                       

مکزیک هدفمند و برچیده Zetas کارتل پس از آن کشته مهاجران شهروندان unsuspecting و مقامات از 2010 به 2013. اما آن باقی مانده است دیده شود که آیا دولت خواهد شد پس از Jalisco کارتل آنها راه آن Zetas.

‘œIf آنها (Jalisco) ساخته شده است یک اولویت هدف بعد از این من نمی دانم چه چیزی اشتباه است با استراتژی’� دولت گفت: تحلیلگر امنیتی Alejandro امید.

با Zetas مکزیک مورد استفاده نخبگان واحدهای نظامی کرد و از نزدیک با ایالات متحده پس از کارتل. اما در حال حاضر در بحبوحه کاهش بودجه و رئیس جمهور Andrés مانوئل LÃ3pez Obrador سیاست نه به طور مستقیم در مقابله با کارتل معلوم نیست که آیا دولت خواهد شد و یا توانایی برای مبارزه با Jalisco به خصوص در وسط coronavirus بیماری همه گیر.

‘œThis نوع حمله است که آنها عبور یک خط است. شما را به خواندن آن را مانند یک استثنایی عمل,’� گفت: امید است. ‘œYou دو بسیار جدی حملات در دو هفته.’�

فدرال امنیت وزیر آلفونسو Durazo مکزیک گفت: سازمان اطلاعات ظاهرا اطلاعاتی که Jalisco نسل جدید در حال برنامه ریزی یک حمله را ارائه جزئیات بیشتر.

معلوم نیست که آیا این حمله مربوط به اخیر سرکوب Jalisco وابسته به باندهای در مکزیکو سیتی یا به رئیس پلیس زودتر کار در تحقیقات فدرال.

GarcÃa, 37, رئیس سابق پلیس فدرال تحقیقات بدست آورد و در 2016-2019 او به رهبری در شعبه فدرال دفتر دادستان کل است که نظارت تحقیقات و دستگیری از جرم و جنایت سازمان یافته اعضای. قبل از اینکه نام شهر مکزیک رئیس پلیس او چند ماه به عنوان شهردار هوش هماهنگ کننده.

Jalisco است همان باند است که ایالات متحده دادستان گفت: تلاش برای خرید کمربند تغذیه M-60 اسلحه و ماشین آلات در ایالات متحده و هنگامی که به ضرب گلوله یک مکزیکی هلیکوپتر نظامی با rocket-propelled grenade. در ماه اکتبر این کارتل را کمین افراد مسلح کشته و 14 دولت افسران پلیس در, Michoacan.

روز جمعه حمله آمد و دو هفته پس از شایعات swirled برای یک روز که Jalisco را رهبر Nemesio Oseguera سروانتس بهتر به عنوان شناخته شده ‘œEl Mencho,’� شده بود دستگیر و یا کشته شدند – هر چند مقامات بعدا تکذیب کرد. Oseguera ایالات متحده اداره مبارزه با مواد مخدر که قصد فراری با 10 میلیون دلار قیمت بر روی سر خود را.

در ماه مارس مقامات ایالات متحده بازداشت صدها نفر از Jalisco حماس در حملات در سراسر ایالات متحده است. آنها گفتند در کنترل باند بین یک سوم و دو سوم از مواد مخدر آمریکا در بازار است.