کامیون مواد غذایی هنوز هم نورد, اگر شما می توانید آنها را پیدا کنید

اگر شما یک آشپز بدون یک اتاق ناهار خوری اجتناب از coronavirus مستند می تواند فقط یک کمی آسان تر است. تا کنون کامیون مواد غذایی اگر چه تلاش شده متاثر از سی روز ایالتی بسته شدن تمام کافه ها و رستوران ها; آنها هنوز هم مجاز به خدمت به مواد غذایی در حالی که پیروی از دستورالعمل های توصیه شده برای اجتماعی فاصله و دقیق شیوه های بهداشتی. نگرانی های عمده ای در حال حاضر فقط پیدا کردن مکان به پست برای خدمات مواد غذایی و جایگزین کردن فروش از لغو رزرو در رویدادهای عمومی و خصوصی.

“من هرگز فکر نمی کردم در زندگی من من می خواهم چیزی بسیار ویرانگر به این صنعت می گوید:” پنه لوپه وانگ صاحب یوان Wonton کامیون مواد غذایی که راه اندازی در تابستان گذشته به صف های طولانی و فروخته منوها با تشکر از ادراک پیام های رسانه های اجتماعی در Instagram و چینی و تایلندی-با الهام از مواد غذایی است. “زمانی که من فکر می کنم در مورد چگونه بسیاری از سرآشپزها و رستوران ها را تحت تاثیر قرار, آن را فقط دلخراش.”

یوان Wonton بلافاصله احساس تاثیر می گذارد کلرادو وضعیت اضطراری. “ما تا به حال به لغو همه چیز” وانگ توضیح می دهد. او کامیون مواد غذایی متکی بر ترکیبی از پاپ آپ رویدادهای خاص و برنامه ریزی شده از رزرو در محلی کارخانه های لبنی و کسب و کارهای دیگر و بدون آن او شده است تلاش برای پیدا کردن کارخانه های لبنی هنوز باز (بسیاری از آنها بسته و پس از آنها نمی تواند به مشتریان خود taprooms) و فضاهای باز به اندازه کافی بزرگ اجازه می دهد تا خدمات به طور مستقیم به مشتریان در اتومبیل های خود را. او نمیخواهد ترافیک ریختن بر روی خیابان.

The Yuan Wonton food truck is shifting gears but still serving.گسترش

یوان Wonton کامیون مواد غذایی است که تغییر چرخ دنده ها اما هنوز هم در خدمت.

پنه لوپه ونگ

“ما نمی رسم خطوط و این چیزی است که ما در حال تلاش برای جلوگیری از در حال حاضر” آشپز یادداشت ها. “موفقیت ما تبدیل به یکی از بزرگترین نگرانی های در حال حاضر است.”

برای ساده کردن کسب و کار و جلوگیری از مشتریان از تجمع در مقابل کامیون وانگ مصرف شده است قبل از سفارش با تلفن, اما این سیستم یک کار در حال پیشرفت پس تنها با یک خط تلفن و مقدار زیادی از تماس ها در حال از دست رفته است. اضافه کردن به که کمبود مواد غذایی در حد معمول تامین کنندگان — او می گوید: او تنها می تواند تهیه حدود 40 درصد از آخرین لیست خرید — و متعادل موجودی با تقاضا می شود سختتر از حد نرمال است. اما او آن را می داند می تواند بدتر. “آن بوده است طاقت دیدن این همه” او می گوید. “اما آن را نیز تشویق به دیدن بسیاری از سرآشپزها محلی و رستوران ها با هم متحد شدند برای کمک به هر یک از دیگر.”

آشپز براندون بکر است در نظر گرفتن یک رویکرد متفاوتی به جای از دست فروش از لغو رزرو خود را از سیرک آشپزخانه کامیون مواد غذایی; او ارائه بسته های آماده-به-خوردن وعده های غذایی خانواده با دستورالعمل برای گرمایش و خدمت. منوها و دستورالعمل خواهد بود ارسال شده در سیرک سایت شروع دوشنبه, مارس 23 و مشتریان خواهد شد که تا زیر جمعه (27 مارس) به محل سفارش برای مواد غذایی آماده دوشنبه, مارس 30 با الگوی منظور روز جمعه برای جمعه وانت در ادامه پس از آن.

سیرک باید شش وعده های غذایی مختلف و برای $50 مشتریان قادر خواهد بود برای انتخاب دو برای شام این هفته که از هر خوراک چهار نفر. انتخاب شامل سه-پنیر ماکارونی و پنیر (یا یک جنگل سیاه ژامبون نسخه), پخت و پز coq, au, vin tacos, بال مرغ بسته (این نیست استاندارد خود را بال بوفالو), cassoulet سنتی اردک confit و یا ساخته شده در باغ به سبک و شام استیک بسته بندی; طرف و مواد باغچه خانهها متفاوت خواهد بود با هر بسته.

بکر می گوید که با بسیاری از مردم از کار او می خواهد برای کمک به, که در آن او می تواند پس از او اهدا خواهد شد یک وعده غذا برای یک خانواده چهار نفره برای هر دو وعده های غذایی او به فروش می رساند. او همچنین کار با Nextdoor.com برای پیدا کردن مکان در دنور محله که در آن او می تواند به پارک کامیون خود را و فروش مواد غذایی یک جداجدا سفارش داده شده. “آن را مانند یک کامیون بستنی در خیابان خود را تنها با مواد غذایی,” او توضیح می دهد.

بکر و شریک زندگی خود را, سامانتا جدید که صاحب Éclat آشپزی هر دو نیز ارائه وعده غذایی برنامه ریزی و آمادگی برای مشتریان خصوصی — که می تواند یک گزینه خوب برای کسانی که به دنبال به حداقل رساندن زمان در خارج از خانه در حال حاضر.

Blaine Baggao is down to one food truck from three.

بلین Baggao است را به یک کامیون مواد غذایی از سه.

حسن نیت ارائه میدهد از بلین Baggao/Adobo

آشپز بلین Baggao که در عمل سه Adobo کامیون های مواد غذایی کار کرده است در سه سال گذشته به ساخت پایدار برنامه رزرو که در آن “حضور ما ارزش است,” او توضیح می دهد. او ایجاد شده خوردن مایل بالا, یک سازمان است که کمک می کند تا کامیون مواد غذایی و مواد غذایی زمین رزرو و حوادث (مانند بزرگ اجتماعات در Gaylord از رشته کوه های راکی توچال & Convention Center) بدون نیاز به پرداخت هزینه برای خدمات (به عنوان است که اغلب مورد با بسیاری از شخص ثالث, خانم و آقای بوکر). اما بسیاری از کسانی که برنامه ریزی شده ظاهر خشک شده اند تا برای Baggao و همکار خود کامیون مواد غذایی اپراتورهای.

“چیزی که در مورد این است که سخت ترین برای ما زمان آن را” Baggao همچنان ادامه دارد. “اواخر فوریه است که در اطراف این زمان است که ما اعمال و پرداخت همه هزینه برای جشنواره ها و رویدادهای که در تابستان اتفاق می افتد. در این سال تا کنون, من صرف در مورد $5,000 فقط در جشنواره هزینه. در سال گذشته ما قادر به دوباره بجای اول برگشتن از آن به عنوان فروش برداشت در اواسط ماه آوریل و مه. در این سال ما نمی خواهد که.”

Baggao تا به حال به قطع به یک کامیون مواد غذایی و کارمندان و او نیز برای مقابله با کمبود مواد غذایی و اشاره کرد که او نمی تواند پیدا کردن برنج در مواد غذایی خود را تامین کننده آخر هفته گذشته یک شکست و یک فیلیپینی-جدید مکزیک کامیون مواد غذایی است که در خدمت adobo مرغ روی برنج به عنوان یکی از برترین ظروف (اگر چه او موفق به انبار کردن برنج در مارس 18). اما او را بیشتر انجام می دهند فقط گوشت دودی در حال حاضر (و بدون مخلفات) بنابراین او می گوید او می تواند نگه دارید رفتن به عنوان طولانی به عنوان تامین کنندگان خود را اجرا کنید و از کاهش. “تا زمانی که آنها در حفظ و فروش ما محصول من می خواهم به نگه داشتن آن را تبدیل به پول و درآمد و درآمد برای کسب و کار و خانواده است.” “من قصد ندارم به فقط به نظاره نشست و اجازه دهید این پیروزی است. من قصد دارم به مواد غذایی در دسترس عموم از طریق به سفارش آنلاین و رها کردن کار نزدیک با خوردن بالا مایل خانواده و انجام آنچه که من باید انجام دهید به آن را از طریق این.”

و این چیزی است که ما در حال شنیدن — حمایت از یکدیگر و ساخت آن را از طریق این — از مردمی در سراسر خدمات مواد غذایی میباشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im