در طول سال ما داده ام ال تاکو de Mexico بسیاری از بهترین دنور جوایز از بهترین سبز شیلی به بهترین Menudo. این رستوران که ماریا لویزا Zanabria باز در یک تریلر در سال 1985 به زودی پس از او در اینجا نقل مکان کرد از شهر مکزیک رشد کرده است به یک پر جنب و جوش, taqueria روشن-زرد نقطه عطفی در قلب شهرستان در 714 سانتافه رانندگی کنید.

و در حال حاضر از آن ساخته شده ملی نقشه. جیمز ریش بنیاد را اعلام کرد شش گیرندگان از سال 2020 امریکا کلاسیک جایزه و ال تاکو د مکزیک ساخته شده از برش. جوایز رفتن به رستوران است که معشوق برای کیفیت مواد غذایی است که منعکس کننده جامعه; بیش از یک صد eateries دریافت کرده اند افتخار پس از آن در سال 1998 معرفی شد. برندگان امسال خواهد بود جشن سالانه جیمز ریش جوایز جشن در روز شنبه, آوریل 4 در اشعار اپرا از شیکاگو است.

El Taco de Mexico, کلاسیک است برای بسیاری از دلایل — و نه فقط برای آشپز (همه ساطور-دارای حق اعمال زنانی که ساخته ام برش خود) اما برای این جمعیت که در حفظ و آمدن از صبح تا شب به دنبال tacos, enchiladas و burritos (به خصوص relleno-پر version), زیبا که با چشم سبز شیلی.

امروز, El Taco اجرا توسط موسس دختر ساشا Zanabria. “مادر من خیلی سخت کار می کرد به باز کردن رستوران و آن را به آنچه در آن امروز است,” او می گوید. “من حمل شده به مدت دو سال و امید خود را به کار رفتن.”

با جیمز ریش شناخت, El Taco د مکزیک است که در یک موقعیت خوب را نگه دارید برای رفتن به یک زمان بسیار طولانی است.

این اولین بار است که یک کلرادو رستوران داده شده است, امریکا کلاسیک, جایزه (مشاهده لیست کامل اینجا).

دیگر جیمز ریش برندگان جایزه در کلرادو شامل جنیفر Jasinski, Alex Seidel و ترجمه Mackinnon-Patterson, همه برای بهترین آشپز, غرب, برای کار خود را در Rioja (2013), Mercantile, ناهار خوری و ارائه (2018) و Frasca, محصولات غذایی و شراب (2008) بود. Frasca همچنین برنده برجسته شراب برنامه جایزه در سال 2013 و کلرادو مواد غذایی مورخ و نویسنده Adrian میلر به دست آورده 2014 جیمز ریش جایزه کتاب غذای روح.

ضمنا Westwordنیز ریش جایزه: منتقد Jason Sheehen برنده مقام اول, روزنامه, رستوران, نقد و یا نقد در سال 2003.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im