نیمی از جهان سواحل شنی در معرض خطر از تغییر آب و هوا

برلین — دانشمندان می گویند که نیمی از جهان را در سواحل شنی می تواند ناپدید می شوند تا پایان این قرن اگر با تغییر آب و هوا همچنان بدون کنترل.

محققان در اتحادیه اروپا مشترک مرکز تحقیقات در Ispra ایتالیا با استفاده از تصاویر ماهواره ای برای پیگیری راه سواحل را تغییر بیش از 30 سال گذشته و شبیه سازی شده چگونه گرمایش جهانی ممکن است آنها را تحت تاثیر قرار در آینده است.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œWhat پیدا کنیم این است که در پایان قرن حدود نیمی از سواحل در جهان را تجربه فرسایش است که بیش از 100 متر” گفت: Michalis Vousdoukas. “این احتمال وجود دارد که آنها را از دست داد.’�

مطالعه منتشر شده در روز دوشنبه در مجله Nature Climate Change نشان داد که تا چه حد است که سواحل در معرض خطر هستند بستگی دارد که چه مقدار متوسط درجه حرارت جهانی افزایش تا سال 2100. بیشتر حرارت را افزایش می دهد به این معنی است که افزایش سطح دریا و بیشتر طوفان خشونت آمیز در برخی از مناطق باعث سواحل بیشتر به نابودی در زیر امواج.

‘œThe پیش بینی تغییرات خط ساحلی خواهد تاثیر قابل ملاحظه ای شکل جهان خط ساحلی” بیش از یک سوم از آن است که ساحل شنی نویسندگان نوشت.

سواحل با ارزش هستند برای تفریح و گردشگری و حیات وحش, در حالی که همچنین ارائه یک مانع طبیعی است که محافظت از جوامع ساحلی از امواج و طوفان.

                                                                                                                                                                                                                       

بسیاری از مناطق ساحلی از جمله سواحل در حال حاضر به شدت تحت تاثیر فعالیت های انسانی مانند ساحل دریا ساخت و ساز داخلی و سدها که کاهش میزان گل و لای و جریان را به اقیانوس ها که بسیار مهم است برای ساحل بازیابی.

برخی از کشورها خواهد بود و بیشتر تحت تاثیر قرار از دیگران محققان گفتند. گامبیا و گینه بیسائو در غرب آفریقا می تواند از دست دادن بیش از 60 درصد از سواحل در حالی که پیش بینی ها برای عراق, پاکستان, جزیره جرزی در کانال انگلیسی و اقیانوس آرام جزیره پالائو به طور مشابه به وخیم.

استرالیا خواهد بود سخت ترین ضربه از نظر مجموع ساحل, خط ساحلی, از دست داده, با بیش از 12 ، 000 کیلومتر (7,500 مایل) در خطر است. ایالات متحده آمریکا, کانادا, مکزیک, چین, ایران, آرژانتین و شیلی نیز از دست دادن هزاران کیلومتر (کیلومتر) از ساحل, با توجه به مطالعه است.

آندرس Payo یک کارشناس ساحلی خطرات و انعطاف پذیری در انگلیسی زمین شناسی گفت که در حالی که در این مطالعه روش صدا ادعای خود باید با احتیاط رفتار شود.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œThere هستند بسیاری از مفروضات و گویی است که می تواند تغییر نتیجه تجزیه و تحلیل کمی و کيفی,’� گفت Payo که نبودم درگیر در مطالعه است.

اما Vousdoukas گفت: میزان از دست دادن تخمین زده شده توسط تیم او در واقع “کمی محافظه کار’� و می تواند بالاتر باشد.

این گروه در نظر گرفته شود دو نوع گرم شدن حالات – یکی که در آن متوسط درجه حرارت جهانی افزایش 2.4 درجه سانتیگراد تا پایان قرن و دیگری که پیش بینی افزایش دو بار به عنوان بالا. پاریس آب و هوا توافقنامه بلند پروازانه ترین هدف از دربندی گرم در 1.5 C نیست در نظر گرفته شود چرا که دانشمندان در نظر گرفتن آن بعید به دست آورد Vousdoukas گفت.

نویسندگان این مطالعه محاسبه شده است که تا 40 درصد از خط ساحلی عقب نشینی می تواند مانع کاهش انتشار گازهای گلخانه ای که در حال رانندگی تغییر آب و هوا, اما گفت که بزرگ و رو به رشد جمعیت زندگی در کنار ساحل نیز نیاز به محافظت از طریق اقدامات دیگر.

با استناد به مثال هلند که تا به مبارزه دریا برای قرن ها و حتی اصلاح قابل توجهی در مناطق کم ارتفاع زمین و نویسندگان گفت: “œpast تجربه نشان داده که موثر سایت خاص ساحلی برنامه ریزی می تواند در کاهش فرسایش ساحل در نهایت منجر به ثبات خط ساحلی است.’�

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>