نیویورک (AP) –

آن را تبدیل به عمل استاندارد برای شرکت های بزرگ ایالات متحده برای اطمینان کارکنان از حمایت صرف نظر از نژاد و جنسیت یا گرایش جنسی. وجود دارد در حال حاضر یک تشدید فشار به اطمینان حاصل شود که شرکت ها به طور مشابه به حمایت و فراگیر وقتی که می آید به کارکنان اعتقادات مذهبی.

                                                                                                                                                                                                                       

یک بارومتر: بیش از 20 درصد از فورچون 100 تاسیس مبتنی بر ایمان کارمند منابع گروه با توجه به یک AP آزمون و پرقدرت کنفرانس وقوع این هفته در واشنگتن با هدف گسترش آن صفوف است.

‘œCorporate امریکا است که در یک نقطه اوج نسبت دادن دین های مشابه با توجه به این که با توجه به عمده دیگر تنوع دسته بندی’� می گوید برایان گریم بنیانگذار و رئیس جمهور از آزادی مذهبی و کسب و کار بنیاد است که شرکت میزبانی این کنفرانس همراه با دانشگاه کاتولیک امریکا Busch مدرسه کسب و کار.

چند شرکت های طولانی ایجاد ایمان-در-محل کار برنامه های مانند آرکانزاس بر اساس تایسون مواد غذایی است که با اعزام یک تیم از بیش از 90 کشیش به راحتی و مشاوره کارکنان در آن گیاهان و دفاتر. این برنامه در سال 2000 آغاز شد.

با این حال گریم می گوید اکثر شرکت ها – بیش از چند دهه گذشته – داده اند دین کمتر توجه در تنوع خود را/گنجاندن برنامه های از مقوله های دیگر مانند نژاد ، قومیت ، جنسیت و گرایش جنسی و ناتوانی.

                                                                                                                                                                                                                       

گریم یک دانشیار محقق در آزادی مذهبی پروژه در دانشگاه جورج تاون و ارشد سابق پژوهشگر با مرکز تحقیقات پیو. از 2015-16 او به عنوان رئیس مجمع جهانی اقتصاد جهانی در دستور کار شورای نقش ایمان است.

گریم بنیاد تاسیس در سال 2014 به تازگی به اتمام تجزیه و تحلیل دقیق رتبه بندی فورچون 100 شرکت در تعهد خود را به مذهبی ورود به مطالعه به عنوان بخشی از این برنامه ها.

10 صفحه در این رده بندی ویژه برخی از بهترین و شناخته شده شرکت – گوگل شرکت مادر الفبا, اینتل, Tyson Foods, هدف, Facebook, American Airlines, Apple, Dell, امریکن اکسپرس و گلدمن ساکس.

تایسون موفق به کسب امتیاز برای آن برنامه آموزش روحانیون; بیشتر از دیگران تشکیل داده اند یا یک و ادیان کارمند منابع گروه و یا گروه های جداگانه به صورت عمده ادیان مانند مسیحیت و یهودیت است. گوگل ادیان گروه اینتر اعتقاد شبکه دارای فصل برای کسانی که مذاهب و دین های دیگر در حالی که اینتل یک گروه برای اگنوستیک و ملحدان و همچنین به عنوان گروه عمده مذهبی ادیان.

                                                                                                                                                                                                                       

یک کارفرما سرویس درآمد داخلی یک گروه خاص برای بنیادگرایان مسیحی.

گریم می گوید دیگر مشخصات بالا شرکت — از جمله وال مارت بزرگترین کارفرمای آمریکایی ‘” به تازگی تصمیم به راه اندازی مبتنی بر ایمان کارمند گروه.

یکی از سریعترین دین در حال رشد بر اساس گروه به نام Faithforce راه اندازی شده بود توسط Salesforce در سال 2017. موسس آن فرح صدیقی می گوید که بیش از 2,600 کارکنان را امضا کرده اند تا پس از پیوستن به 17 منطقه ای مراکز در پنج قاره.

صدیقی یک مسلمان که خانواده از پاکستان گفت که این گروه در حال حاضر شامل سیک ها و هندوها و مشرکان و اومانیست ها و همچنین پیروان امریکا بزرگترین ادیان.

‘œWe هستید بسیار فراگیر, گروه,’� او می گوید. ‘�اگر کسی چیزی جالب را به اشتراک بگذارید و ما آن را به اشتراک. هیچ تبلیغی.’�

صدیقی گفت: Faithforce در غم انگیز, مد, ثابت ارزش خود را پس از یک رشته حملات مرگبار در خانه عبادت در نقاط دور افتاده جهان – به ویژه درخت زندگی کنیسه در پیتسبورگ سه کلیساهای مسیحی در سریلانکا و در دو مسجد در نیوزیلند.

‘œWe تا به حال شفا محافل پس از هر یک از این تراژدی’� گفت: صدیقی که بازگو فرد بازدیدکننده داشته است توسط یک خاخام و یک محقق مسلمان.

‘œWhat ما انجام داده ایم این است که ما حمایت کارکنان از کسانی که ادیان نشان می دهد که بقیه از ما در اینجا برای آنها’� او گفت:.

در Tyson Foods, تیم کشیش شامل یک مسلمان است اما اکثریت مسیحی است. این تیم مدیر کارن Diefendorf می گوید: کشیش آموزش دیده برای ارائه همدلانه مراقبت معنوی برای کارکنان و خانواده های آنها بدون در نظر گرفتن آنچه ایمان “”اگر هر “” کارگران متعلق به.

Diefendorf که حرفه ای شامل نانامی به بازی به عنوان یک United Methodist وزیر و ارتش ایالات متحده قاضی عسگر گفت: تفاوت کلیدی بین pastoring و آموزش روحانیون.

‘œWhen من کشیش من تنها نشان من فرقه ایمان من سنت,’� او گفت:. “�به عنوان یک روحانی, من می توانید از افرادی که می آیند از پس زمینه های بسیار متنوع…من از آنها بپرسید که چگونه اعتقادات خود را در حال کمک به آنها را به مقابله با آنچه در جریان است.’�

اغلب این کشیش به دنبال دارد توسط کارکنان مبارزه با مشکلات در محل کار و یا در خانه اما Diefendorf گفت: اعضای تیم گاهی اوقات عمل فعالانه – برای مثال پیدا کردن مدبرانه راه برای سیگنال به یک سرپرست که خود و یا شیوه مدیریت باعث مشکلات برای کارگران است.

توصیه های خود را به دیگر شرکت ها با توجه به آموزش روحانیون تیم: ‘œMaking حق استخدام مهم است.’�

‘œYou می خواهید کسی که بلوغ که امن است در ایمان خود را اما نه معنوی تضاد در اجازه دادن به دیگران برای خود را دنبال کنند, ایمان,’� او گفت:.

رسمی دینی آموزش یک دارایی است اما کافی نیست در خود او اضافه شده است. ‘œThey می توانید تمام آموزش در جهان, اما اگر آنها لازم نیست که حق محبت را در قلب خود آنها نیست ارزش یک وصل نیکل.’�

تا کنون ایمان-در-محل کار جنبش عمدتا فرار انتقادهای تند. برایان گریم گرفته می شود درد به استدلال می کنند که مبتنی بر ایمان کارمند منابع گروه هستند نه یک تهدید به تجاوز کارکنان و به جای آن باید به عنوان نشانه ای از یک شرکت را به طور کلی تعهد به تنوع و شمول است. خطوط هوایی آمریکا شواهد آن است: حضور خود را بالای جدید مذهبی-آزادی رتبه بندی آمده پس از سال ها بسیاری از تمجید خود را برای حمایت از تجاوز کارکنان.

‘œThe ادراک وجود دارد این است که دین یک موضوع خطرناک اما برخی از شرکت ها دریافته اند مخالف — که آن را تقویت چیزهای دیگر آنها در مورد مراقبت از,’� گریم گفت.

نیک ماهی جمهور بیخدایان آمریکایی گفت: شرکت ها با توجه به ایمان مبتنی بر طرح باید در تلاش برای اطمینان حاصل شود آنها را شامل است.

‘œCreating یک محیط کار است که انحصاری غیر مذهبی کارکنان و یا اعضای اقلیت های مذهبی یک دستور غذا برای فاجعه’� او گفت: از طریق ایمیل. ‘œI می خواهیم هر کارفرما است که با توجه به این نوع از عمل به جای اطمینان حاصل شود که محل کار خود را است مذهبی خنثی و استقبال کارکنان و مشتریان از هر باور مذهبی و یا کسانی که غیر مذهبی. ‘œ

__

آسوشیتد پرس دین پوشش دریافت پشتیبانی از لیلی وقف از طریق دین و مذهب, اخبار بنیاد. AP تنها مسئول این محتوا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im