لندن — این بیماری ناشی از یک ویروس جدید است که ظهور در اواخر سال گذشته در چین و پس از بیمار دهها هزار نفر از مردم در حال حاضر دارای یک نام رسمی: COVID-19.

در یک نشست خبری در روز سه شنبه سازمان بهداشت جهانی گفت: این تصمیم گرفته بود در این نام پس از مشورت با سازمان غذا و کشاورزی و جهان سازمان بهداشت حیوانات.

                                                                                                                                                                                                                       

‘œWe تا به حال برای پیدا کردن یک نام است که نمی توان به موقعیت جغرافیایی یک حیوان یک فرد یا گروهی از افراد,’� گفت که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus. که او نیز می خواست یک نام بود که ” œpronounceable و مرتبط با بیماری,” او گفت:.

نام جدید می آید از ‘œcoronavirus” این نوع از ویروس است که باعث این بیماری است. Coronaviruses یک خانواده از ویروس ها است که می تواند باعث سرماخوردگی و برخی بیماریهای جدی از جمله آمريکا که به کشته شدن 800 در 2002-2003 و سندرم تنفسی خاورمیانه که در ادامه به علت پراکنده موارد و اعتقاد بر این است برای پرش به انسان از شتر.

جدید کروناویروس که باعث COVID-19 اول شناسایی شده در اواخر ماه دسامبر در شهر ووهان در مرکز چین است. به تاریخ آن را نیز آلوده کرده است بیش از 42000 نفر در این کشور کشته و 1,107. فراتر از چین به بیماری زده 24 کشور باعث 393 موارد و 1 مرگ در فیلیپین.

Tedros گفت: داشتن یک نام جدید برای بیماری مهم است برای جلوگیری از استفاده از نام های دیگر که ممکن است stigmatizing.

‘œIt همچنین به ما می دهد یک فرمت استاندارد برای استفاده برای هر آینده شیوع کروناویروس,’� او گفت:.

___

آسوشیتد پرس بهداشت و وزارت علوم دریافت پشتیبانی از Howard Hughes Medical Institute وزارت علوم و آموزش و پرورش. AP تنها مسئول همه مطالب.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su