تلاش های در جریان در آلاسکا برای حذف مجسمه استعمارگران

به عنوان بسیاری در کمتر از 48 فراخوان مجسمه های مؤتلفه رهبران برداشته شود در میان ملی حساب در مسابقه برخی از ساکنان آلاسکا در حال انجام مشابه جنبش خواستار مجسمه های وابسته به استعمار توان حذف و یا منتقل کرد.

یک مجسمه از استعمار روسی الکساندر Baranov گرفته خواهد شد از نمایش عمومی در یک شهر و دادخواست در گردش خواستار حذف مجسمه های اختصاص داده شده به سابق وزیر خارجه آمریکا, و, آلاسکا, خرید, معمار, William Seward و سروان. جیمز کوک شده است که با اعتبار کشف زمین در حال حاضر ساکنان توسط مردم بومی.

                                                                                                                                                                                                                       

مردم بومی و دیگران که امضا دادخواست برای حذف کسانی که مجسمه درک آنها را به عنوان نماد استعمار و ظلم و سفید برتری گفت: رزیتا Worl رئیس Sealaska میراث فرهنگی, موسسه, یک سازمان غیر انتفاعی ترویج فرهنگ بومی در جنوب شرقی آلاسکا از جمله Tlingit, Haida و Tsimshian قبایل.

‘œThe تاریخچه خود را میراث با خلع ید از بومی اراضی و منابع سرکوب و ریشه کن کردن فرهنگ بومی و جوامع و در نتیجه آسیب و بین نسلی تروما تجربه شده توسط مردم بومی نادیده گرفته می شوند و نه بازگو, در تاریخ,’� Worl گفت.

از آلاسکا مجمع رای 14 ژوئیه به نقل مکان مجسمه Baranov که تاسیس شهرستان در سال 1804 – در یک سایت در حال حاضر ساکنان توسط بومیان آلاسکا – در حالی که خدمت به عنوان مدیر ارشد از تجارت خز روسی-آمریکایی Co. در طول زمان خود را به عنوان فرماندار روسیه و امریکا Baranov شناخته شده بود به عنوان یک استعمار که به قتل و بردگی بومی آلاسکا مردم قبل از ایالات متحده خریداری آلاسکا از روسیه در سال 1867.

مجسمه تخریب شد فقط قبل از آن تعهد در سال 1989 شده است و انتقاد در روزنامه حروف و آنلاین پست برای سال.

زندگی به اندازه مجسمه سازی حرکت خواهد کرد 40 متری (37 متر) از آن بیرون نشسته قرار گرفتن موزه در داخل هاریجان می Centennial سالن با توجه آلاسکا تاریخی موزه جامعه, مدیر اجرایی, Hal Spackman. او گفت: جابجایی ‘œpromotes احترام سازش در یک مشکل تا حدودی تفرقه بحث است.’�

                                                                                                                                                                                                                       

از آلاسکا قبیله آلاسکا قبیله ای به تصویب شورای ژوئیه 1 قطعنامه حمایت جابجایی با تاکید بر فضاهای عمومی باید نمونه این شهرستان تنوع. آلاسکا ‘œshould سرب با ما در سراسر کشور به رسمیت شناخته شده صدا به عنوان یک رهبر در سلامتی آشتی و شفا’� قطعنامه گفت.

لوئیس بردی 64 ساله Tlingit و یکی از بیش از 4,400 اعضای آلاسکا قبیله معتقد است که شهروندان باید تصمیم بگیرید که مجسمه های ساخته شده در جوامع است. بردی گفت: استعمار است ‘œroot علت تاریخی تروما در سراسر قبایل در آلاسکا’� و زمینه بسیاری از مسائل اجتماعی رو آلاسکا جوامع بومی.

جوئل Davidson, سردبیر, آلاسکا, نگهبان, یک محافظه کار آنلاین وب سایت های خبری گفت: برداشت از بناهای تاریخی است ‘œpart از یک مقدار بزرگتر جنبش برای محو کردن و از بین بردن منابع به سفید اروپایی مردانی که کمک به, تاریخی, علمی و فرهنگی گذشته آمریکا است.’�

‘œNo یکی از ادعاهای آنها, کامل,’� گفت: Davidson, از, Wasilla حدود 40 مایل (64 کیلومتر) شمال لنگرگاه است. ‘œThey بودند مردان زمان خود و به ندرت می تواند درک ما به سرعت در حال تغییر معاصر views مورد تمایلات جنسی, جنسیت و نژاد و چند فرهنگی. … کامل بدون وجود قهرمانان” در سمت چپ یا راست.’�

                                                                                                                                                                                                                       

دیویدسون گفت: این مجسمه ها باید در محل باقی می ماند شاید با نشانه های ارائه بافت تاریخی و یا بیشتر آثار تاریخی در این نزدیکی هست.

نصب علائم با بومی آلاسکا نام محل است یک اندازه گیری به سمت به رسمیت شناختن اما Worl با اشاره به قانونگذاری ایالتی را به امتناع از قبول پیشنهاد تغییرات مانند یک به روز رسانی به دولت آرم او گفت: “œrepresents استعمار در آن ارتفاع’� ‘” مهر تصویر می کشد کشتی قایقرانی با نزدیک شدن به خط ساحلی ‘” نشان می دهد نیاز برای تداوم عدالت اجتماعی تلاش.

جن LaRoe آغاز شده که یک درخواست برای حذف سورد مجسمه در جونیو می خواهد بنای تاریخی برداشته شده از ‘œa محل تمایز’� بدون جابجایی در جای دیگر به ادامه حمایت از استعمار.

‘œMy موضوع است نه با شخص William H. سورد و یا اقدامات خود را پس به صحبت می کنند اما دروغ بیشتر به طور مستقیم با جریان روز گروهی از مردم سفید تصمیم گرفت که آن را یک ایده خوب برای قرار دادن یک نماد از این استعمار است که پس از بی احترامی به آلاسکا قبایل بومی و مردم’� گفت LaRoe هنر یک برنامه آموزش و پرورش مدیر در Sealaska میراث موسسه.

در لنگرگاه طبخ memorialized با یک مجسمه مشرف به ورودی های بزرگ به نام او.

لنگرگاه شهردار اتان Berkowitz گفت: او را اجازه نزدیک روستای مادری از Eklutna تصمیم گیری سرنوشت طبخ مجسمه. Eklutna است دنا’ina روستا تنها بومی آلاسکا جامعه در شهرداری لنگرگاه است.

Berkowitz و Eklutna جمهور هارون لگت که دنا’ina Athabascan منتشر شد یک بیانیه مشترک ژوئن 23, گفته فرایند ‘œshould شامل احترام به نام از این مکان به عنوان آنها نامیده می شدند قبل از ورود کاپیتان کوک و شناخت از تاریخ و پاسداشت از آلاسکا مردم بومی است.’�

طبخ مجسمه نیز موجب دادخواست و تظاهرات در هاوایی و استرالیا هر دو مکان که در آن بریتانیا افسر نیروی دریایی ساخته شده برای اولین بار ثبت اروپا در تماس با مردم بومی.

نیکلاس Galanin که Tlingit و Unangax هنرمند تجسمی در آلاسکا دارای نصب و راه اندازی در سیدنی است که شامل یک طرح دفن حفر شده در شکل شهر بزرگ تر از زندگی مجسمه طبخ.

‘œThis بخشی از یک گفتگو بزرگتر. مجسمه و بنای تاریخی که بسیاری از آنها از ترس به پاک کردن نیست و مسئله واقعی این موضوع سیستماتیک است و اغلب یک ایدئولوژی تغییر و حقیقت’� Galanin گفت. ‘œExplain به من چرا شما احساس می کنید نیاز به افتخار کسانی که تجاوز به زنان و کودکان را به سرقت برده زمین برگزار شد بردگان و قاچاق انسان است.’�

Galanin امضا طومار برای حذف Baranov مجسمه در آلاسکا.

‘œRemove مجسمه نابود سفید برتری ذوب آن را پایین و یک مجسمه از کسی شایسته برنز’� Galanin گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net