اسرائیلی ها بلوک ورود به مجلس در میان شدید تظاهرات

بیت المقدس — پس از یک شب شدید تظاهرات علیه نخست وزیر بنیامین نتانیاهو و دولت او ده ها تن از تظاهرکنندگان اسرائیلی زنجیر خود را با هم و به طور خلاصه مسدود ورود به مجلس در روز یکشنبه است.

پلیس دستگیر و چهار شکست گردهمایی بود که به نام اعتراض به آینده رای گیری به کمک مالی دولت فراگیر اقتدار به دور زدن مجلس در تصویب اقدامات برای مبارزه با گسترش سریع coronavirus. اما از آن آمد در میان تازه فوران نارضایتی با نتانیاهو.

                                                                                                                                                                                                                       

تظاهرات خارج نتانیاهو اقامت را تبدیل به یک هفتگی اتفاق با پلیس به طور فزاینده ای به در نظر گرفتن اقدامات شدیدتر علیه تظاهرکنندگان. ماه گذشته آنها بازداشت یک بازنشسته نیروی هوایی اسرائیل به طور کلی تنظیم کردن داد و بیداد.

این اعتراضات پس از کشیده یک جمعیت جوان و رشد بیشتر مبارز. در هفته گذشته هزاران نفر از اسرائیلی ها شرکت کرده اند در برخی از بزرگترین تظاهرات در نزدیک به یک دهه در برابر زمان نخست وزیر به عنوان نارضایتی عمومی حباب بیش از. نتانیاهو در این رشد نقد برای برگزاری اتاق در حالی که در دادگاه برای فساد, فشار برای به ظاهر ضد دموکراتیک اقدامات تحت پوشش مبارزه با ویروس ها و mismanaging این کشور از بحران اقتصادی است.

در سه شنبه شب یک ائتلاف بزرگ از اعتراض گروه های ترکیب شده به مارس را از طریق خیابان های اورشلیم از نتانیاهو اقامت رسمی به کنست اسرائیل را کشتند. آنها ضرب و شتم, طبل, در گلدان و blared در ترومپت در حالی که خواستار استعفای نخستوزیر و برگزاری آگهی ها خواندن, ‘œthe اسرائیلی بهار است که در اینجا.”

به سوی پایان, یک زن جوان صعود بالای نصب شده candelabra ملی نماد و محروم کردن پیراهن او در اعتراض. پلیس گفت که آنها بازداشت 34 نفر بودند که درگیر در اختلالات استقرار یک دست سنگین در بازداشت.

                                                                                                                                                                                                                       

جمع آوری و همچنین جلب صاحبان رستوران ها و سرآشپزها مشهور, نا امید, دولت متناقض بازگشایی سیاست برای کسب و کار. سرآشپزها دست از وعده های غذایی در حالی که از کار خود اشتغالی اسرائیل پیوست صفوف با ضد نتانیاهو در جنبش اعتراضی.

نتانیاهو دیده است و محبوبیت خود را شاقول در هفته های اخیر خود را به عنوان فساد محاکمه واز جریان و پف کرده, ‘œemergency’� دولت ائتلافی شکل گرفته است به طور خاص برای رسیدگی به بحران – دارای خرابکاری مدیریت بیماری همه گیر.

نتانیاهو در دادگاه برای یک سری از موارد که در آن او گفته دریافت اسراف هدیه از میلیاردر دوستان و داد و ستد نظارتی نعمت با رسانه های مقتدر برای مطلوب تر پوشش خود و خانواده اش. نخست وزیر را رد کرده است هر گونه تخلف – متهم کردن رسانه ها و اجرای قانون از یک جادوگر شکار به بیرون راندن او از منشی – و خودداری کرده است.

اسرائیل تمجید و ستایش برای آن زود هنگام دست زدن به coronavirus بحران و تحمیل تنگ جنبش محدودیت. اما پس از بازگشایی اقتصاد در مه, جدید موارد مشخصی و بیکاری باقی مانده است بیش از 20 ٪ تا از 3.9% قبل از همه گیر.

                                                                                                                                                                                                                       

منتقدان دولت نتانیاهو در پاسخ به بحران اقتصادی می گویند آن را فراهم کرده است کمی بیش از حد کمک به اسرائیلی ها و ارائه کرده است هیچ شبکه ایمنی برای صدها هزار نفر از کارگران خود اشتغال و صاحبان کسب و کار. دولت نیز متهم شده است از صدور دستورالعمل های متناقض که تنها بیشتر دامن زده خشم روزمره شهروندان است.

یک کمک های اقتصادی طرح اعلام کرد و نتانیاهو در هفته گذشته که صدها دلار دست به هر اسرائیلی خانواده به طور گسترده ای محکوم توسط اقتصاددانان و دارای ضربه گیر در مجلس.

____

آسوشیتد پرس نویسنده ایلن بن صهیون در اورشلیم کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de