Christine Lahti نقش دوست فمینیستی آیکون استاینم در PBS

Christine Lahti تصویر گلوریا استاینم در PBS’ ‘œGloria: یک زندگی” � هر دو نشان دهنده یک جانباز هنرمند مهارت و شور و شوق برای این موضوع است.

Lahti کشف به عنوان یک زن جوان استاینم و دیگر فمینیستی رهبران باز چشم او به تبعیض و نابرابری و ‘œsaved زندگی من’� به عنوان نامزد جایزه اسکار بازیگر نقش اول مرد (“Swing Shift”) قرار می دهد.

                                                                                                                                                                                                                       

در œGreat اجرای’� ارائه امیلی مان بازی (جمعه چک لیست های محلی), استاینم زندگی و سفر خود را به فعالیت های اجتماعی هستند دراماتیزه در قانون یک, با یک زن, بازیگران بازی هر دو جنس نر و ماده نقش. عمل دو شامل مخاطبان تئاتر در یک بحث در مورد بازی تم با استاینم خودش در خدمت به عنوان مدیر.

اگر Lahti تحسین برای استاینم قرار داده نشده است به اندازه کافی فشار بازیگر دو نیز هستند.

‘œI به یاد داشته باشید اولین اجرا از طریق ما تا به حال او را که نشسته بود 5 فوت از من’� Lahti گفت. ‘œI هرگز احساس عصبی تر در زندگی من و من در بسیاری از مراحل و برادوی و در مجموعه.’�

در مصاحبه ای با آسوشیتد پرس, Lahti مورد بحث خود فمینیستی سفر و به همین دلیل این بازی تا به درخواست تجدید نظر فراتر از تبدیل با سخنان ویرایش شده برای وضوح و طول.

AP: هنگامی که گلوریا استاینم و کار آمد در رادار خود را?

Lahti: من در دانشگاه میشیگان از سال 1968 به ’72 و من وارد شده کاملا سازمان ملل متحد شد, همدستی-در-من-خود-ظلم و ستم محصول حومه دیترویت, ’50s, زن خانه دار-مادر دکتر-پدر مردسالاری در استروئید. من فکر زنان بودند ذاتا بیولوژیک شهروندان درجه دوم تر و پایین تر. سپس من جهان منفجر شد: ویتنام و گلوریا استاینم, بتی فریدن, رابین مورگان همه این را باور کنیم. من کاهش یافته است از من خواهری بعد از یک ترم و زندگی من را تغییر داد و من به عقب نگاه کرد.

                                                                                                                                                                                                                       

AP: زمانی که شما رفت و به ارمغان آورد و این ایده های جدید در خانه از کالج وجود دارد برخورد با پدر و مادر خود را?

Lahti: آن را واقعا تهدید راه خود را از زندگی. اما مادر من رفت به آغوش فمینیسم می گویند, ‘œCarry بنر برای من همه چیز باید تغییر کند.’� من به او گفت: “œYou خود را ادامه می دهند خود را’� و او انجام داد. او در ادامه برای تبدیل شدن به یک هنرمند حرفه ای یک نقاش و سپس یک خلبان. من ایستادن بر روی شانه های او مانند دختر من ایستاده است در معدن و نمایش متفاوت است.

AP: چه فمینیسم شبیه به شما در حال حاضر در مقایسه با پس از آن ؟

Lahti: یکی از اصلی ترین چیزهایی که من دوست داشتم در مورد این بازی و PBS فیلم از آن است که تاکید بر فمینیسم سیاه و چگونه سیاه فمینیست تدریس گلوریا استاینم همه چیز را او می دانست که در مورد فمینیسم. و آنها به طور کامل ghosted از رسانه ها به دلیل آنها می خواستم برای قرار دادن قشنگ زن سفید در مواجهه با فمینیسم. وجود دارد همه این رهبران مانند شرلی Chisholm و فلو کندی و دوروتی هیوز که هیچ کس می دانست که در مورد. فمینیسم که من درک می کنم در حال حاضر و در آغوش و این است که عمدتا به دلیل من دختر باید intersectional و تمرکز بر چگونه نژادپرستی و تبعیض جنسی در هم تنیده هستند.

AP: این بازی به بررسی استاینم ایدئولوژی بلکه زندگی او از جمله بسیار دشوار دوران کودکی است. مهم است که ما او را درک کنید پس زمینه ؟

Lahti: دلیل من بیشتر می خواستم برای انجام این بازی بود که به جهان نشان می دهد که اگر کسی مثل گلوریا استاینم می تواند انجام آنچه او انجام هر کسی می تواند. او از طبقه کارگر ، مادر او بیمار روانی. پدر مجبور به ترک خانواده و گلوریا به پایان رسید تا نیاز به مراقبت از او از سن 11 تا 17. برای این زن برای رسیدن به رهبر که او با تمام است که مبارزه در گذشته او واقعا الهام بخش است.

AP: ما در یک قطبی کشور و مردم وجود دارد که استثنا به تمام یا بعضی از چگونه شما توضیح جهان است. چیزی است که وجود دارد در این بازی برای کسانی که نمی در حال حاضر به اشتراک گذاری است که عباس …

                                                                                                                                                                                                                       

Lahti: من فکر می کنم تاپیک های زیادی در این بازی برای افرادی که فکر نمی کنم آنها فمینیست و یا باور نمی کنم که دیگران تحت ستم هستند. اول از همه این بازی واقعا کمک می کند تا تعریف فمینیسم است که فقط کسی که معتقد است که زنان و مردان باید حقوق برابر داشته باشند. و من با هر مرد یا زن می گویند که آنها نمی بر این باورند که زنان و مردان باید حقوق برابر داشته باشند. فمینیسم هیچ ربطی به با حال ضد مرد یا حتی مایل همان نوع از قدرت است که نسبت به مردسالاری. این کل تعریف متفاوتی از قدرت است. آن را در مورد یک سلسله مراتب است که برخی از افراد بالاتر از دیگران است. آن را در مورد همه بلند کردن هر یک از دیگر.

___

لین Elber را می توان در توییتر در https://twitter.com/lynnelber

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de