است وجود دارد یک راه آسان برای ریزوتو? بله در یک لحظه گلدان.

ریزوتو مشهور است به عنوان یک آرامبخش کلاسیک ظرف ایتالیایی. اما شهرت خود را برای داد و بیداد کن و بالا تعمیر و نگهداری مانع بسیاری از آشپز خانه از اقدام به آن در همه, اجازه دهید به تنهایی برای یک شام weeknight. ریزوتو باید به اندازه کافی پر رو اما نه ابکی; آن نیاز مکرر به مدت نیم ساعت; و نیاز به خورده شود و بلافاصله پس از آماده به دلیل آن شروع به سفت دقیقه بعد.

وقتی به من گفت همسایه من مشغول به کار بود در یک risotto recipe, او گفت:, “این چیزی است که هر دو غرق هر پخت و پز نشان می دهد شرکت کننده و یا ارائه آنها را یک پیروزی است.” من نمی توانم به نظر می رسد برای مدیریت زمان شامل تلویزیونی منظم-بنابراین من کلمه خود را برای آن.

                                                                                                                                                                                                                       

به ریزوتو شما نیاز به یک دانه برنج مانند ارباریو (بیشتر به راحتی یافت می شود), carnaroli (اغلب ترجیح داده شده توسط سرآشپزها و به عنوان مراجعه کننده “خاویار برنج”) و یا vialone نانو هر چند اسپانیایی bomba برنج اغلب استفاده می شود برای paella و سوشی برنج نیز می تواند به خوبی کار می کنند. کوتاه دانه برنج به دلیل بالاتر محتوای نشاسته تمایل به جذب کمتر مایع و اجازه می دهد تا به صورت خامه فرنی به فرم. از آنجا که شما می خواهید نشاسته به عنوان آنجا که ممکن است برای creamiest نتیجه شما نمی آبکشی برنج.

پس چگونه یک ریزوتو weeknight زیاده روی با حداقل تلاش است ؟

وارد توانا فوری گلدان. در حالی که سنتی risotto recipe کافی نیاز به دست در زمان پلوپز روش آن است قطبی مخالف است. سرخ کرده و چند مواد تشکیل دهنده برای چند دقیقه نان برنج اضافه کردن مایع مهر و موم و راه رفتن دور.

نه حسابداری برای زمان آن طول می کشد برای ماشین به فشار (که می تواند در هر نقطه از 5 تا 10 دقیقه) ریزوتو هنگامی که مهر و موم شده, طول می کشد 6 دقیقه به طبخ – فقط به اندازه کافی زمان برای ریختن خودتان یک لیوان شراب و هم پرتاب سریع, سالاد برای وعده غذایی که تعادل خود را از کربوهیدرات مصرف با برخی از سبزیجات ترد.

شما پیدا کنید نظرات متفاوت آنلاین و در کتاب بهترین راه برای رویکرد تسریع این روش. برخی ترجیح می دهند به گرم کردن خود براث قبل از اضافه کردن آن به برنج اما من همیشه از آن استفاده می شود در دمای اتاق (یا از یخچال) و هرگز به هر گونه مشکل. اگر شما آشنایی با روش سنتی ساخت risotto به یاد داشته باشید که ساخت آن در پلوپز معنی است که شما باید در حدود نیمی به اندازه براث (فکر می کنم 4 فنجان از مایع حدود 2 فنجان برنج فوری گلدان در مقابل معمولی 8 فنجان سوپ برای همان مقدار از برنج پخته شده اگر در بالای اجاق گاز). اجاق گاز فشار نمی دهد که برای تبخیر پس از آن نیاز به کمتر مایع است.

                                                                                                                                                                                                                       

فوری گلدان risotto تبدیل شده است و خانواده من به طور منظم رفتن به شام weeknight در خرج کردن. وقتی که من احساس می کنم نمی تواند جمع اوری مقدار از یک وعده غذایی من پرتاب این ها با هم و 20 دقیقه بعد ما در حال نشستن در پایین برای شام. مورد علاقه ما نسخه یکی با نخود فرنگی و پنیر پارمسان. من با استفاده از نخود فرنگی منجمد (چون من همیشه یک کیسه در دست) و گرمای پخته شده risotto باعث می شود آنها را گرم و خامه – هیچ defrosting لازم است – اما هنوز هم سرسبز و تازه مزه.

اگر من احساس من تعویض کردن نخود فرنگی برای چند سخاوتمندانه نیشگون زعفران آغشته به یک زن و شوهر از قاشق غذاخوری آب داغ و یا با تابستان بر ما ارائه برخی از pancetta و هم بزنید در ذرت تازه قطع بلال. در ماه های زمستان وقتی که من نیاز به یک بیت از آفتاب من ارتقا risotto با سبزیجات تازه مانند chervil و جعفری و سنبله همه چیز را با آب لیمو تازه درست قبل از خدمت.

حتی اگر وعده غذایی با هم می آید در دقیقه گرم کاسه احساس می کند هر دو تغذیه و لوکس. و در زندگی واقعی از مبارزه برای شام روی میز این risotto همیشه باعث می شود من احساس می کنم مثل یک برنده است.

– – –

فوری گلدان RISOTTO

فعال: 25 دقیقه | تعداد: 30 دقیقه

4 نفر

در اینجا یک سنتی, محبوب, ایتالیایی, ظرف ساخته شده در اجاق گاز فشار در دقیقه بدون تکان دهنده مورد نیاز است. نتیجه risotto است هر بیت به عنوان کرمی به عنوان یک ساخته شده در بالای اجاق گاز اما با تلاش بسیار کمتر و زمان. در حالی که ارباریو و carnaroli برنج در حال محبوب ترین و سنتی برای risotto آن نیز می توان با vialone نانو bomba و سوشی برنج, اگر شما در خرج کردن.

                                                                                                                                                                                                                       

که در آن به خرید: ارباریو, carnaroli, vialone نانو bomba و سوشی برنج را می توان در به خوبی مواجه نگردند سوپر مارکت تخصص بازار و یا آنلاین.

مواد تشکیل دهنده

3 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق العاده خالص تقسیم

1 زرد کوچک پیاز ریز خرد شده (حدود 1 فنجان)

متوسط 3 حبه سیر نازک

1 3/4 فنجان (11 اونس) ارباریو یا برنج carnaroli

1/3 فنجان شراب سفید خشک

2 قاشق چای خوری نمک کوشر

4 فنجان مرغ یا آبگوشت گیاهی, ترجیحا, در خانه,

2/3 فنجان (2 3/4 اونس) نخود فرنگی تازه یا منجمد

1/2 فنجان (1 1/2 اونس) تازه پنیر پارمسان رنده شده به علاوه بیشتر (اختیاری) برای خدمت

2 قاشق غذا خوری کره بدون نمک (اختیاری)

تازه خرد شده تخت-برگ جعفری برای چاشنی زدن

مراحل

مجموعه خود را multicooker به سرخ کردن و حرارت 2 قاشق غذاخوری از این روغن تا سوسو زننده. اضافه کردن پیاز و طبخ تکان دهنده تا زمانی که آن را نرم و شفاف می شود حدود 4 دقیقه است. اضافه کردن سیر و طبخ تکان دهنده تا معطر در حدود 1 دقیقه.

اضافه کردن باقی مانده 1 قاشق غذاخوری روغن و برنج. طبخ تکان دهنده تا برنج به آرامی و بوی دیوانه 3 تا 8 دقیقه است. هم بزنید در شراب و نمک و طبخ تا زمانی که شراب تبخیر شده حدود 1 دقیقه. هم بزنید در براث و سپس پوشش تنظیم بخار به فشار (یا مهر) و به نوبه خود به بالا است. پس از اجاق گاز می رسد فشار بالا که 5 تا 10 دقیقه طبخ برای 6 دقیقه.

انتشار فشار به صورت دستی هم بزنید سپس در نخود فرنگی و پنیر و کره و اگر با استفاده از, و همچنان به هم بزنید تا ریزوتو خامه و نخود فرنگی فقط گرم از طریق حدود 2 دقیقه است. طعم و تنظیم ادویه به عنوان مورد نیاز است. تقسیم میان 4 کاسه بالا با پنیر بیشتر اگر با استفاده از, و چاشنی زدن با جعفری.

تغییرات

برای شراب قرمز risotto: کاهش سوپ به 3 فنجان و اضافه کردن 1 فنجان شراب قرمز.

برای pancetta و ذرت risotto: ارائه 4 اونس تکه pancetta تا ترد قبل از پخت و پز پیاز; جایگزین دانه از 2 گوش ذرت برای نخود فرنگی.

برای لیمو و گیاه risotto: در محل نخود فرنگی هم بزنید در 1/2 فنجان خرد شده مناقصه گیاهان مانند ریحان, ترخون chervil یا جعفری. فصل به طعم و مزه با آب لیمو تازه.

تغذیه | کالری: 525; مجموع چربی: 15 g; چربی اشباع شده: 4 g; کلسترول: 9 میلی گرم; سدیم: 978 میلی گرم; کربوهیدرات: 81 g; در رژیم غذایی فیبر: 2 گرم; قند: 3 گرم; پروتئین: 16 گرم.

(دستور از اولگا Massov.)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de