Liberati رستوران و آبجوسازی ایتالیایی رستوران و “oenobeer” زادگاه تاسیس روم آبجو/رستوران الکس Liberati است بسته شدن درهای خود را در روز دوشنبه 2 مارس پس از یک سال و نیم در 2403 چمپا خیابان.

آبجوسازی-رستوران خیره شدن و سر در گم هنگامی که آن را برای اولین بار راه اندازی شد تماس خود را Liberati Osteria & Oenobeers. نه تنها آبجو — آبجو-شراب ارقام که اسیر بهترین از هر دو انگور و دانه — کاملا جدید و گیج کننده اما غذاهای شیرجه زده منطقه ای ایتالیایی تخصص به ندرت در دیگر ایتالیایی-آمریکایی eateries. Sampietrini ساندویچ کودک-octupus خورش و خانه-درمان salumi شد در این منو در اوایل روز حتی اگر تمرکز منتقل سمت نزدیک تر گزش با گذشت زمان است.

Brewer/restaurateur Alex Liberati promises to keep exploring the world of oenobeers after he closes his restaurant.گسترش

آبجو/رستوران الکس Liberati وعده برای حفظ کاوش در جهان از oenobeers پس از او می بندد رستوران خود را.

دانیل Lirette

اما الکس Liberati را روح سرکش و شور و شوق مسری نگه داشته و محل همیشه جالب, آیا او با تجربه housemade پنیر, راه اندازی یک خط جدید از رومی خیابان به سبک پیتزا و یا معرفی جدید تنومند تقویت با nebbiolo انگور. در سال اول Liberati به دست آورده یک نقطه در لیست ما از بهترین رستوران ها جدید 2018 ما جایزه بهترین آبجوسازی در یک رستوران ایتالیایی است و در محل ما بهترین رستوران های ایتالیایی در لیست 2019.

“ما به شدت لذت می برد کار بر روی این پروژه هستند و بسیار سپاسگزار برای همه درخشان مردم ما ملاقات و تمجید ما دریافت”, Liberati اظهار داشت: در یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام بسته شدن. “من می خواهم به خصوص با تشکر از کارکنان من و همه ما بسیاری از حامیان وفادار! حرکت رو به جلو ما خواهید بود با قرار دادن تمام انرژی و تلاش های پشت کاوش در قلمرو ناشناخته از oenobeers پیشبرد نوآوری و به اشتراک گذاری دانش ما به آموزش دیگران در این دسته منحصر به فرد.”

Stop in at Liberati this weekend for a few last sips of oenobeer.گسترش

توقف در Liberati این آخر هفته برای چند آخرین جرعه از oenobeer.

دانیل Lirette

که کارکنان شامل سرآشپز اجرایی مارتا Biasotti که پاستا همیشه در نقطه که به معرفی بسیاری از غذاهای ایتالیایی به دنور و بیکر فردریک Ansani که معلوم صنعتگر نان و پیتزا از بسیاری از مناطق کشور خانه.

آبجوسازی و ساخت رستوران خارج شد و تعهد گسترده تبدیل درشت بل طلایی مطبوعات ساختمان در Curtis پارک به روح جمع آوری نقطه پر هنر از دنور هنرمند و آبجو نویسنده پل Vismara و اضافه کردن گسترده پاسیو کامل با grand چشمه و bocci دادگاه به محله. ما به امید این فضا نمی خالی ماندن برای مدت طولانی.

مالک همچنین اشاره می کند که رستوران خود را خواهد شد پایان دنور رستوران در هفته آخر این هفته با منوهای خاص بنابراین شما می توانید قطره و کمک به تخلیه آبجو مخازن قبل از نهایی آخرین تماس تلفنی یکشنبه شب.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im