در بلژیک شهر, بناهای تاریخی, افشای یک مشکل استعماری میراث

هلی بلژیک — برای یک زمان چند نفر در بلژیک در شهر هلی پرداخت توجه زیادی به بناهای تاریخی. آنها فقط وسایل در یک پارک محلی در مراسم تجلیل از مردان بزرگ از گذشته است.

اما این بسیار متفاوت هستند فردا و دیروز قهرمانان می تواند امروز نژادپرستانه خائنانی.

                                                                                                                                                                                                                       

و پس از آن بود که سه هفته پیش در یک مجسمه نیم تنه از لئوپولد دوم پادشاه بلژیک است که مسئول مرگ میلیون ها کنگو شد spattered در قرمز رنگ با برچسب ‘œMurderer,’� و بعد زدم پایه آن.

در نزدیکی یک کم رنگ و ماسه سنگ مجسمه به طور رسمی شناخته شده به عنوان ‘œMonument به استعمار پیشگامان’� ایستاده بود برای سال 93. آن را به تصویر می کشد برهنه کنگو پسر بچه با ارائه یک کاسه میوه در قدردانی به سرهنگ ژنرال بارون آلفونس Jacques de Dixmude یک سرباز بلژیکی متهم به جنایات در آفریقا است.

این آثار و دیگران در سراسر اروپا در حال آمدن تحت بررسی به عنوان قبل از هرگز دیگر جمعی نقطه کور در وجدان اخلاقی ، تظاهرات گسترده در جهان است که پس از مرگ جورج فلوید یک مرد سیاه پوست کشته شده در ماه گذشته توسط مینیاپولیس پلیس در حال تمرکز توجه در اروپا گذشته استعماری و نژاد پرستی از زمان حال است.

اریک Baranyanka یک 60 ساله نوازنده که به هلی به عنوان یک پناهنده از بلژیک آفریقایی مستعمره بروندی که 3 بود گفت: او همیشه در بر داشت مجسمه ژاک œhumiliating.’�

                                                                                                                                                                                                                       

‘œI تا به حال این افتخار بودن که من بود. آن را در تضاد کامل با آن مجسمه’� او گفت:.

اما هلی شهردار مارک Snoeck به نظر می رسد نماینده بیشتر از خود شهروندان. او گفت که او ‘œnever واقعا متوجه’� آثار تا ضد استعماری گروه مطرح آگاهی از آنها از ده ها سال پیش در این شهر از 40,000 نفر حدود 15 کیلومتر (10 مایل) در جنوب بروکسل.

‘œI هستم بخشی از یک نسل قدیمی تر و من شنیده ام قیمتی کمی طول مطالعات من در مورد استعمار کنگو رایگان و دولت کنگو بلژیک,’� گفت: 66 سال Snoeck با اشاره به او آموخته بود در مورد چگونه اروپایی ها به ارمغان آورد تمدن و نه استثمار و مرگ به قلب آفریقا.

مجسمه لئوپولد که حاکم بود از سال 1865 تا سال 1909 شده اند مخدوش در یک و نیم دوجین شهرستانها از جمله آنتورپ, که در آن یک سوخته بود و باید حذف میشد برای تعمیرات. معلوم نیست اگر آن را هرگز دوباره.

اما لئوپولد است که به سختی تنها تمرکز. Snoeck آن را در بر داشت قابل توجه است که معترضان را هدف قرار نمی مجسمه ژاک که او به نام ‘œpossibly حتی بدتر است.’�

                                                                                                                                                                                                                       

شهردار گفت: مجسمه محلی شناخته شده به عنوان ‘œThe سفید سیاه پوست,’� به دلیل رنگ از ماسه سنگ به تصویر می کشد کنگو جوانان ارائه میوه به استعمار دوران بلژیک که چشم پوشی و یا مسئول قتل و تجاوز و نقص عضو کارگران در کنگو رایگان دولت است.

Baranyanka بود با عشق مطرح شده توسط یک خانواده فاستر در هاله و گفت: او هرگز تجربه تعصب تا پس از او تا به حال شده است در بلژیک برای حدود یک دهه است.

او 98 ساله به مادر خوانده اما Monsaert به یاد می آورد دیگران در شهر درخواست خود را اگر او واقعا رفتن به در سیاه و سفید با جوانان در دهه 1960: ‘œI گفت:” چرا که نه, آن است که یک کودک بعد از همه.”�

اما در مدرسه Baranyanka پیدا کردن چگونه احساس دیگران در مورد مسابقه.

یک معلم ریخت نمک بر روی سر خود را, او به یاد می آورد گفت: این امر آن را سفیدتر. زمانی که او می خواست در مدرسه بازی از قرن 17 افسانه ‘œPuss در چکمه,’� او رد شد نقش یک معلم او را به گفتن: ‘œMr. Baranyanka در آن روزها وجود نداشت سیاه پوستان در اروپا است.’�

او شمارش خود را خوش شانس به حال یک دایره از دوستان نزدیک که زنده می ماند تا به امروز. به عنوان یک نوجوان او اغلب با صحبت کردن با آنها در مورد آثار خود را سیاه ریشه و لئوپولد میراث.

‘œThey درک و آنها سپاسگزار من توضیح داد که آن را’� او گفت:.

در روز سه شنبه کنگو جشن 60 سال از استقلال از بلژیک. شهر گنت را حذف مجسمه لئوپولد به مناسبت سالگرد و شاید شفا گام رو به جلو است.

ایونیس Yahuma یک رهبر محلی از یک گروه به نام بلژیک جوانان در برابر نژاد پرستی و جوانان بخش از حزب دموکرات مسیحی می داند در مورد بلژیک تاریخچه مشکل.

‘œMany مردم نمی دانند که داستان به دلیل آن است که نمی شود گفت. به نحوی که می دانند ‘اجازه دهید بحث در مورد این به دلیل آن است که ترسناک تاریخ”� گفت Yahuma که کنگو ریشه. ‘œIt است که در حال حاضر که ما در این بحث است که مردم شروع به نگاه کردن به این.’�

روح این بار متفاوت است, او گفت:.

“مردم سیاه و سفید استفاده می شود کمتر آوازی. آنها احساس درد اما آنها نمی بحث در مورد آن. در حال حاضر جوانان بسیار صریح و ما به نظر ما,’� Yahuma اضافه شده است.

تاریخچه معلمان مانند 24 سال Andries Devogel در حال تلاش برای بر انگیختن درس خود را با زمینه های استعمار.

‘œWithin دهه های آینده در انتظار آنها خواهد شد ما به استرس تاثیر استعمار در جریان روز جامعه است که استعمار و نژادپرستی به طور جدایی ناپذیری مرتبط,’� Devogel گفت. ‘œIs معاصر نژادپرستی نه نتیجه استعماری چشم انداز? چگونه می تواند شما را بهره برداری مردم اگر شما خود را متقاعد دوم-کلاس وضعیت?’�

دوران استعمار آورده ثروت به بلژیک و شهر هلی بهره مند ساخت راه آهن حیاط آورده است که شغل. مادری پسر فرانتس Colruyt شروع یک کسب و کار است که به سوپر مارکت غول Colruyt گروه با 30,000 کارکنان – یکی از آنها Baranyanka را پدر خوانده.

هلی فرار از خشونت دیده در شهرهای دیگر از تظاهرات و مقامات را به جای تمرکز بر آن گوتیک, کلیسا, کلیسای سنت مارتین نیز معروف آن زمینه از bluebells و Geuze آبجو.

Baranyanka که به زودی به مرحله یک نمایش موزیکال از زندگی خود را به نام ” œDe Zwette,’œ – ‘�سیاه یکی,’� بازگشت به تازگی به پارک و بناهای تاریخی.

با وجود خصومت و تحقیر او احساس به عنوان یک جوان او را در نظر نمی تخریب آنها به عنوان راه رفتن است.

‘œVandalism تولید هیچ چیز شاید تنها اثر مخالف است. و شما می بینید که ناگهان چنین نژادپرستی موج دوباره’� او گفت:. ‘œIt نژاد قطبش دوباره. این چیزی که از ما در برابر آنها.”�

Devogel معلم می گوید: این وظیفه آموزش و پرورش ‘œto اجازه دهید بچه ها در تماس با تاریخ است.’�

“در غیر این صورت باقی خواهد ماند و مس نیم تنه بدون, معنی,’� او گفت: لئوپولد دوم بنای تاریخی است. ‘œAnd شما هرگز متوجه خواهد شد که چرا برای همه این افراد آن است که عمیقا توهین آمیز است.’�