آیکون از دهه 1960 جنبش حقوق مدنی صدای خوشبینی محتاطانه

CINCINNATI — باب موسی می گوید: امریکا در ‘œa گردش لحظه” به صورت نژادی و تغییر به طور بالقوه به عنوان تبدیل به دوران جنگ و به عنوان دهه 1960 جنبش حقوق مدنی است که به او کمک شود.

‘œWhat ما در حال تجربه در حال حاضر به عنوان یک ملت اتفاق تنها یک بار در تاریخ ما’� گفت موسی های اصلی سازمان از سال 1964 ‘œFreedom تابستان’� پروژه در می سی سی پی. ‘œThese هستند لحظاتی که کل ملت است گردش و آن را کاملا مطمئن شوید که راه آن را به تلو تلو خوردن.’�

                                                                                                                                                                                                                       

موسی در حال حاضر 85 و هنوز فعال با جبر پروژه او تاسیس شد و در میان بسیاری از مردم, سیاه و سفید که در معرض خطر زندان زمان ضرب و جرح و حتی قتل در جنگ علیه تبعیض نژادی و برای حق رای در جنوب. آسوشیتد پرس خبرنگاران خواسته برخی از رهبران افکار خود را در جریان تظاهرات در سراسر این کشور برانگیخته توسط پلیس آمیز به راه انداختند. در مینیاپولیس و آتلانتا.

‘œWe باید نوع طوفان کامل,’� گفت: برگرد., Jesse L. Jackson, نزدیکان خاکسپاری دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور و رهبر شیکاگو رنگین کمان فشار ائتلاف, یک سازمان است که مبارزه برای تغییر اجتماعی. ‘œYou کردم COVID-19 شما رو ‘کد آبی’ – خشونت پلیس – شما باید فقر و شما مغلوب ساختن پیشی جستن.’�

مطالعات نشان می دهد که مردم رنج می برد به طور نامتناسبی از coronavirus و در نتیجه رکود اقتصادی و در دست پلیس و نظرسنجی ها نشان می دهد بسیاری از آنها مخالف رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جمهوری خواه است. جکسون اشاره کرد هر چند آن را فقط سیاه و سفید مردم به خیابان ها در اعداد بزرگ است.

‘œThey شده اند بیشتر گسترده تر و رنگین کمان و بیشتر جهانی,’� گفت: Jackson, 78.

بابی Seale, 83 که شرکت تاسیس حزب پلنگ سیاه و سفید با اواخر Huey نیوتن در سال 1966 گفت: او امروز تظاهرات ‘œfantastic’� برای نقشه کشی صدها هزار نفر از مردم بسیار بیشتر از اعداد است که او می تواند باید در روز خود را.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œI آن را دوست دارم’� Seale گفت: از اوکلند صفحه اصلی.

اندرو جوان پادشاه ستوان شگفتی در هر دو اندازه و خودانگیختگی از تظاهرات. سابق دموکرات کنگره آتلانتا شهردار و سازمان ملل متحد سفیر به یاد می آورد فعالان صرف سه ماه به سازماندهی برای یک سال 1963 بیرمنگام آلاباما, کمپین است که در آن پادشاه و دیگر معترضان زندانی شده است. او گفت: تنها کسری از 500 تظاهرکنندگان در پی نشان داد.

‘œOur بسیج بود بی اهمیت,’� گفت: جوان 88 توضیح داد که شاه نامه ای از زندان و اقتصادی تحریم ثابت قدرتمند تر است.

جیمز مردیت که نوبت 87 پنج شنبه دیده است خود را در یک ماموریت مادام العمر از خدا برای سرنگونی سفید برتری. او گفت: از خانه خود را در جکسون می سی سی پی است که آن را نشانه ای از خدا که یک دختر جوان فیلم برداری جورج فلوید مرگ در دست پلیس مینیاپولیس. مردیت می گوید که نوع شواهد بصری خواستار توجه به ادامه خشونت علیه مردم سیاه و سفید.

‘œEvery زمان به نظر می رسد مانند آن را برای رفتن به بیش همان چیزی است که اتفاق می افتد در حال حاضر برای 500 سال اتفاق می افتد و بیش,’� گفت: مردیت شد که اولین آمریکایی آفریقایی تبار به ثبت نام در دانشگاه می سی سی پی در سال 1962 در بحبوحه تظاهرات خشونت آمیز با مردم است. او جان سالم به ضرب گلوله توسط یک مرد سفید پوست در سال 1966 در حالی که در یک œmarch در برابر ترس است.’�

St. Louis فعال پرسی سبز که به توجه ملی در سال 1964 برای پوسته پوسته شدن دروازه طاق در اعتراض به محرومیت از سیاه پوستان از قراردادهای فدرال و شغل به عنوان قوس که ساخته شده بود گفت: 1960s تظاهرات بود و اهداف روشن.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œThis است واکنشی هر چند’� گفت: سبز, 84 ساله و جانباز فعال حقوق مدنی. ‘œWhat ما در آن زمان فعال شد. به طوری که آنها در حال رفتن به نگه داشتن این بالا به تغییر دهید.’�

سبز و Seale گفت: فعالان سیاسی باید با استفاده از انرژی از چند نژادی, قومی ائتلاف رو به رشد در خیابان ها برای ثبت نام رای دهندگان جدید برای پایدار سیاسی را تغییر دهید.

جکسون پیشنهاد تظاهرکنندگان باید گسترش تمرکز خود را فراتر از نیاز برای پلیس اصلاحات.

‘œNow من نگرانی وجود دارد که پلیس موضوع اپیدرم پوست لایه از ما بحران’� جکسون گفت. ‘œRacism است استخوان عمیق; آن را فقط به پلیس.’�

حتی Seale بود که به اتهام توطئه و تحریک شورش در پی 198 دموکراتیک ملی کنوانسیون در شیکاگو گفت: “œThey باید برای حفظ آن صلح آمیز است. من باور نمی کنم در شورش.”

سابق دموکراتیک پلیس آمریکا فرد هریس, 89, آخرین عضو بازمانده از سال 1968 Kerner کمیسیون یک پنل است که به بررسی شهری شورش از زمان گفت: او ‘œas عصبانی به این معترضان� به دلیل نژادپرستی و نابرابری و فقر همچنان ادامه دارد این همه سال بعد. او هشدار داد که خشونت منجر به سرکوب بیشتر.

‘œI امیدوار هستم هر چند” هریس که سفید است گفت: از Corrales, New Mexico, صفحه اصلی.

جکسون و جوان هستند.

‘œThere رفتن به یک اجماع جدید در حال ظهور در مورد چگونه به حفظ نظم و قانون در یک جامعه متمدن,’� جوان گفت. “من فکر می کنم ما فقط شروع. من فکر نمی کنم کسی تا به یک مفهوم چگونه تغییر این است که رفتن را به شما معرفی.’�

موسی محتاط باقی می ماند. امریکا ‘œlurched’� به جلو نژادی و سپس کاهش یافته است قبل از. دوران جنگ رهایی و بازسازی راه داد به Jim Crow تبعیض نژادی در جنوب. پادشاه جنبش عدم خشونت و نژادی پیشرفت آهسته در میان سفید واکنش بیش از سال 1967 شهری شورش و پس از شورش شاه را در سال 1968 ترور شد.

اما موسی نیز فکر می کند تصویری از فلوید در حال مرگ به آرامی تحت یک افسر پلیس را به زانو سوزان تصویر برای ملت است.

‘œUntil شما می توانید آمد تا از تحت فشار در اعماق دریا شما را درک نمی کنند ‘ایست! من شده است در دریای عمیق” او گفت: از هالیوود ، ‘œSome آمریکایی ها شوکه شده بودند به نظر می رسد به من به کشف آنها تا به حال واقع شده است شنا در این دریای عمیق و درک نمی کنند آن را.’�

___

Contreras گزارش از ریو رانچو, New Mexico. آسوشیتد پرس نویسندگان Sudhin Thanawala در آتلانتا و امیلی Wagster Pettus در Jackson, می سی سی پی کمک کرده است.

___

به دنبال نویسندگان در twitter.com/russcontreras, twitter.com/dansewell twitter.com/EWagsterPettus و https://twitter.com/sudhinT.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net