قزاقستان رد چینی هشدار بیش از پنومونی شیوع

مسکو — قزاقستان مقامات بهداشت در روز جمعه اخراج یک چینی ادعا می کنند که آسیای مرکزی کشور با آن مواجه است شیوع پنومونی کشنده تر از coronavirus.

قزاقستان انکار شرح زیر در بیانیه روز شنبه توسط سفارت چین هشدار داد که شهروندان خود را در مورد شیوع پنومونی در شوروی سابق کشور با یک نرخ مرگ و میر بالاتر از coronavirus ناشی از ذات الریه.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œThis اطلاعات مطابقت ندارد به واقعیت’� قزاقستان وزارت بهداشت در بیانیه ای گفت.

آن اشاره کرد که این کشور آمار در پنومونی عبارتند از: بیمارانی که آزمایش منفی برای coronavirus اما تا به حال علائم سازگار با COVID-19.

با توجه به آمار رسمی تعداد موارد پنومونی افزایش یافته است و 55 درصد در نیمه اول سال در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019 – از 63,436 به 98,546.

با این حال وزیر بهداشت الکسی Tsoi گفت: در یک جلسه پنج شنبه, مرگ و میر ناشی از پنومونی در این سال کاهش یافت و از سطح سال گذشته – از 1,780 مرگ و میر در نیمه اول سال 2019 به 1,172 در نیمه اول این سال است.

که غنی از انرژی آسیای مرکزی کشور به سرعت معرفی منطقه ای مستند و محدودیت های مسافرتی برای جلوگیری از بیماری همه گیر کوروناویروس اما آن مواجه شده است و افزایش عفونت های پس از آن لغو محدودیت های اعمال شده در مارس.

                                                                                                                                                                                                                       

در اواخر ماه ژوئن رئیس جمهور قزاقستان Kassym-Jomart Tokayev اخراج سلامت کشور وزیر سرزنش او نقص و کمک کرد که باعث موج دوم از سرایت.

قزاقستان مقامات تحمیل کرده اند دو هفته در سراسر کشور مستند شروع یکشنبه برای جلوگیری از شیوع بیماری است.

این کشور تا کنون به ثبت رسیده بیش از 53,000 موارد از جمله 264 مرگ و میر.

خواسته به اظهار نظر در قزاقستان را انکار سفارت چین ادعای چین سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian از اظهار نظر خودداری کرد و گفت که پکن امیدوار است برای دریافت اطلاعات بیشتر.

‘œChina به نظر می رسد به جلو به ادامه همکاری با قزاقستان به طور مشترک مبارزه با این بیماری همه گیر و حفاظت بهداشت عمومی در هر دو کشور’� او گفت:.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de