جورج فلوید مرگ یک تراژدی آمریکایی با جهانی پژواک

لندن-هنگامی که مردان سیاه مرده در دست پلیس آمریکا در سال های اخیر, اخبار بین المللی ساخته شده سرفصل. نام جورج فلوید جهانی رسیده است خیابان.

پس از مرگ او در حالی که در بازداشت توسط پلیس مینیاپولیس هفته گذشته فلوید چهره نقاشی شده بر روی دیوار از نایروبی, کنیا به ادلب سوریه. نام او شده است امضا در پیراهن از فوتبال حرفه ای بازیکنان و شعار جمعیت از لندن به شهر کیپ تاون به تل آویو به سیدنی.

                                                                                                                                                                                                                       

فوران خشم و حمایت نشان دهنده قدرت و رسیدن به ایالات متحده آمریکا کشوری که بهترین و بدترین جنبه مجذوب جهان است. آن را نیز نشان می دهد که عمیق نژادی و نابرابری هستند و نه فقط آمریکا پدیده است.

‘œThis اتفاق افتاده در ایالات متحده, اما آن اتفاق می افتد در فرانسه اتفاق می افتد در همه جا’� گفت: خاویر Dintimille که با حضور هزاران نفر قوی پاریس در اعتراض به نشان دادن همبستگی با ایالات متحده تظاهرات و خشم بیش از یک مرگ نزدیک به خانه.

پاریس تظاهرکنندگان اعلام کرد ‘œWe همه جورج فلوید,’� بلکه استناد به نام آدما ترائوره 24 ساله فرانسوی از مالی مبدا که در بازداشت پلیس در سال 2016. شرایطی که هنوز تحت بررسی توسط عدالت مقامات.

جهان استفاده می شود به تماشای آمریکایی داستان در تلویزیون و صفحه نمایش فیلم و شیفته یک کشور تاسیس در اصول برابری و آزادی اما زخمی توسط یک شکنجه نژادی تاریخچه برده داری و تبعیض نژادی است. بازدید از خارج از کشور تصاویر, آمریکا از خشونت های نژادی و اختلافات می تواند گاهی اوقات به نظر می رسد بخشی از منحصر به فرد آمریکا ضعف.

                                                                                                                                                                                                                       

نه این زمان. هنگامی که مردم در سراسر جهان تماشا فلوید تلاش برای نفس به عنوان یک افسر پلیس به زانو در گردن خود, بسیاری از را دیدم بازتاب خشونت و بی عدالتی در خود شهرستانها و شهرهای کوچک. آنها شنیده پژواک تجربیات خود را و یا کسانی که از اعضای خانواده و همسایگان و یا دوستان است.

‘œThe همان چیزی است که اتفاق می افتد در اینجا. متفاوت است,’� گفت: Isaak Kabenge که پیوست بیش از 1000 نفر دیگر در تظاهرات در سوئد پایتخت استکهلم. ‘œI رو متوقف کرده (پلیس) دو هفته پیش. آن اتفاق می افتد تمام وقت.’�

در لندن هزاران نفر از مردم شعار می دادند ‘œSay خود را به نام جورج فلوید!’� به عنوان آنها در راهپیمایی را از طریق شهرستان. اما آنها همچنین به استناد نام از نزدیک از جمله استفان لارنس 18 ساله, سیاه لندن چاقو به مرگ در سال 1993 به عنوان او منتظر یک اتوبوس. یک bungled تحقیقات پلیس باعث یک تحقیق که به این نتیجه رسیدند که نیروی پلیس لندن شد ‘œinstitutionally نژادپرست است.’�

در لندن به دنیا آمد ‘œStar جنگ’� بازیگر John Boyega بود که 1 سال از زمانی که استفان لارنس درگذشت مرتبط لارنس فلوید و دیگر سیاه, قربانیان خشونت در یک سخنرانی پرشور به جمعیت.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œBlack زندگی همیشه اهمیت,’� Boyega, گفت:. ‘œWe همواره مهم بوده است. ما همیشه به معنای چیزی.’�

بیش از 160 نفر در بریتانیا فوت کرده اند در حالی که در بازداشت پلیس در دهه گذشته و آمار و ارقام نشان می دهد که مردم دو بار به عنوان به احتمال زیاد به عنوان سفید مردم به مرگ در چنین شرایطی است.

در حومه شهر لندن از کریدن صدها نفر از معترضان جمع شده بودند در این هفته -ایستاده مورد نیاز coronavirus اجتماعی فاصله 2 متر (6½ پا) را از هم جدا و در زمان زانو در حافظه هر دو فلوید و از Olaseni Lewis. محلی کرد در سال 2010 در حالی که مهار توسط پلیس در یک بیمارستان روانی.

لوئیس’ مادر, Ajibola Lewis, مبارزات انتخاباتی است به سخت تر کردن قوانین استفاده از محدودیت توسط پلیس. او گفت که او نمی تواند تحمل به تماشای کثیرالانتشار فیلم فلوید مرگ است.

‘œMany دیگر خانواده های ما را شنیده عزیزان ما می گویند: “من نمی توانم نفس بکشم”� او به بی بی سی گفت. ‘œPeople فکر می کنم آن را فقط اتفاق می افتد در امریکا است. آن را نمی. آن را در اینجا اتفاق می افتد.’�

فلوید مرگ یکی دیگر از تکان دهنده به نوبه خود برای یک تکنولوژی سوخت در دنیا بی قراری با بیماری کروناویروس مستندات و بیکاری گسترده.

سرعت در رسانه های اجتماعی کمک کرد فلوید لحظات پایانی در مینیاپولیس در سراسر جهان گسترش و تقویت شوک و اندوه و خشم آنها را برانگیخته.

فلوید مرگ نیز کاهش یافته و به یک جرقه به شهرستانها در حال حاضر در حال سوختن از coronavirus بیماری همه گیر. در بسیاری از کشورها مستندات تحمیل شده به سرعت گسترش ویروس محدود افراد جوان در داخل خانه برای هفته ها. خود را مقید کردن انرژی آزاد شده به خیابان ها عنوان متنوع جوانی جمعیت اعتراض فلوید را درمان اغلب در سرپیچی از ممنوعیت تجمع جرم.

در بسیاری از مکان ها به معترضان سعی در عمل اجتماعی فاصله اما تلاش اغلب سقوط از هم جدا در حرارت لحظه ای. برخی از تظاهرکنندگان عینک ماسک صورت برای محافظت در برابر ویروس – عملی بهداشت اندازه گیری تند و تلخ ساخته شده توسط علاوه بر این از فلوید در حال مرگ عبارت ‘œI نمی توانم نفس بکشم’� نوشته شده در جلو.

ویروس جدید ارسال کرده است اقتصاد در سراسر جهان به nosedives پرتاب میلیون ها نفر از کار. آن را نیز در معرض نابرابری اجتماعی هر دو در ایالات متحده – که در آن شهرستانها با بزرگ سیاه و سفید جمعیت شده اند در میان سخت ترین ضربه – و در جای دیگر.

در بریتانیا, سیاه و اقلیت های قومی مردم هستند بیشتر در معرض خطر مرگ با COVID-19 و نیز وضع نامتناسب تعداد جریمه و بازداشت برای شکستن قفل قوانین با توجه به آمار رسمی.

در لندن برخی از تظاهرکنندگان به نام به نام حلقه Mujinga یک بلیط راه آهن-فروشنده که درگذشت coronavirus در آوریل سال پس از او قومی توسط یک مرد ادعا به COVID-19. پلیس گفت که آنها هیچ مدرکی برای حمایت از اتهامات در مرگ او.

بیش از هزاران طرح را به خیابان از شهرستانها در سراسر جهان در این آخر هفته عزاداری یک مرد که مرگ آنها امید را دائم تغییر دهید و به دنبال ایالات متحده به عنوان الهام بخش و هشدار دهنده است.

‘œHere من فکر می کنم آن را سیستماتیک و ما نیاز به شروع به انجام کاری شروع از کوچک به تغییر’� گفت: نوازنده Jayda Makwana که پیوست هزاران نفر دیگر در یک تظاهرات در لندن هاید پارک است. œI فکر می کنم انگلستان می یاد خیلی از ایالات متحده, چون ما نمی خواهیم آن را برای رسیدن به نقطه ای که آن را در ایالات متحده’�

__

آنجلا چارلتون در پاریس, دیوید Keyton در استکهلم و ارتباط مطبوعات و خبرنگاران در سراسر جهان کمک کرده به این داستان.

___

به دنبال بیشتر AP داستان در جورج فلوید اعتراضات و واکنش در https://apnews.com/GeorgeFloyd

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de