شما فقط نمی توانید این واقعیت را نادیده بگیرید که وقتی به جستجوی آنلاین برای تکالیف و پروژه های خود فکر می کنید ، اولین نامی که به ذهن شما خطور می کند گوگل است. با این حال ، وقتی صحبت از تحقیقات آکادمیک است ، موتور جستجوی گوگل همانطور که در بیشتر موارد انجام می دهد ، در خدمت هدف نیست. نتایج جستجوی آن بعضی اوقات کامل نیست. این بدان معنا نیست که دانش آموزانی که سعی در جمع آوری داده های دانشگاهی به صورت آنلاین دارند ، پایان جهان است. به غیر از گوگل ، تعدادی موتور جستجوگر نیز وجود دارند که به خصوص با هدف تحقیقات دانشگاهی طراحی شده اند. آنها می توانند به شما کمک کنند بدون داشتن صفحات بی ربط یا کم کیفیت ، به اطلاعات مربوطه دست پیدا کنید.

در زیر لیستی از برخی از بهترین موتورهای جستجو دانشگاهی وجود دارد که به شما کمک می کنند مواد تحقیقاتی مورد نظر خود را به سرعت و به راحتی و بدون ایجاد کیفیت در دست بگیرید.

اطلاعات علمی

اطلاعات آکادمیک حاوی یک فهرست عمیق از مفیدترین پیوندها و منابع درون یک موضوع خاص است. شما می توانید از طریق این وب سایت مرور کنید تا لیستی از وب سایت های مفید دانشگاهی را برای تحقیق دریافت کنید. این سایت همچنین مدارک آنلاین ، دوره های آنلاین و اطلاعات یادگیری از راه دور را از مجموعه مدارس معتبر آنلاین ارائه می دهد.

آموزش iSeek

iSeek به راحتی یکی از بهترین و پرکاربردترین موتورهای جستجو برای تحقیقات دانشگاهی در اینترنت است. این برنامه به خصوص در ذهن دانش آموزان ، معلمان و دانشمندان طراحی شده است. این موتور جستجو فقط نتایج معتبر و مرتبط را نشان می دهد که در نهایت باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و شما را قادر می سازد کار خود را به سرعت انجام دهید. با iSeek می توانید منابع ایمن ، معتبر ، هوشمند و صرفه جویی در زمان را بیابید.

LRC مجازی

LRC مجازی یا مرکز منابع یادگیری مجازی به شما امکان می دهد سایتهای آموزشی با اطلاعات باکیفیت را گشت و گذار کنید . این سایت هزاران وب سایت اطلاعات دانشگاهی را فهرست بندی کرده است. از این گذشته ، با جستجوی Google دلخواه ، می توانید نتایج تصفیه تری بگیرید ، که به شما کمک می کند تحقیقات خود را در زمان کمتری تکمیل کنید. این مرکز توسط معلمان و متخصصان کتابخانه در سراسر جهان برگزار شده است تا منابع بسیار خوبی را برای تکالیف و پروژه های دانشگاهی در اختیار دانشجویان قرار دهد. خلاصه اینکه ، Virtual LRC بهترین مکان برای شروع جستجوی مواد تحقیقاتی است که می تواند در مطالعات شما به شما کمک کند.

بازگرداندن

Refseek یک موتور جستجوی دانشگاهی است که حتی از لحاظ ظاهری ساده تر از Google است. Refseek ادعا نمی کند که نتایج بیشتری از Google ارائه دهد. درعوض ، نتایجی را که به علم ، دانشگاه و تحقیقات مرتبط نیست ، حذف می کند. بهترین چیز در مورد Refseek این است که شما می توانید بدون ایجاد حواس پرتی توسط لینک های حمایت شده ، اطلاعات مربوط به موضوع خود را جستجو کنید. با یک بانک اطلاعاتی بیش از یک میلیارد سند ، صفحات وب ، کتاب ها ، مجلات ، روزنامه ها ، دانشنامه های آنلاین و مقالات ، Refseek نهایی شماست. همراه برای تحقیقات دانشگاهی.

google scholar فارسی

همانطور که از این نام پیداست ، Google Scholar یک موتور جستجوی آکادمیک از خانه گوگل است. به خصوص برای جستجوی ادبیات علمی طراحی شده است ، به شما کمک می کند تا اطلاعات مربوط به دنیای تحقیقات علمی را پیدا کنید. با استفاده از Google Scholar ، می توانید منابع بسیاری از جمله کتاب ، پایان نامه ، مقاله و چکیده از ناشران مختلف دانشگاهی ، انجمن های حرفه ای ، دانشگاه ها و وب سایت های دیگر را کشف کنید. در ماه مه سال 2014 ، محققان شخص ثالث تخمین زدند که پایگاه داده Google Scholar تقریباً 160 میلیون سند دارد.

جستجوی علمی مایکروسافت

Microsoft Academic Search یک موتور جستجوی عالی از غول نرم افزاری مایکروسافت است. این امکان را به شما می دهد تا بیش از 38 میلیون نشریه را کاوش کنید. یکی از بهترین ویژگی های این موتور جستجوگر این است که روند ، نمودارها و نقشه ها را برای تحقیقات دانشگاهی شما فراهم می کند. این شرکت حاوی بیش از 40 میلیون انتشارات و 20 میلیون نویسنده است.

نتیجه

اگر می خواهید کار شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد ، پس حتما باید اطلاعات را از منابع اصیل و معتبر جمع آوری کنید. منابعی که در بالا به آنها اشاره شد می توانند در قدرتمندترین تحقیقات شما به شما کمک کنند. درنهایت ، آنها را قادر خواهید ساخت تا پروژه ها و تکالیف با کیفیت را ارائه دهید.