کپنهاگ دانمارک — بازنشسته نروژی مرز بازرس که به اعدام محکوم شده در روسیه برای جاسوسی بود که به خانه بازگشت در سال گذشته در یک جاسوسی مبادله شدت انتقاد کرد روز شنبه در این کشور اسکاندیناوی را سرویس های اطلاعاتی برای استفاده از مردم محلی و گفت آنها ” œamateurish.’�

Frode برگ به نظر می رسد به عنوان یک witnes s در یک دادگاه است که در آن یک نروژی بتن شرکت است که تحت پیگرد دولت نروژ ادعا آن سرویس های اطلاعاتی تلاش برای جذب دو نفر از کارکنان. شرکت Oelen بتنگ می خواهد 145 میلیون کرون (16 میلیون دلار) برای جبران زیان های اقتصادی به عنوان یک نتیجه از جاسوسی استخدام در تلاش است.

                                                                                                                                                                                                                       

در سال 2007 و 2008 شرکت سرمایه گذاری میلیون ها کرون در یک پروژه در مورمانسک, روسیه. Oelen بتنگ ادعا نروژ سرویس های اطلاعاتی سعی در جذب آن مدیر Atle برگ و یک کارمند, Kurt Stoe. هر دو سوال توسط روسیه FSB آژانس اصلی جانشین کا گ ب در سال 2015 و 2016 و آنها هم ممنوع شد از ورود روسیه به مدت 10 سال.

Frode برگ بود که بخشی از یک جاسوسی مبادله در ماه نوامبر روشن ساخته است که او تا به حال هیچ اتصال به Oelen بتنگ که می گوید آن است که یکی از نروژ بزرگترین تولید کنندگان محصولات بتنی.

او گفت: استفاده از مردم محلی توسط PST سرویس های امنیتی و اطلاعاتی نروژ خدمات – به ترتيب داخلی و سازمان های اطلاعاتی خارجی در این مناطق در امتداد مرز روسیه از جمله کیرکنس است که برگ وطن, ‘œwas اشتباه است.’�

‘œThe مورد درباره نروژی راز و خدمات ما شاید باید شروع به دنبال در چگونه آنها را به کار گیرند و چگونه آنها رویکرد مردم’� گفت: برگ دستگیر شد و در مسکو در ماه دسامبر 2017 در اتهام جاسوسی برای جمع آوری اطلاعات در مورد روسیه زیردریایی هسته ای. برگ رد اتهام جاسوسی برای نروژ است اما پس از بدست مالی جبران خسارت محکوم شد در ماه آوریل است.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œI نمی دانید (Oelen بتنگ) مورد … و من هیچ ارتباطی بین این دو مورد’� برگ به نقل از به نقل از نروژی آژانس خبری NTB. ‘�در مورد آنها (اطلاعات و خدمات) اقدام شده است amateurishly. من فکر می کنم آن را غیر واقعی است که من فکر می کنم در مورد آنچه اتفاق افتاده است. اما من می دانم که این خدمات را به خوبی, بنابراین من امیدوارم که این است که یک واقعه یک بار”

هر Ristvedt دفاع وکیل برای اولان بتنگ اشاره کرد که هر دو مورد مربوط به برگ و Oelen بتنگ رفت و اشاره کرد که برگ داده شد 4.3 میلیون کرون ($465,300) جبران خسارت از کشور نروژ در حالی که مشتری خود را بدست کرده بود هیچ چیز نیست.

سال 64 ساله برگ تا به حال بوده است از چهرههای شناخته شده در روسیه و نروژ مرز منطقه یک نقش فعال در امور فرهنگی و بشر دوستانه تبادل پروژه ها.

محاکمه آغاز شده Feb. 3. آن را بلافاصله روشن نیست که حکم را اعلام خواهد کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im