این است که چگونه به سرعت نگرش می تواند به تغییر در طول یک بیماری همه گیر کوروناویروس. در مارس 14, وقتی که من شنیده ام که همه Gunnison شهرستان نوار و رستوران ها بسته شد به مراجعان شصت و بر من خشم بود.

امروز وقتی که همه Gunnison شهرستان بسته است به غیر-ساکنان — به خصوص کسانی که مزاحم تگزاسی با خانه دوم وجود دارد — من تحسین می کنم.

در ماه بین البته کلرادو دستور داده است تا تمام رستوران ها و کافه ها بسته به ناهار خوردن در غذا خوردن اجازه می دهد آنها را به تنها ارائه برو drive-thru و خدمات تحویل. دیگر کلرادو, شهرستان اضافه شده اند خود را محدودیت ها: Denver County, برای مثال, یک دیگر تاریخ بسته شدن رستوران ها (در حال حاضر در مارس 11) و طولانی تر stay-در-خانه تاریخ (30 آوریل) از کلرادو, مارس 26 تاریخ برای هر دو. Clear Creek County بسته شد و جاده های شهرستان به غیر از ساکنان این آخر هفته گذشته; پارک شهرستان بود که با توجه به محدودیت های مشابه.

اما هیچ کلرادو, شهرستان رفته تا آنجا که به Gunnison برای جلوگیری از شیوع کروناویروس.

Gunnison شهرستان است که به snowmass اولیه بود نقطه داغ در دولت ذکر شده توسط فرماندار Jared پلیس فقط قبل از او دستور داد تمام مناطق اسکی بسته شده است. Gunnison شهرستان تنها 24 تخت بیمارستان و نه تنها گردشگران را COVID-19 همراه با اسکی دنده, اما آنها بیشتر دچار مشکلات ریوی از آن در ارتفاعات بالا.

بنابراین Gunnison شهرستان پنجم اصلاح ایستاده بهداشت سفارش صادر شده در مارس 3, ممنوع “همه افراد غیر مقیم از جمله افراد غیر مقیم مالکان از باقی مانده در Gunnison County” برای مدت سفارش. ساکنان دلتا, Pitkin,, Chaffee, Saguache, Hinsdale, Ouray, Montrose و مسا شهرستانهای ممکن است وارد Gunnison شهرستان “برای به دست آوردن کالاهای اساسی و خدمات در غیر این صورت منطقی در دسترس به آنها را به وسیله دیگر نسبت به سفر به Gunnison شهرستان; و یا به دلیل جغرافیا هیچ چاره ای جز به سفر از طریق Gunnison شهرستان برای رسیدن به یک مقصد خارج از Gunnison شهرستان است.” اما این شهرستان به منظور یادداشت “آنها باید ترک Gunnison شهرستان به عنوان به زودی به عنوان ممکن است منطقی با سریعترین و امن ترین ابزار در دسترس است.”

و کسانی که با خانه دوم در Gunnison شهرستان که می خواهند به سر تپه منتظر همه گیر? آنها استقبال نمی شود. حتی پس از تگزاس دادستان کل کن Paxton شکایت کرده است که این سیاست بر خلاف قانون اساسی بود, Gunnison, شهرستان برگزار می شود شرکت, حمایت, کلرادو, دادستان کل فیل Weiser.

اما پس از آن, Gunnison, شهرستان شده است در اینجا قبل از.

در طول سال 1918 اسپانیایی flu pandemic (که در واقع شروع آن در یک پایگاه نظامی در کانزاس) این شهرستان قطع خود را تقریبا به طور کامل از جهان خارج است. پایتخت این شهرستان است, Gunnison, و آن شهر را در پاسخ به یک در سراسر جهان فاجعه بیش از یک قرن پیش چنان چشمگیر است که دانشگاه را مرکز تاریخ پزشکی تحقیق آن را در حالی که مشغول به کار در یک مطالعه برای دفاع ایالات متحده تهدید کاهش آژانس دوازده سال پیش.

با توجه به این که میشیگان مطالعه “آنفلوانزا وارد کلرادو در حدود 20 سپتامبر 1918 که 250 مونتانا سربازان وارد در بولدر برای آموزش های ویژه در دانشگاه کلرادو. سیزده تن از سربازان وارد به طور جدی بیمار و از آنها این بیماری به سرعت گسترش در سراسر محوطه دانشگاه و شهر. در پایان هفته اول 91 موارد توسعه یافته بود. در همان زمان یک بخش کوچک از 200 مونتانا سربازان وارد در کلرادو اسپرینگز برای آموزش وجود دارد; 25 از آنها بیمار مبتلا به آنفلوانزا است. از این دو حوزه با توجه به گزارش آنفلوانزا در سراسر کلرادو است.”

مرگ برای اولین بار بود که دانشگاه دنور دانشجو تام کندی اخیرا در بازگشت از شیکاگو است. او در سپتامبر 27.

در 7 اکتبر سال 1918 فرماندار ژولیوس گونتر صدور یک فرمان اجرایی خواستار بر سلامت همه افسران و اعضای مطبوعات به شهروندان توصیه می کنند از خطر مجامع عمومی و به اصرار شهر و مسئولان را به اقدام مناسب برای جلوگیری از گسترش این بیماری توسط بسته شدن اماکن عمومی. در اکتبر 16, گونتر اعلام عمومی و خصوصی تجمعات ممنوع در سراسر کشور.

بر خلاف بسیاری از دیگر غربی کلرادو, شهرستان, گزارش, یادداشت, Gunnison, رونق و رکود شهر در حدود 1,300 ساکنان در زمان, در زمان خیلی زود فعال و علاقه ای به توقف گسترش آنفلوانزا. در اکتبر 8, بلافاصله پس از گونتر اولین هشدار, مدارس تعطیل شد در سراسر شهرستان و مقامات نیز اجرا اجتماعی-فاصله اقدامات فرمان اماکن در شهرستان بسته به مدت حداقل چهار هفته. عنوان خبر trickled که در دیگر مناطق نزدیک شده بود ضربه سخت سخت محافظ جداسازی شد و اجرا در سراسر شهرستان در اکتبر 1 و باقی مانده است که در نیروی کامل تا 4 فوریه در, Gunnison, فوریه 5 در بقیه شهرستان ها است.

از طریق آن همه راه آهن ادامه داد: برای آمدن طریق Gunnison اما هر مسافر پیاده شدند و مورد نیاز برای ورود به یک دو روز دوره قرنطینه. نداد و در بزرگراه های اصلی در نزدیکی خطوط شهرستان و فانوس و نشانه های هشدار به رانندگان همچنان از طریق شهرستان بدون توقف و یا آنها و هر مسافر خواهد بود مجبور به ارسال به قرنطینه.

(دو نبراسکا رانندگان در مسیر به دلتا یک قرن پیش دستگیر و زندانی هنگامی که آنها سعی در دور زدن مانع شدن و وارد Gunnison شهرستان است. امروز trespassers در Gunnison شهرستان صورت خوب تا 5 ، 000 دلار و هجده ماه در زندان است.)

در سراسر جهان حدود 50 میلیون نفر از آنفولانزای اسپانیایی 8,000 از آنها در کلرادو. در دنور که در آن ساکنان شد آهسته به دنبال بهداشت عمومی سفارشات حدود 1500 نفر فوت کرد; در Gunnison شهرستان پنج. چهار نفر وجود قرارداد مرتبط با آنفلوانزا و پنومونی بعد از این محدودیت برداشته شد و در فوریه سال 1919.

دیگر مرگ آمد و قبل از آن در اوج این بیماری همه گیر: الن Gavette درگذشت چند روز پس از چیدن خواهرش در Gunnison ایستگاه قطار. او می خواهم به ارمغان آورد آنفولانزا با او از دولت دیگر.

در اینجا کلرادو دادستان کل فیل Weiser, آوریل 10 پاسخ به تگزاس AG:

Gunnison شهرستان مانند بسیاری از کلرادو کوه جوامع چهره جدی بحران بهداشت عمومی به دلیل COVID-19. کلرادو قانون به رسمیت می شناسد که برای محافظت از خود جوامع محلی مقامات بهداشت عمومی اغلب بهترین واقع به تصمیم گیری و اتخاذ و اجرای بهداشت عمومی سفارشات بر اساس تخصص خود و آگاهی از شرایط محلی. فرماندار پلیس’ stay-at-home فرمان اجرایی نیز به طور خاص اجازه دولت محلی به اتخاذ دقیق تر سفارشات از دولت است.

Gunnison شهرستان جهت امر به همان اندازه به کلرادو و غیر-ساکنان کلرادو که خود را خانه دوم و یا در حال بازدید در جامعه و به دنبال نیازهای جامعه برای پاسخ دادن به این بیماری همه گیر. هر گونه پیشنهاد که سفارش خود را نقض قانون اساسی ایالات متحده غلط است.

تا مطمئن شوید هر جهت نیاز مردم به سفر از یک منطقه باید اجرا شود به همان اندازه به Coloradans و غیر Coloradans و اداره می شود و در حساس و شیوه ای انسانی را به خطر اندازد هر یک از افراد ساکن در آن جامعه است. در تمام رویدادهای اما دولت های محلی باید قدرت را به اتخاذ چنین سفارش خود را بر اساس نیازهای بهداشتی تحت هر دو کلرادو قانون و قانون اساسی ایالات متحده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im