مقامات بهداشت و درمان در حال آماده سازی برای همه گیر ممکن است به عنوان آنها حاوی یک بیماری تنفسی در چین که ناشی از یک ویروس جدید است. دولت در حال محدود کردن سفر جداسازی افراد بیمار و نگه داشتن مسافران بازگشت از منطقه تحت تاثیر تحت قرنطینه به سازمان دیده بان برای علائم.

در اینجا آنچه شما باید بدانید در مورد این بیماری:

                                                                                                                                                                                                                       

آن را یک بیماری همه گیر?

هنوز رتبهدهی نشده است. این ویروس یک بیماری همه گیر در چین که در آن بیش از 17,000 موارد گزارش شده اما تحت تاثیر قرار نمی به اندازه کافی مردم در سراسر جهان به عنوان یک بیماری همه گیر. تا کنون کشورهای دیگر گزارش داده اند که تنها چند ده نفر بیشتر شامل مسافران بازگشت از چین و نزدیک خود را تماس با ما.

و در حالی که وجود داشته اند بیش از 360 مرگ همه اما یکی شده است در چین.

بر اساس راه گسترش ویروس در چین محققان بر این باورند هر عفونت منجر شده است به طور متوسط 2.2 دیگران بیمار شدن. که کمی بیش از آنفلوآنزای معمولی اما کمتر از سارس, سندرم حاد تنفسی شدید ژنتیکی پسر عموی این ویروس جدید است.

دولت در حال آماده سازی برای مقابله با همه گیری احتمالی و اقدامات برای جلوگیری از یک.

سازمان بهداشت جهانی تعیین یک بیماری همه گیر که در حال شیوع در حداقل دو قاره است. تا کنون که این به نام ‘œpublic بهداشت و درمان اضطراری از نگرانی های بین المللی.’�

2009 H1N1 ویروس آنفلوانزا رسیده همه گیر سطح. در حال حاضر H1N1 به طور منظم ویروس آنفولانزا که در گردش در سراسر جهان فصلی.

چه ویروس ؟

                                                                                                                                                                                                                       

دانشمندان را شناسایی کرده اند آن را به عنوان یک جدید کروناویروس. نام آن از کلمه لاتین برای تاج یا هاله که coronaviruses شبیه زیر میکروسکوپ. Coronavirus خانواده دارای انواع بسیاری است که بر مردم. برخی به علت سرماخوردگی در حالی که دیگران نشات گرفته در خفاش شتر و سایر حیوانات تکامل یافته اند به بیماری شدید مانند سارس و یا MERS Middle East respiratory syndrome.

کجا آمده است ؟

اولین موارد به نظر می رسد در ماه دسامبر در ووهان یک شهر در مرکز چین هوبئی. بسیاری از افراد آلوده سفر کرده بود و یا مشغول به کار در Huanan غذاهای دریایی, بازار عمده فروشی در ووهان است که پس از بسته شده برای تحقیق و تفحص است. چینی بهداشتی مقامات می گویند آنها بر این باورند که بیماری برای اولین بار از حیوانات به مردم است. آنها در حال حاضر می گویند که می تواند گسترش بین مردم است.

نشانه چیست ؟

علائم رایج این بیماری شامل تب و سرفه و تنگی نفس. در موارد جدی این ویروس می تواند باعث پنومونی. برخی از بیماران نیاز به اکسیژن است. دیگران مجبور تنها بیماری خفیف است.

آن را خیلی زود به می گویند که آیا این ویروس جدید را محو خواهد شد به عنوان سرد و آنفولانزا ویروس ها انجام زمانی که زمستان به پایان می رسد. اگر آن را ندارد, موج دوم بیماری می تواند راه اندازی در پاییز. پس از آن وجود دارد ممکن است یک واکسن به آن کم کردن سرعت.

                                                                                                                                                                                                                       

چگونه آن را درمان می شود ؟

سازمان بهداشت جهانی گفته است و داروی خاصی توصیه می شود برای درمان این بیماری اگر چه برخی از تست خواهد شد. در حال حاضر پزشکان در حال درمان علائم با ضد تب مخدر. برخی از پزشکان در حال تلاش داروهای ضد ویروسی برای توسعه HIV یا ویروس ابولا.

چگونه آن را گسترش?

بسیاری از coronaviruses گسترش می تواند از طریق سرفه یا عطسه و یا با دست زدن به یک فرد آلوده. دانشمندان معتقدند که این ویروس جدید می تواند از فرد به فرد در تماس نزدیک از طریق دستگاه تنفسی.

ماسک می توانید بلوک بزرگ از قطرات عطسه و سرفه. آنها همچنین می تواند به توقف مردم از دست زدن به دهان خود و بینی یکی دیگر از راه برای جلوگیری از میکروب ها است. کارشناسان می گویند بهترین راه برای جلوگیری از بیمار شدن از هر گونه ویروس است که شستن دست ها با آب و صابون.

___

آسوشیتد پرس بهداشت و وزارت علوم دریافت پشتیبانی از Howard Hughes Medical Institute وزارت علوم و آموزش و پرورش. AP تنها مسئول همه مطالب.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im