نانچانگ, چین — در پر جنب و جوش مسلمان چهارم از نانچانگ شهر وسیع کارخانه چینی تبدیل کردن صفحه نمایش کامپیوتر و دوربین های دیجیتال و اسکنر اثر انگشت برای یک تامین کننده بین المللی تکنولوژی غول مانند اپل و لنوو. در سراسر محله زنان در روسری, قدم زدن از طریق خیابان و عربی علائم تبلیغ حلال سوپر مارکت ها و مغازه های ماکارونی.

هنوز عمدتا مسلمان قومی Uighurs که نیروی کار در این کارخانه هستند جدا شده در یک دیواره مرکب است که غنی شده با دوربین های امنیتی و نگهبانان در ورودی. خود را پیشتاز را محدود به نادر chaperoned سفر آنها مجاز به عبادت و یا پوشش سر خود را, و آنها باید با حضور در کلاس های ویژه ای در شب با توجه به سابق و فعلی کارگران و مغازه داران در این منطقه است.

                                                                                                                                                                                                                       

ارتباط بین OFILM تامین کننده که صاحب نانچانگ کارخانه و تکنولوژی غول است و آخرین نشانه آن است که شرکت های خارج از چین بهره گیری از شیوه های کار اجباری تحمیل شده بر Uighurs یک تورک گروه های قومی و اقلیت های دیگر.

بیش از چهار سال گذشته دولت چین بازداشت بیش از یک میلیون نفر از دور دست غرب سین کیانگ منطقه بسیاری از آنها Uighurs در اردوگاه های اقامت اجباری و زندانها که در آن آنها را از طریق مجبور ایدئولوژیک و رفتاری re-آموزش و پرورش. چین طولانی مشکوک به Uighurs از پناه دادن به گرایش های جدایی طلب به دلیل مجزا فرهنگ و زبان و دین است.

زمانی که بازداشت شدگان ‘œgraduate’� از اردوگاه اسناد و مدارک نشان می دهد بسیاری از آنها فرستاده می شود به کار در کارخانه ها. ده Uighurs و قزاق ها گفت: AP آنها می دانستند افرادی که فرستاده شد توسط دولت به کار در کارخانه در چین و شرق شناخته شده به عنوان داخلی چین – برخی از اردوگاه های برخی کندن از خانواده خود را, برخی از مدارس فنی و حرفه ای. اکثر فرستاده شد توسط نیروی, اگر چه در چند مورد آن روشن نیست اگر آنها رضایت داد.

کارگران اغلب ثبت نام در کلاس های که در آن دولت-حمایت معلمان به درس در ماندارین چین زبان غالب و یا سیاست و ‘œethnic وحدت.’� شرایط در مشاغل متفاوت است از نظر پرداخت و محدودیت.

                                                                                                                                                                                                                       

در OFILM کارخانه Uighurs پرداخت می شود همان است که در دیگر کارگران اما در غیر این صورت درمان متفاوت با توجه به ساکنان محله. آنها مجاز به ترک و یا دعا ‘” بر خلاف هوی مسلمان مهاجران نیز در کار وجود دارد که در نظر گرفته کمتر از یک تهدید توسط دولت چین.

‘œThey اجازه ندهید که آنها را عبادت داخل’� گفت: هوی مسلمان که مشغول به کار در کارخانه برای چند هفته در کنار Uighurs. ‘œThey اجازه ندهید که آنها بیرون می آیند.’�

“اگر شما اویغوری شما تنها مجاز خارج از دو بار در ماه’� یک صاحب کسب و کار کوچک است که صحبت با کارگران را تایید کرد. AP است نه افشای نام کسانی که با آنها مصاحبه در نزدیکی کارخانه به خارج از نگرانی ممکن است عذاب. ‘œThe دولت را انتخاب و آنها را برای آمدن به OFILM آنها نمی آن را انتخاب کنید.’�

دولت چین می گوید این کار برنامه یک راه برای آموزش Uighurs و دیگر اقلیت ها و شغل آنها را می دهد. چینی وزارت امور خارجه روز دوشنبه به نام نگرانی ممکن است درد زايمان تحت برنامه ‘œgroundless’� و ‘œslander.’�

                                                                                                                                                                                                                       

کارشناسان می گویند که مانند اردوگاه های این برنامه بخشی از یک حمله گسترده تر در اویغوری فرهنگ شکستن اجتماعی و لینک های خانواده توسط ارسال مردم به دور از خانه های خود به جذب غالب هان فرهنگ چینی.

‘œThey فکر می کنم این افراد سواد جدا شده, عقب, نمی تواند صحبت ماندارین,’� گفت: James Leibold یک محقق چینی, قومی, سیاست در دانشگاه لا تروب در ملبورن است. ‘œSo چه چیزی شما را انجام دهید ؟ شما ‘آموزش’ آنها را شما پیدا کردن راه هایی برای تبدیل آنها را در تصویر خود را. آوردن آنها را به چینی هان افزوده است که یک راه برای turbocharge این دگرگونی است.�

OFILM وب سایت نشان می دهد که سین کیانگ کارگران را صفحه نمایش و دوربین و پوشش لنز و اسکنر اثر انگشت. آن سیاهی مشتریان از جمله اپل, سامسونگ, Lenovo, Dell, HP, LG, Huawei, اگر چه هیچ راهی برای AP به پیگیری محصولات خاص برای شرکت های خاص.

اپل تازه ترین لیست تامین کنندگان منتشر شده در ژانویه سال گذشته شامل سه OFILM کارخانه در نانچانگ. این معلوم نیست که آیا خاص OFILM کارخانه AP بازدید دو بار در نانچانگ, لوازم اپل, اما آن را به همان آدرس به عنوان یک ذکر شده است. یکی دیگر از OFILM کارخانه واقع شده است و حدود نیمی از یک مایل دور در خیابان های مختلف. اپل جواب نداد درخواست های مکرر برای روشن شدن در کارخانه که از آن استفاده می کند.

در یک ایمیل به اپل گفت که کد آن رفتار نیاز به تامین کنندگان به ‘œprovide کانال های است که تشویق کارکنان به صدای نگرانی.’� آن گفت: در آن مصاحبه کارکنان تامین کنندگان در ارزیابی سالانه خود را در زبان محلی بدون مدیران خود را در حال حاضر و تا به حال انجام شده 44,000 مصاحبه در سال 2018 است.

خیر تایید کرد که این منابع صفحه نمایش دوربین و اسکنر اثر انگشت از OFILM اما گفت آن آگاه بود از اتهامات و بررسی. Lenovo نیز با اشاره به 2018 حسابرسی توسط کسب و کار قابل اطمینان داد که در آن OFILM به ثمر رساند بسیار خوبی است.

تمام شرکت هایی که در پاسخ گفت: آنها مورد نیاز تولید کنندگان به دنبال سختگیرانه استانداردهای کار. ال جی و دل گفت: آنها تا به حال ‘œno شواهد’� از بیگاری در زنجیره تامین را بررسی می کردند Huawei. HP را پاسخ نمی دهند.

OFILM نیز در لیست به عنوان مشتریان ده ها تن از شرکت ها در چین و همچنین شرکت های بین المللی آن را خواند “œpartners’� بدون تعیین آنچه محصول آن را ارائه می دهد. و آن لوازم پر فن آوری آمریکایی فروش سیستم های فروشنده که آن را به تازگی روانه بازار 48 کارتن از صفحه نمایش لمسی در بهمن, با توجه به U. s. آداب و رسوم اطلاعات به دست آمده از طریق ImportGenius و Panjiva که مسیر حمل و نقل داده است.

PAR تکنولوژی به نوبه خود می گوید آن را تامین پایانه های عمده زنجیره ای مانند مک دونالد, تاکو بل و مترو. اما AP قادر به تایید می کنند که محصولات از OFILM در پایان با شرکت های مواد غذایی سریع.

مک دونالد گفت: این خواسته همتراز تکنولوژی برای قطع خرید از OFILM در حالی که آن را راه اندازی فوری بررسی است. PAR فناوری نیز گفت: این امر بررسی بلافاصله. مترو و تاکو بل را پاسخ نمی دهند.

گزارش یکشنبه از استرالیا سیاست راهبردی موسسه تحقیق به طور جداگانه از AP تخمین زده می شود که بیش از 80,000 Uighurs منتقل شدند از سین کیانگ به کارخانه در سراسر چین بین سال 2017 و 2019. این گزارش گفت: در آن یافت می شود ‘œconditions که به شدت نشان می دهد بیگاری’� سازگار با سازمان بین المللی کار در تعاریف.

اسوشیتد پرس نیز گزارش داد یک سال پیش که اویغوری کار اجباری مورد استفاده قرار گرفت در سین کیانگ را به ورزشی که به پایان رسید تا در ایالات متحده آمریکا

___

از کشاورزان به کارخانه کارگران

پکن برای اولین بار فرستاده Uighurs به کار در داخلی چین در اوایل 2000s, به عنوان بخشی از یک تلاش گسترده برای فشار به اقلیت به اتخاذ شیوه زندگی شهری و ادغام با اکثریت چینی های هان برای تشدید کنترل سیاسی.

در اولین برنامه هدفمند جوان زنان تنها به این دلیل که دولت نگران است که اویغوری زنان مطرح شده در مومن مسلمان خانواده ها کار نمی کند, تا به حال به کودکان زودرس و حاضر به ازدواج هان مردان است. اما به عنوان داستان از پرداخت فقیر و تنگ محدودیت trickled پشت پلیس شروع به تهدید برخی از والدین با زمان زندان اگر آنها نمی فرستادن فرزندان خود شش Uighurs گفت: AP.

برنامه متوقف شد و در سال 2009 زمانی که حداقل دو Uighurs درگذشت در یک نزاع و جدال با هان کارگران در یک کارخانه اسباب بازی در ساحلی استان گوانگدونگ است. پس از تظاهرات مسالمت آمیز در سین کیانگ بودند ملاقات با پلیس آتش قومی شورش درگرفت که به کشته شدن حدود 200 نفر عمدتا چینی هان شهروندان است.

یک AP بررسی چینی مقالات دانشگاهی و وزارت امور خارجه گزارش های رسانه ها نشان می دهد که مقامات مقصر شکست کار برنامه در Uighurs’ زبان و فرهنگ. بنابراین زمانی که دولت ramped تا برنامه دوباره پس از صعود از تندرو رئیس جمهور چین در سال 2012 آن تاکید ایدئولوژیک تغییر و تحول است.

یک کاغذ پیش نویس توسط رئیس سین کیانگ آمار اداره در سال 2014 گفت: Uighurs فقیر ماندارین ساخته شده آن را سخت را برای آنها به ادغام در درون چین است. به این نتیجه رسیدند که سین کیانگ روستایی اقلیت های مورد نیاز برای شکسته شود به دور از سبک زندگی سنتی و سیستماتیک ‘œdisciplined’�, ‘œtrained’� و ‘œinstilled با ارزش های مدرن.’�

‘œThe محلی اشباع مذهبی جو و زمان عادات زندگی از اقلیت های قومی هستند ناسازگار با الزامات تولید صنعتی مدرن,’� کاغذ گفت. آن مشخص شده نیاز به œslowly درست سوء تفاهم در مورد بیرون رفتن برای انتخاب شغل است.’�

قبل از Uighurs منتقل شدند برای مشاغل کاغذ ادامه داد: آنها نیاز به روت و ارزیابی خود را در عادات زندگی و پذیرش فرهنگ سازمانی است.

‘œThose که موفق نخواهد بود صادر,’� آن را گفت.

این مقاله همچنین شرح داده شده دولت مشوق هایی مانند معافیت های مالیاتی و یارانه ها برای شرکت های چینی به Uighurs. 2014 پیش نویس قرارداد سین کیانگ کارگران در استان گوانگدونگ به دست آمده توسط آسوشیتدپرس نشان می دهد دولت وجود دارد ارائه شده شرکت های 3000 RMB ($428.52) هر کارگر با اضافی 1000 RMB ($142.84) برای œtraining’� هر فرد به کمتر از 60 ساعت کلاس. در بورس, شرکت مجبور به ارائه ‘œconcentrated اسکان در مناطق’� حلال محیط های اغذیه فروشی و ‘œethnic وحدت آموزش و پرورش و آموزش.’�

اما آن را دشوار فروش در زمانی که مقامات چینی بودند دست و پنجه نرم کردن با knifings بمب گذاری و حملات Uighurs سوخت انفجاری خشم در دولت خشن و اقدامات امنیتی و محدودیت های مذهبی. صدها کشته در مسابقه های مربوط به خشونت در سین کیانگ هر دو اویغوری و چینی هان.

کارگری که تنها به نام خانوادگی خود را ژانگ گفت که او سعی مبادله معاملات به ارسال کیانگ کارگران به کارخانه در شرق شهر Hangzhou اما پیدا کردن شرکت های مایل به Uighurs یک چالش بود به خصوص در کاهش اقتصاد است.

“کار خود را با راندمان بالا نیست,” او گفت:.

اندازه برنامه قابل توجه است. نوامبر 2017 رسانه های دولتی گزارش گفت: هوتن استان به تنهایی برنامه ریزی شده برای ارسال 20000 نفر بیش از دو سال برای کار در داخلی چین است.

وجود دارد در این گزارش گفت: آنها ‘œrealize رویاهای خود زندگی می کند.’�

___

پاسخ دادن به دولت تماس بگیرید

این Uighurs در OFLIM فرستاده شد وجود دارد به عنوان بخشی از دولت کار برنامه در یک آرایش وب سایت این شرکت تماس ‘œschool-شرکت تعاونی.’� OFILM توصیف کارگران به عنوان مهاجران سازمان یافته توسط دولت و یا مدرسه فنی و حرفه ای دانش آموزان در ‘œinternships’�.

OFILM تایید آن را دریافت AP درخواست برای اظهار نظر نه ،

AP قادر به گرفتن در داخل مرکز و در یک دیدار به نانچانگ, پلیس لباس شخصی دم AP روزنامه نگاران با ماشین و پای پیاده. اما پست در وب سایت شرکت extoll OFILM تلاش به جای خود اویغوری کارگران با ماندارین و سیاست طبقات شش روز در هفته همراه با غذای حلال.

OFILM اول استخدام Uighurs در سال 2017, استخدام بیش از 3000 زنان و مردان جوان در سین کیانگ. آنها را Uighurs در یک یا دو سال قرارداد به نانچانگ, یک جنوب شرقی کلانشهر نزدیک به دو هزار مایل از سین کیانگ که مقامات محلی امیدوارم که به نوبه خود به یک تکنولوژی hub.

OFILM یکی از نانچانگ بزرگترین کارفرمایان با نیم دوجین کارخانه مجتمع پاشیده در سراسر شهر و روابط نزدیک با دولت است. صندوق های سرمایه گذاری حمایت نانچانگ دولت شهر خود را بزرگ و مخاطره در OFILM شرکت براده نشان می دهد. به نانچانگ دولت گفت: AP که OFILM استخدام اقلیت ها با توجه به œvoluntary انتخاب توسط هر دو طرف” را فراهم می کند و برابر پرداخت همراه شخصی و آزادی مذهبی.

OFILM وب سایت می گوید: شرکت ‘œanswered دولت تماس’� و رفت به سین کیانگ به استخدام اقلیت ها. این Uighurs نیاز به آموزش OFILM می گوید به آنها را از فقر و کمک به آنها را ” œstudy و بهبود بخشد.’�

ماندارین است به شدت تاکید کرد این سایت می گوید و همچنین به عنوان درس در تاریخ و ‘œethnic وحدت’� به ‘œcomprehensively بهبود کیفیت کلی.’� این سایت دارای تصاویر Uighurs بازی بسکتبال در محوطه کارخانه در یک غذاخوری و رقابت در یک ماندارین سخنرانی رقابت است.

در ماه اوت زمانی که OFILM سازمان یافته برای جشن عید قربان عمده اسلامی جشنواره اویغوری کارکنان نیست دعا در مسجد است. در عوض آنها را در لباس نارنجی لباس و جمع آوری شده در یک زمین بسکتبال برای یک نمایش با مقامات کمونیست به نام ” œLove مادری ‘” از حزب.’� یک OFILM پست گفت: ‘œUighur زیبایی’� خیره شدن با ” او œbeautiful سبک های عجیب و غریب.’�

رسانه های دولتی گزارش تصویر کشیدن نانچانگ کارگران کارخانه به عنوان روستایی و عقب قبل از حزب کمونیست روت آنها یک درک مشترک از Uighurs در میان چینی های هان.

‘œThe کارگران مفهوم زمان بود و مه آلود آنها را در خواب تا هر زمان که آنها می خواستند,’� یک حزب رسمی است که نقل است در یکی از. در حال حاضر, او گفت:, ‘خود œconcept از زمان دستخوش کل برگشت.’�

در این گزارش و OFILM پست Uighurs به تصویر کشیده شده به عنوان سپاسگزار به حزب کمونیست برای ارسال آنها را به درونی چین است.

با وجود wan عبارات از سه OFILM کارگران از پین های شل شهرستان دسامبر 2017 گزارش گفت: آنها به یک ‘œenthusiastic’� ارائه و در مورد آنها چگونه زندگی می کردند, در, تمیز, جدید خوابگاه œmuch بهتر از خانه’� و بازدید شد توسط حزب کمونیست کادر.

‘œWe بودند بسیار خوشحال است که رهبران از پین های شل شهرستان دولت هنوز هم بیا به دیدن ما در تعطیلات,’� یکی از کارگران Estullah علی نقل است گفت:. ‘œMany از ما به اشک نقل مکان کرد.’�

___

آنها در زمان فرزند من به درون چین

اقلیت فرار چین توصیف یک دور گریمر وضعیت. H. ثروتمند جید تاجر از پین های شل شهرستان که در آن OFILM در حال حاضر می شود اویغوری کارگران آغاز شد و با توجه به نیروی کار انتقال برنامه در سال 2014. این زمانی است که تبلیغات دولتی وافغان از طریق تلویزیون و بلندگو خواست جوان Uighurs به کار در داخلی چین است. مقامات hustled خانواده به کار انتقال دفتر که در آن آنها مجبور به امضای قرارداد تحت تهدید از زمین های مصادره و زندان محکوم شد.

H. تنها با شناسایی اولیه از آخرین نام از ترس از قصاص نگران بود. دولت نه تنها احیای کار برنامه بلکه خفقان را در دین است. آشنایان از بین رفت: مسلمانان مؤمن و معلمان زبان مردان با ریش زنان با روسری.

نسبت به پایان 2015, وقتی H. استقبال او 72 ساله همسایه در خیابان های پشت سر هم به اشک.

‘œThey در زمان فرزند من به داخلی چین به کار’� او گفت:.

ماه بعد حسين و خانواده اش فرار چین است.

Zharqynbek Otan, یک چینی متولد قومی قزاقستان گفت که پس از او منتشر شد از یک اردوگاه در سال 2018 همسایه ها در خانه خود را ایجاد کرد و همچنین به او گفت که پسران و دختران خود را مجبور به امضای قرارداد برای 6 ماه تا پنج سال به کار در کارخانه ها در نزدیکی شانگهای. اگر آنها فرار از کارخانه, آنها هشدار داده, آنها می توان مستقیم به اردوگاه های اقامت اجباری.

Nurlan Kokteubai یک قومی قزاقستان گفت: در طول زمان خود را در یک اردوگاه و یک کادر به او گفت که انتخاب جوان قوی مردم به کار در درون کارخانه های چینی نیاز به نیروی کار.

‘œHe به ما گفت که آن افراد در امر به دست آوردن مهارت های فنی و حرفه ای,’� Kokteubai گفت.

نه همه کارگران مشمول محدودیت در OFILM. یک قومی قزاقستان گفت: او برادر ساخته شده قدرت بانک مرکزی چین برای $571.36 یک ماه و نمی کلاس.

اما یکی دیگر گفت: دو تن از پسرعموهای خود را مجبور به رفتن و کار در سرما و شرایط سخت. آنها وعده داده شده بود $428.52 یک ماه اما پرداخت تنها $42.85. اگر آنها می خواستند به ترک چهار Uighurs که شکایت کرده بودند بازداشت شده در اردوگاه پس از بازگشت به سین کیانگ ترساندن دیگران است.

Uighurs و قزاق ها در تبعید می گویند این احتمال وجود دارد کسانی که مشغول به کار در داخلی چین هنوز هم بهتر از کسانی که در اردوگاه ها و یا کارخانه ها در سین کیانگ و این که در گذشته برخی رفته بود به طور داوطلبانه برای به دست آوردن پول است. سابق کارگران در جیانگشی Lianchuang الکترونیک, لنز ساز در نانچانگ گفت: در ارتباط با فشار 300 یا بیشتر Uighurs وجود دارد رایگان را وارد کنید و یا ترک ترکیب خود و اگر چه بسیاری از زندگی در خوابگاه در داخل محوطه کارخانه. او و فعلی کارگران گفت: آنها خوشحال بودند خود را با شرایط کاری خود و حقوق و دستمزد حدود 5000 RMB ($714.20) یک ماه و معلمان و کلاس های ماندارین در شب.

اما زمانی که ارائه یک لیست از سوالات در اویغوری در مورد کار نقل و انتقال سابق جیانگشی Lianchuang کارگر شروع به نگاه بسیار عصبی است. از او پرسید: برای لیست و سپس آن را بر روی آتش با یک فندک و کاهش آن در یک زیرسیگاری.

‘œIf حزب کمونیست این را می شنود و سپس’� ‘” او زدم مچ دست خود را با هم به تقلید از مشکوک بودن دستبند. ‘œIt بسیار بد است.’�

___

آسوشیتد پرس نویسنده اریکا Kinetz کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de