در سومالی coronavirus می رود از افسانه به کابوس

موگادیشو سومالی — در ابتدا coronavirus بود فقط یک افسانه و یک شایعه در امتداد خطوط گرد و خاکی از آوارگان’ اردوگاه که حبیبه علی تماس خانه.

به نظر می رسید خارق العاده: یک بیماری فراگیر در جهان فراتر از سومالی مرزهای خود با کشتن هزاران نفر از مردم و ارسال برخی از ثروتمندترین کشورها به وحشت.

                                                                                                                                                                                                                       

سپس سومالی اولین ویروس مورد اعلام شد در مارس 16 و یکی از شکننده ترین کشورهای مبهوت و حتی بیشتر. نزدیک به سه دهه از درگیری های افراطی حملات خشکسالی و بیماری و ویرانگر شیوع ملخ گرفته اند وسیع تلفات.

در حال حاضر در معرض میلیون ها نفر از سومالی در حال حاضر تامل یک راه جدید برای مردن.

‘œWe شده اند با غلبه بر فوق العاده ای ترس در مورد بیماری’� علی گفت که او نگران او شش فرزند. ‘œAnd ما حتی اجتناب از دست دادن با مردم است. ما ترس واقعی است و ما درمانده هستند.’�

حتی به عنوان ماسک-پوشیدن سلامت کارگران وارد Sayidka اردوگاه در پایتخت آن موگادیشو برای نشان دادن لایه برداری با صابون و آب برخی از مقامات لرزید. کودکان تقلید ویروس پیشگیری اقدامات خوشحالی پوشش دهان خود را با دست خود.

سومالی رتبه 194th از 195 کشور جهان در دانشگاه جانز هاپکینز جهانی بهداشت در ایران شاخص 2019 به ثمر رساند و صفر در مناطق مختلف از جمله آمادگی اضطراری پاسخ اضطراری, عفونت, شیوه های کنترل و دسترسی به مراقبت های بهداشتی.

                                                                                                                                                                                                                       

این کشور فاقد تجهیزات ضروری برای این نوع از مراقبت های ویژه که COVID-19 بیماران گاهی اوقات نفس نفس نفس به شدت نیاز به وزیر بهداشت Fawsia Abikar آسوشیتدپرس گفت. کمتر از 20 تخت در بخش مراقبت های ويژه در دسترس هستند.

سومالی نیز فاقد قابلیت تست ویروس جدید, معنی, نمونه های خارج از کشور فرستاده شده و نتایج با تاخیر بیش از یک هفته است. قرنطینه چادر ساخته شده اند در اطراف یک پورت در موگادیشو. یکشنبه, تمام پروازهای بین المللی و داخلی به جز اورژانس پزشکی و مواد غذایی حمل و نقل شده اند به حالت تعلیق درآمد.

‘œThis یک بیماری است که غرق پیچیده تر از سیستم مراقبت های بهداشتی از کشورها از ما,’� رئیس جمهور محمد عبداللهي محمد هشدار داد در یک آگاهی عمومی.

یک سوم ویروس مورد تایید شد در روزهای اخیر. فرد آلوده است که یک پیمانکار برای سازمان ملل متحد در به شدت غنی شده ترکیب در فرودگاه بین المللی, که در آن بسیاری از دیپلمات ها و گروه های کمک بر اساس هستند.

                                                                                                                                                                                                                       

سومالی سرنوشت بستگی دارد در بخش دیگری خطرناک تر است قدرت القاعده مرتبط الشباب گروه افراطی که کنترل و یا دارای نوسان در بخش مرکزی و مناطق جنوبی است.

الشباب اغلب حملات در قلب پایتخت با مبارزان انفجار بمب های انتحاری در ایست های بازرسی و یا نفوذ به دفاتر نما به عنوان کارکنان. احتمال عفونت هم وجود داشته باشد در امتداد جاده های اصلی در سومالی که در آن گروه به اجرا در یک سیستم مجبور به پرداخت مالیات.

در حالی که الشباب رهبران به تازگی ملاقات برای بحث در مورد کوروناویروس به عنوان یک احتیاط است و خصمانه به انسانی کارگران در گذشته شرایط اضطراری. تعداد کمی از مردم انتظار هر چیزی حاضر متفاوت است.

‘œLessons از قبلی همه گیر از جمله شیوع وبا در سال 2017 به ما بگویید که آن را بعید است که آنها اجازه خواهد داد که شرکای بشردوستانه دسترسی به مناطقی که نیاز به,’� به سومالی مدیر برای اقدام علیه گرسنگی احمد Khalif گفت: AP. اما ‘œthey اجازه دهید مردم به دنبال مراقبت های بهداشتی (در جای دیگر) زمانی که آنها غرق اعداد بنابراین ما انتظار واکنش مشابه.’�

از دفتر کار خود در برلین که در آن میز رانده شده اند از هم جدا اجتماعی فاصله, Khalif نگرانی همراه چند خط.

به دلیل عدم حاکمیت در طول سال سومالی رونق در شبکه های اجتماعی که در حال حاضر در معرض تهدید است. گرم شخصی پذیرای باید پایان یابد حتی اگر برخی از مردم به اشتباه فکر می کنم در سومالی را داغ آب و هوا خواهد شکست ویروس.

و برخی از 6 میلیون نفر در سومالی در زندگی کثیف شرایط بسیاری از آنها بی خانمان توسط گذشته بلایای طبیعی است. بسیاری از آنها بشدت گرسنه است.

صدها نفر از هزاران نفر چسبیده به وجود در حاشیه موگادیشو خانه های خود را از کارتن و فلز و حتی حلق آویز پارچه ماجرا جانبی توسط سمت. دسترسی به آب است به شدت محدود است.

‘œIt رفتن به فراتر از هر کسی تخیل” Khalif گفت. “گسترده شیوع این بیماری فاجعه بار خواهد بود به مردم که در حال حاضر آسیب پذیر است.’�

این ویروس نمی تبعیض میان غنی و یا فقیر, او گفت:. در جای دیگر در موگادیشو بهتر کردن شهروندان با عجله به سهام تا در صورت ماسک ضد عفونی کننده و دستکش.

‘œDemand بسیار بالا’� Abdulkhadir الهه شعر و موسیقی, یک داروساز گفت: به عنوان قفسه های خالی. ‘�مشکل این است که برخی از مردم در حال خرید و جمع اوری علائم آنها را به فروش در قیمت بالاتر است.’�

جمعیت خریداران مخلوط در شهرستان از 2.5 میلیون نفر از مردم هنوز هم برخی از تکان دادن دست در تبریک.

سلامت سیستم نمایش فشار است. برخی از بیمارستان ها در موگادیشو را تبدیل به دور مردم با تب بالا چندین نفر گفت: AP افزایش نگرانی در مورد امکان ننگ است که کسانی که مبتلا به این ویروس ممکن است به صورت. آنها صحبت کرد و نامش را از نگرانی در مورد که ننگ.

‘œIf تایید چنین شیوه بیشتر می تواند مانع از بیماران از بیرون آمدن و به دنبال توجه پزشکی,’� گفت: دکتر علی حسن داخلی پزشک متخصص.

در سراسر شهر در Sayidka اردوگاه ساکن یوسف ابراهیم فکر بودن ریشه کن دوباره. خشکسالی مجبور او را از خانه سه سال پیش.

‘œAs مردم آواره ما آسیب پذیر هستند,’� او گفت:. ‘œIf این گسترش بیماری بین ما رنج می برند.’�

___

Guled گزارش از نایروبی, کنیا. کارا آنا در ژوهانسبورگ کمک کرده است.

___

دنبال AP پوشش از شیوع ویروس در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de