کیر Lamm یک وظیفه برای ادامه صحبت کردن در مورد موضوعات دشوار

Coloradans نیست تعجب است که فرماندار ریچارد Lamm مایل بود تا در مورد موضوعات بحث برانگیز.

به عنوان یک جوان دانشجوی سال اول قانونگذار از حزب دموکرات در یک جمهوری خواه به شدت خانه ملت, کیر Lamm led شارژ به کلرادو اولین ایالت در این کشور برای قانونی کردن سقط جنین در موارد تجاوز به عنف یا زنای با محارم زمانی که زن در سلامت جسمی یا ذهنی مورد تهدید بود و یا اگر فرزند متولد نشده اند ممکن است نقص هنگام تولد. آن سال 1967.

به عنوان یک کمی مسن تر قانونگذار Lamm نگران شد که مالیات دهندگان خواهد بود در قلاب برای 1976, بازی های المپیک زمستانی است که اعطا شده بود به دنور و او تحت فشار قرار دادند به متمم 8, کلرادو, بازی های المپیک زمستانی بودجه و مالیات متمم در نوامبر 1972 رای گیری. رای دهندگان نگران بار مالی و اثرات زیست محیطی در خیل تبدیل شده و قرار دادن یک توقف به صرف هر گونه پول در بازی های المپیک است.

بازی های المپیک در ادامه به اینسبروک و Lamm در ادامه به فرماندار کلرادو که در آن او ادامه داد: برای مقابله با سختی موضوعات.

خود را صریح نظرات نیست هر کسی را شگفت زده در کلرادو که در آن او در حال حاضر می خواهم لقب “فرماندار تنگی” اما به عنوان او به اشتراک گذاشته و آنها را در مقالات (در Playboy!) و صحبت در مورد آنها را در سراسر کشور در طول سه نظر او به ارمغان آورد مقدار زیادی از گرما و نور (به خصوص گرما) به بحث عمومی است.

به خصوص زمانی که فقط خجالتی از پنجاه او اجازه دهید شل با این: “ما باید یک وظیفه به مرگ و خارج شدن از راه را با تمام ماشین آلات و مصنوعی قلب و هر چیز دیگری شبیه به آن و اجازه دهید دیگر جامعه, ما بچه ها, ساخت یک حیات معقول.” او صحبت کردن در مورد استفاده منصفانه از منابع محدود اما خط آورده بی نهایت اختلاف است.

“این شگفت انگیز است که می گوید:” در حال حاضر 84 سال Lamm. “برخی از مسائل بزرگ زندگی من, آنها فقط نمی رفت. سقط جنین, بازی های المپیک, مرگ و مردن.”

این روزها به خصوص مرگ و مردن.

خود را “وظیفه به مرگ” نقل قول بود بشود به طور خاص به استفاده از تکنولوژی های گران قیمت برای به دست آوردن زمانی که بسیاری از مردم بدون مراقبت های اولیه بهداشتی. اما آن را به یک رزونانس خاص امروز با بحث بر سر اینکه چگونه به جیره کمیاب تجهیزات پزشکی به ویژه هواکش در مبارزه با COVID-19.

“من هرگز بحث بر روی هدف” Lamm می گوید امروز. “من یک ذهن است که می رود به مسائل دشوار.”

حتی 35 سال پیش, بهداشت و درمان یک مسئله دشوار. در سال 1960 Lamm امتیاز از 6 درصد از هزینه های این کشور است رفت و به مراقبت های بهداشتی 6 درصد به دفاع از 6 درصد به آموزش و پرورش است. امروز بهداشت و درمان-مراقبت درصد است و 19 درصد در حالی که آموزش و پرورش هنوز حساب برای فقط 6…و دفاع است و حتی پایین تر است.

“آنچه که من کردم همه در آویزان بود که من فکر می کنم که سن باید مورد توجه در ارائه مراقبت های بهداشتی در میان معتبر چیزهایی که شما نگاه کنید به” می گوید: Lamm که مشغول به کار به عنوان حسابدار و وکیل قبل از او یک سیاستمدار و هنوز هم به نقل از آماری جداول در استدلال خود را. “ما یک وظیفه بزرگتر زمانی که ما سهمیه پزشکی به مدت پنج سال نسبت به 85 ساله است.”

و سهمیه بندی انجام شد در این کشور قبل از coronavirus رسید. “ایالات متحده برنده بازی های المپیک در سهمیه بندی آن را انکار می کند بیشتر مراقبت های بهداشتی به مردم بیش از هر کشور دیگری در جهان” Lamm اشاره می کند. “چگونه ما آن را انجام دهیم ؟ ما این کار را با خروج از 30 میلیون نفر از سیستم.”

به عنوان یک نتیجه “ما فوق العاده منکران” او می گوید.

“من فقط فکر می کنم که زمانی که شما واقعا به آن نگاه کنید در یک ماکرو حس مردم را به درک وجود دارد بسیاری از راه های مختلف به جیره و ما برداشت بدترین آنها.”

پس از او سمت چپ دفتر والی در سال 1986 Lamm صرف زمان قابل توجهی تحصیل در رشته مراقبت های بهداشتی در بسیاری از راه های آن شد یک ماموریت بسیار شخصی بعد از همسرش, Dottie شد مبتلا به سرطان پستان. (یکی از Lamm چند فرمانداری وتو شد لایحه ای که تحت پوشش اتولوگ استخوان-مغز پیوند برای بیماران مبتلا به سرطان پستان. “این کشته شدن به عنوان بسیاری از مردم که آن را موجب صرفه جویی در,” او می گوید. “این نورد تاس بسیار گران قیمت روش. باید آن را لازم الاجرا است.”)

در طول یک ماه در انگلستان او تحقیق که در کشور سیستم بود که اساسا غیر موجود تا سال 1948 زمانی که خدمات بهداشت ملی راه اندازی شد و پس از یکی مداوم نظیر تحت فشار قرار دادند به فقرا کمک کند. “در انگلیسی جامعه آنها فقط فرض کنیم سهمیه بندی که خدمات نمی تواند همه چیز را برای همه; آنها می خواهند آن را به صورت شفاف و عادلانه باشد” Lamm می گوید. “یک جامعه مناسب و معقول می شود هر کس در چادر برای مراقبت های بهداشتی حتی اگر آنها به نازک سوپ.”

در انگلستان که نازک تر سوپ منجر به بیشتر از مردان با پوشیدن خرپا از داشتن فتق عملیات Lamm به یاد می آورد. و آنژین صدری نیست لزوما منجر به گران قلب عملیات.

Lamm زمان در انگلستان بود که بیش از دو دهه پیش, اما بسیاری از درس نگه داشتن امروز. “اولین چیزی که عاقل سیستم پزشکی می کند ساخت یک پزشکی تاج محل, اما ارائه خدمات اولیه,” او می گوید. او نام-چک مس Anschutz مرکز پزشکی با “تمام زنگ ها و سوت که آمریکایی ها دوست دارم” اما آن نیز صرف ده ها میلیون نفر در تحقیق مبهم بیماری “در وسط یک دولت با 600,000 به 700,000 بدون مراقبت های بهداشتی است.”

با همه صحبت از “مسطح منحنی” این روزها Lamm همچنان به دنبال فراتر از منحنی. “هنگامی که شما شروع به خرج کردن پول در مراقبت های بهداشتی شما خیلی به نفع” او توضیح می دهد. “ولی در تخت منحنی شما نمی توانید مقدار بازگشت.”

ارائه حتی خدمات اساسی خواهد شد بیشتر و سخت تر در روز آمد و منجر به سخت تر بحث. “ما قصد داریم به صورت باور نکردنی چیزهایی که اگر ما به دنبال این دوره” Lamm می گوید. و که شامل تعیین “که یک تخت و کسانی را که یک دستگاه تهویه.”

که یک وظیفه به مرگ ؟

“یکی از راه های شما جیره شما قرار نیست هر کسی که دارای یک بیماری ترمینال و یا در حال حاضر بسیار بیمار در یک تخت یا بر روی یک دستگاه تهویه,” Lamm می گوید. “شما باید به فکر می کنم یک مقدار مشخصی از محدودیت.”

برای دهه Lamm استوار بود در دانشگاه دنور, آموزش یک سری از دوره های آموزشی به نام “انتخاب های سخت” و کسانی که انتخاب می کنید آسان تر است.

تا کنون کلرادو ساخته شده است برخی از آنهایی که خوب. Lamm می گوید که او فکر می کند فرماندار Jared پلیس, دیگر, داده محور, سیاستمدار اتحاد “انجام می شود فوق العاده خوب” دست زدن به بحران کنونی است.

Coloradans را به “پیروی از توصیه های بهداشتی که در حال آمدن است را فراموش اجتماعی خود فاصله خود را انجام دهید شستن دست های خود را” Lamm می گوید. “اما ما نیز باید با استفاده از این کل چیزی که فکر می کنم و بحث در مورد گزینه های مختلف در مراقبت های بهداشتی است.”

دیگر وجود دارد که بحث بعد خواهد آمد: چقدر پول داروسازی بزرگ در حال ساخت, چگونه “نابغه آمریکایی طب پیشی سیاست ما برای پرداخت” چگونه مغلوب ساختن پیشی جستن به کار گرفته شده است (و یا موفق به رسیدگی) بحران است.

در حال حاضر Lamm می گوید: “من می خواهم مردم را به درک چقدر دشوار است برای دولتی و سیاست گذاران در مورد فکر می کنم و انجام این کارها. ما باید دلسوز و متفکر رهبری است.”

و دلسوز و متفکر شهروندی است.

“از آن خواهد شد یک تجربه یادگیری بزرگ می گوید:” استاد/سیاستمدار. “من معتقدم که امریکا می کند درست است اما آن را به یک رویداد تسریع.”

که در حال حاضر.

Lamm امتیاز به ادیان در سراسر جهان است که دست و پنجه نرم کردن با مرگ و, مرگ, مقاطعه در سن زمانی که تعیین چگونگی مرگ دریافت کرده است. برای مثال مرگ او در 84 (و برای خود ثبت کرده و Dottie “هستند خوب ما ماندن صفحه اصلی”) خواهد بود بسیار متفاوت از یک نوه مرگ است. آن می تواند تفاوت بین یک زندگی بسیار خوبی زندگی می کردند و غم انگیز از دست دادن.

به طوری که می شود ونتیلاتور? پاسخ آسان است.

“این سخت است برای بحث در مورد سخت به بحث در مورد عقلانی” Lamm نتیجه می گیرد. “اما آن را فقط حس می کند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im