شهردار لندن می گوید مجسمه امپریالیستها می تواند حذف

لندن — شهردار لندن اعلام کرد که بیشتر مجسمه های امپریالیستی و ارقام می توان از بریتانیا در خیابان زیر غیر مجاز قطع یک برده-معامله گر بنای تاریخی به عنوان قتل جورج فلوید در مینیاپولیس در ادامه به جرقه اعتراضات — و رانندگی تغییر — در سراسر جهان است.

در روز فلوید بود که دفن در زادگاه خود از هوستون, تگزاس, لندن, شهردار, صادق خان گفت که او راه اندازی یک کمیسیون برای اطمینان از پایتخت بریتانیا را در آثار منعکس تنوع آن است. این کمیسیون برای تنوع در قلمرو عمومی را بررسی مجسمه های, نقاشی های دیواری, هنر خیابانی, خیابان نام, و دیگر بناهای تاریخی و در نظر بگیرید که میراث باید جشن گرفته می شود دفتر شهردار گفت.

                                                                                                                                                                                                                       

“این یک حقیقت ناراحت کننده است که کشور ما و شهر مدیون بخش بزرگی از ثروت خود را به نقش آن در تجارت برده و در حالی که این است که در انعکاس عمومی ما قلمرو سهم بسیاری از جوامع ما به زندگی در پایتخت ما شده است عمدا نادیده گرفته” خان گفت.

بین المللی اعتراضات نژادی و بی عدالتی و خشونت پلیس که فلوید را مارس 25 مرگ موجب نشان می دهد هیچ نشانه ای از فروکش. یک افسر پلیس که فشرده زانو در Floyd گردن برای بیش از 8 ساعت بوده است به اتهام قتل.

کارکنان و قانونگذاران در پارلمان بریتانیا برگزار شد یک دقیقه سکوت در Floyd حافظه در روز سه شنبه. تظاهرکنندگان برنامه ریزی برای جمع آوری در میدان پارلمان لندن برای اجتماعی فاصله داری بعد.

فرانسه دیده می شود در سراسر کشور تظاهرات خواستار بیشتر اجرای قانون پاسخگویی و بیشتر تظاهرات برنامه ریزی شده برای سه شنبه شب.

فلوید مرگ طنین انداز است به خصوص به شدت در Frances را banlieues یا حومه که در آن فقر و جمعیت اقلیت هستند متمرکز شده است. تظاهرات و راهپیمایی در همبستگی با ایالات متحده تظاهرات بیش از فلوید مرگ نیز به نام عدالت برای آدما ترائوره یک مرد جوان از منبع مالی که مرگ در بازداشت پلیس در سال 2016 است که هنوز تحت بررسی است.

                                                                                                                                                                                                                       

نخست وزیر فرانسه ادوارد فیلیپ ملاقات کرده است پلیس و شهروندان گروه به عنوان بخشی از تلاش ها برای آرام کردن تنش است.

او گفت: با این کد از پلیس اخلاق خواهد بود بررسی شده است. دولت فرانسه نیز اعلام کرد که سبد دیگر خواهد بود تدریس در آموزش پلیس.

تظاهرکنندگان در U. K. و در جای دیگر نیز به دنبال حق تاریخی بی عدالتی و حذف نمادهای ظلم و ستم. روز یکشنبه معترضان در جنوب غربی انگلستان شهر بریستول بريدن پایین مجسمه ادوارد Colston یک قرن 17 تاجر برده و نیکوکار و ریخته در شهر بندر.

بسیاری از Bristolians استقبال مجسمه را برداشت اما دولت بریتانیا آن را به نام یک عمل خرابکاری و خواست پلیس به تعقیب عاملان.

نخست وزیر بوریس جانسون اذعان کرد که آن را “یک واقعیت سرد” است که مردم از رنگ در بریتانیا تجربه تبعیض و قول داد دولت او متعهد شد به “از بین بردن تبعیض و ایجاد فرصت است.”

                                                                                                                                                                                                                       

اما او گفت: کسانی که با حمله پلیس و یا تخریب بناهای عمومی باید چهره “نیروی کامل از قانون است.”

Colston مرگ است reinvigorated دانشگاه آکسفورد فعالان خواستار حذف مجسمه سیسیل رودز, ویکتوریا امپریالیستی در آفریقای جنوبی ساخته شده است که ثروت از معادن و وقف دانشگاه رودز کمک هزینه تحصیلی است.

به عنوان رودز باید سقوط گروه برنامه ریزی به اعتراض روز سه شنبه در مجسمه یک بنر بنا در آکسفورد اعلام کرد: “رودز بعدی هستید.”

یک مجسمه بزرگ رودس که تا به حال ایستاده بود پس از سال 1934 حذف شد, از آفریقای جنوبی را در دانشگاه کیپ تاون در مارس 2015 پس از یک دانشجو به رهبری مبارزات انتخاباتی نیز خواست این دانشگاه برای افزایش آن تعداد از استادان و درسی کمتر Eurocentric.

در سال 2003 رودز بورسیه شد تغییر نام ماندلا بورسیه رودس در آفریقای جنوبی و مشارکت تشکیل شد با نلسون ماندلا پایه و اساس است. نیز وجود دارد یک دانش آموز, کمپین برای تغییر نام رودز دانشگاه یک دانشگاه دولتی در شرق آفریقای جنوبی اما در نوامبر سال 2017 دانشگاه شورا رای به حفظ نام و نام خانوادگی.

در ادینبورگ اسکاتلند وجود دارد تماس به حذف یک مجسمه هنری Dundas, an 18th-century سیاستمدار که تاخیر در بریتانیا لغو برده داری توسط 15 سال است.

رهبر ادینبورگ شورای شهر آدم McVey گفت: “باید مطلقا هیچ حس از دست دادن اگر Dundas مجسمه برداشته شد و با چیز دیگری جایگزین یا چپ به عنوان یک مجسمه.”

برخی از چهره های تاریخی را پیچیده تر legacies. در آخر هفته تظاهرات در لندن تظاهرکنندگان ناخوانا “یک نژادپرست” در یک مجسمه وینستون چرچیل. بریتانیا در زمان جنگ نخست وزیر احترام است به عنوان مردی که به رهبری این کشور به پیروزی در برابر آلمان نازی است. اما او همچنین مدافع سرسخت امپراتوری بریتانیا و ابراز نژادپرستانه views.

خان پیشنهاد چرچیل مجسمه باید بمانید.

“هیچ کس کامل آن است که آیا چرچیل آیا آن را گاندی که آیا آن مالکوم ایکس” او به بی بی سی گفت و اضافه کرد که مدارس باید تدریس به کودکان در مورد چهره های تاریخی “زگیل و تمام.”

“اما وجود دارد برخی از مجسمه ها که کاملا روشنی” خان گفت. “Slavers کاملا روشنی در نظر من کشت و زرع صاحبان کاملا روشنی.”

آرنو پدرام و توماس Adamson در پاریس و اندرو Meldrum در ژوهانسبورگ کمک به این داستان.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>