آشپز علامت رینفلد اهداف تخته سنگ برای وگان آشپزی آکادمی

تحسین وگان آشپز علامت رینفلد آوردن نام تجاری خود را از گیاهی پخت و پز به مخاطبان گسترده تر با جدید پخت و پز مدرسه باز این تابستان در بولدر. آشپز علامت رینفلد را وگان Fusion آشپزی آکادمی در 4800 پایه جاده را بسته دو آشپزخانه — یکی برای حرفه ای ها و یکی برای آشپز خانه — به یک از 3200 فوت مربع آشپزی بهشت عاری از محصولات حیوانی.

رینفلد می گوید وجود خواهد داشت چهار ماه آموزش حرفه ای برنامه برای کسانی که به دنبال شروع یک حرفه ای در این کارخانه بر اساس آشپزی جهان از جمله شخصی مشتاق سرآشپزها مواد غذایی صاحبان کامیون کیترینگ حرفه ای و کسانی که مایل به کار و یا در یک رستوران. فرز نیز وجود خواهد داشت یک وگان برنامه درسی با هدف در جانبازان صنعت “برای افرادی که در اطراف بلوک شده است اما نمی دانم بیش از حد در مورد وگان” رینفلد می گوید.

در خانه-آشپزی سمت آشپز و آشپزی نویسنده امیدوار است به ارمغان بیاورد گیاهی پخت و پز را به مخاطبان گسترده ای فراتر از تمرین گیاهخواران بنابراین سرگرم کننده خواهد بود جلسات شب مانند تاریخ-شب کلاس ها و برنامه ها برای کودکان و نوجوانان. پتانسیل ارائه شده شامل وگان ساخت پنیر, شیرینی و دسر.

“فضا به اندازه کافی بزرگ است که در آن ما می خواهیم به انجام نمایش فیلم و سخنرانی مهمان از گیاهی سرآشپزها” رینفلد توضیح می دهد. “ما همچنین می خواهید به جمع آوری اعانه برای سازمان های غیر انتفاعی و pop-ups.

باز نشده است را تایید کرد اما رینفلد امیدوار است شروع به گرفتن ثبت نام در مارس و راه اندازی اولین برنامه بزرگ در ماه اوت است.

رینفلد رز به شهرت با خود رستوران شکوفا لوتوس در هاوایی و با اولین کتاب وگان Fusion غذاهای جهان, co-نوشته شده توسط بو Rinaldi. آشپز می گوید او تصمیم گرفت تا تخته سنگ برای مدرسه به دلیل بسیاری از مواد غذایی نوآوران در اینجا. “تخته سنگ یکی از اصلی birthplaces طبیعی-مواد غذایی جنبش” او اشاره می کند. “در بسیاری از آگاهی با آنچه در جریان است با تغییرات آب و هوا و مواد غذایی انتخاب و اثرات زیست محیطی.”

آشپز همواره در خط مقدم از مواد غذایی گیاهی وگان جنبش از اوایل 1990s. “هیچ جا وجود دارد در نزدیکی نوآوری و خلاقیت که شما در پیدا کردن امروز,” او می گوید. “این راه پیچیده تر [در حال حاضر].”

تقاضا برای گیاهی بیشتر گزینه های قابل توجهی رشد کرده او می افزاید و نه فقط از گیاهخواران و گیاهخواران اما از تعداد فزاینده ای از “سبزی-کنجکاو” مردم و بیشتر افرادی که فقط می خواهم به غذا خوردن کمتر گوشت. “بزرگترین مانع روانی” رینفلد می گوید از چالش های گیاهی پخت و پز.

برای کسب اطلاعات بیشتر, بازدید آشپز علامت رینفلد را وگان Fusion آشپزی آکادمی وب سایت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>