روانی ادعای توقف 2nd فدرال اعدام — در حال حاضر

TERRE HAUTE Ind. – یک قاضی روز چهارشنبه متوقف اعدام یک مرد گفته می شود مبتلا به زوال عقل بود که در مجموعه ای به مرگ با تزریق مواد کشنده در دولت فدرال دوم اجرای این هفته پس از 17 سال وقفه.

حقوقی کشمکش ادامه داد: چهارشنبه شب با اعدام هنوز هم ممکن است.

                                                                                                                                                                                                                       

Wesley Persian Purkey محکوم از وحشتناک 1998, آدم ربایی و قتل برنامه ریزی شده بود به مرگ در ایالات متحده ندامتگاه در ترر هوت ایندیانا که در آن Daniel Lee Lewis قرار داده بود به مرگ سهشنبه پس از یازدهم-ساعت قانونی مناقصه شکست خورده است.

ایالات متحده منطقه قاضی تانیا Chutkan در واشنگتن دی سی تحمیل دو دستورات منع اداره فدرال زندانها از حرکت رو به جلو با Purkey اعدام اما وزارت دادگستری بلافاصله به دادگاه تجدید نظر. یک دادگاه تجدید نظر پانل در جای خود نگه داشته هر دو دستورات در دستور شب چهارشنبه. تجدید نظر به دیوان عالی کشور هنوز در انتظار.

این همه پیشنهاد یک شلیک از دادخواهی ادامه خواهد داد به شب شبیه به آنچه اتفاق افتاده است قبل از دولت اجرا لی پس از یک حکم از دیوان عالی کشور است. یکی از دستورات تحمیل شنبه متوقف خواهد نه تنها Purkey اعدام اما دیگری که برنامه ریزی شده برای روز جمعه و در ماه اوت است.

اوایل روز چهارشنبه دیوان عالی کشور به پایان رسید جداگانه اقامت توسط 7th, ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر در شیکاگو است.

لی به جرم کشتن یک آرکانزاس خانواده در 1990s طرح برای ساخت یک سفیده-تنها کشوری بود که برای اولین بار از چهار محکوم مردان برنامه ریزی شده به مرگ در ماه های ژوئیه و اوت با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس مواج در داخل و خارج از زندان است.

                                                                                                                                                                                                                       

Purkey, 68, از لانسینگ, کانزاس خواهد بود دوم.

‘œThis صلاحیت موضوع این است که بسیار قوی مسئله بر روی کاغذ’� گفت: Robert Dunham, مدیر اجرایی, مجازات اعدام مرکز اطلاعات. ‘œThe دیوان عالی کشور است متوقف اعدام در مورد این موضوع در گذشته است. حداقل این سوال که آیا Purkey می میرد در حال رفتن به پایین به تاریخ و زمان آخرین دقیقه.’�

قاضی Chutkan نمی پریشی Purkey بود اما صالح گفت: دادگاه مورد نیاز برای ارزیابی این ادعا است. او گفت: وجود دارد هیچ سوالی از او می خواهم رنج می برند ‘œirreparable آسیب’� اگر او را به مرگ قبل از ادعای خود می تواند ارزیابی شود.

لی اعدام رفته بود جلو یک روز دیر است. آن برنامه ریزی شده بود بعد از ظهر دوشنبه اما دیوان عالی کشور تنها به چراغ سبز در یک 5-4 حاکم اوایل روز سه شنبه.

بارها و بارها در روز چهارشنبه از یک قاضی فدرال نیز رد یک درخواست از داستین لی Honken یک آیووا شخص مهم در میان یکدسته مواد مخدر برنامه ریزی شده به اجرا در روز جمعه به تاخیر انداختن اعدام او. قاضی گفت: او را به تاخیر نمی Honken اعدام به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس و گفت: اداره زندانها بود در بهترین موقعیت به وزن خطرات بهداشتی.

                                                                                                                                                                                                                       

موضوع Purkey سلامت روانی به وجود آمد و در runup به او 2003 محاکمه و هنگامی که هیئت منصفه به حال به تصمیم می گیرید که آیا او باید به مرگ قرار داده در قتل 16 ساله جنیفر طولانی در کانزاس سیتی ، دادستان گفت که او مورد تجاوز قرار گرفته و با ضربات چاقو او را تجزیه و او با یک اره برقی سوخته بدن و ریخته خاکستر او را در یک برکه در کانزاس است. Purkey شد به طور جداگانه محکوم به زندگی در ضرب و شتم مرگ 80 ساله مری اموزش عدل از Kansas City, Kansas.

اما حقوقی پرسش که آیا او ذهنی مناسب پس از آن متفاوت هستند از این که آیا او مناسب در حال حاضر به مرگ قرار داده. Purkey وکلا استدلال می کنند او به وضوح نمی باشد گفت: در سال های اخیر براده او رنج می برد از پیشرفت بیماری آلزایمر.

‘œHe طولانی پذیرش مسئولیت این جنایت قرار داده است که او را در انتظار اعدام,’� یکی از وکلای او ربکا لاو, گفت:. ‘œBut به عنوان زوال عقل او پیشرفت کرده است او دیگر منطقی درک چرا دولت قصد دارد او را اجرا کند.’�

Purkey معتقد است خود را اعدام برنامه ریزی شده است که بخشی از یک توطئه مربوط به خود را وکلای نشین گفت. در دیگر براده آنها توصیف توهم که مردم پاشش سم به اتاق خود و است که فروشندگان مواد مخدر کار گذاشته شده در یک دستگاه در قفسه سینه خود را به معنای کشتن او.

در حالی که مسائل مختلف حقوقی در Purkey مورد شده اند درهم, rehashed و حل و فصل توسط دادگاه بیش از نزدیک به دو دهه ‘œcompetency چیزی است که همیشه در شار’� با توجه به Dunham که می آموزد دانشکده حقوق در دوره های مجازات اعدام است.

در نقطه عطفی سال 1986 تصمیم دیوان عالی کشور حکم قانون اساسی ممنوع اجرای کسی که فاقد معقول درک چرا او را در حال اجرا. درگیر آن مورد آلوین فورد بود که محکوم به قتل که سلامت روحی و روانی رو به وخامت گذاشته پشت میله های زندان به نقطه با توجه به وکیل او معتقد بود پاپ.

‘œI می گویند من ناپلئون,’� Dunham گفت. ‘œBut اگر من می گویند من می دانم که ناپلئون به اعدام به جرم و جنایت و اعدام برای آن است که می تواند اجازه می دهد اعدام به جلو بروید.’�

Purkey روانی مسائل فراتر از آلزایمر وکلای او گفته اند. آنها می گویند او به موضوع جنسی و روانی, سوء استفاده, به عنوان یک کودک و در 14 بود مبتلا به اسکیزوفرنی, اختلال دو قطبی, افسردگی و روان پریشی.

هفته گذشته سه روانی سازمان بهداشت و درمان خواست آمریکا دادستان کل ویلیام Barr به رفت و آمد Purkey این جمله را به زندگی در زندان بدون امکان آزادی مشروط. اتحاد ملی در بیماری های روانی, سلامت روان, امریکا و درمان مرکز دفاع گفت: اجرای ذهنی بیمار افرادی مانند Purkey ‘œconstitutes بی رحمانه و غیر معمول مجازات می کند و comport با ‘در حال تحول استاندارد از نجابت است.”�

گلندا لمانت مادر از کشته نوجوان گفت: کانزاس سیتی استار سال گذشته او برنامه ریزی شده برای حضور در Purkey اعدام.

‘œI نمی خواهم بگویم که من خوشحال هستم’� لمانت گفت. ‘œAt همان زمان او دیوانه است دیوانه است که سزاوار نیست به نظر من باید تنفس کنه.’�

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن کمپین تبلیغ لی اعدام یک ایمیل به انفجار گفت: رئیس جمهور ‘œEnsured مجموع عدالت برای قربانیان شیطانی قاتل’� و خواستار سیاسی خود حریف جو بایدن توضیح دهد که چرا او در حال حاضر مخالف مجازات اعدام است.

وجود دارد غیر رسمی مهلت قانونی فدرال اعدام پس از دولت اوباما دستور بررسی در سال 2014 پس از یک botched اعدام در ایالت اوکلاهما.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان رکسانا Hegeman در ویچیتا کانزاس و علامت شرمن و کالین طولانی در واشنگتن کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de